Ethereum kriptovalūta tuvākajos mēnešos “racējiem” paliks mazāk ienesīga

Ievietoja:     Birkas:  , ,     Pievienots:  June 19, 2017  |  4 Comments

Kad ir uzietas pareizās zelta atradnes, katram zelta racējam tas ir kā “jackpot” laimests loterijā. Viss iet kā no rokas un zelts viņu acīs konvertējas uz kaudzi ar banknotēm. Tas pats notiek kriptovalūtas racēju lauciņā, kur šobrīd popularitātes ziņā figurē vārds “Ethereum” – kriptovalūta, kura kopš marta ir desmitkāršojusi savu vērtību līdz ~400 dolāriem par vienību. Augstās popularitātes dēļ katrs, kuram nav slinkums, vēlas sākt to rakt vai arī vismaz ir aizdomājies par papildus ienākumu iegūšanu kriptovalūtas ieguves formā. Jo kādēļ gan to nedarīt, ja dažu mēnešu laikā vērtība ir desmitkāršojusies? Iespējams, pēc pāris mēnešiem viss ieguldītais būs atmaksājies dubultā vai pat vairāk?

Ja runa ir par rakšanu, nevis pirkšanu un tālāku pārdošanu, tad, visticamāk, šis ir pēdējais mirklis rakt, jo drīzumā šis rūpals vairs nebūs tik ienesīgs.

Kriptovalūtas iegūšanā svarīgākā datora komponente ir grafiskā karte. Pēc dažādu interneta resursu izpētes ātri vien var nonākt pie secinājuma, ka jāņem ir vai nu AMD Radeon RX 470, RX 480, RX 580 ar 4GB atmiņu, vai Nvidia GTX 1060 ar 3GB atmiņu. Šīs kartes šobrīd ir tik pieprasītas, ka noliktavās tās izpērk ātrāk kā grozāmgrābšļus (fidget spinner), plus cena ir augusi. Protams, parastajiem patērētājiem, kuri par kriptovalūtu neinteresējas kā par tenisu pirms Ostapenko uzvaras, tās ir sliktas ziņas, jo vidusmēra grafiskās kartes vai nu nav pieejamas, vai maksā neadekvāti dārgi.

Ņemot vērā to, ka valūtai ir jāuztur sava vērtība, to būs grūtāk rakt. Skaidrojams tas ir ar to, ka tiek izmantoti datu bloki, kuri glabājas grafiskās kartes video atmiņā. Tad šie dati tiek apstrādāti ar grafisko procesoru un viena datu bloka atrisinājums ieveļas maciņā. Izklausās viss pavisam vienkārši, tomēr tiek prognozēts, ka datu bloki tuvāko piecu mēnešu laikā kļūs tik lieli, ka ar šobrīd aktuālajām kartēm tos paliks neizdevīgi rakt. Kriptovalūtas rakšanas process ir ienesīgs tikai tik ilgi, kamēr elektrības patēriņa\aprēķināto datu attiecība ir par labu datiem.

Vai ir jēga iegādāties grafisko karti ar augstu video atmiņas apjomu? – Iespējams, taču tas ir dārgāk pašizmaksā un grūti prognozēt, vai to izdosies atpelnīt.

Pirms mesties ar galvu pa kaklu kriptovalūtas rakšanas pulciņā, tomēr iesaku izpētīt vai ieguldījumi atmaksāsies ilgtermiņā un nedarīt to tikai tāpēc, ka visi IT departmentā rok.

4 Comments for Ethereum kriptovalūta tuvākajos mēnešos “racējiem” paliks mazāk ienesīga

Toms

Pirmais 😀 kur aff linki?

KKTK

Pilnīgi neticami te redzēt kādu jaunu rakstu 🙂

marsinsh

Idiotu pizness …