Labākie portatīvo datoru piedāvājumi 2015. g. Maijā

Posted by:     Tags:  ,     Posted date:  April 26, 2015  |  29 Comments
Izlaidums, pavasara dullums, apkures sezonas beigas vai vienkārši algas pielikums? Lai kas būtu par iemeslu meklēt sev vai tuvākajam jaunu portatīvo datoru, šis raksts, es ceru, palīdzēs izdarīt labāko izvēli.

Ja ir interese palasīt par kritērijiem un izvēlēties no visa nereāli apjomīgā klāsta saviem spēkiem, tad dodamies uz rakstu: “Kā pareizi izvēlēties portatīvo datoru“. Ja spēka un pacietības pietrūkst, tad izvēlies no sekojošā.

Lētais gals

Zema cena ne vienmēr ir sliktas kvalitātes vai jaudas rādītājs, dažubrīd viss, kas datorlietotājam nepieciešams, ir rakstīt dokumentus un epastus, kā arī “palūrēt youtube”. Šis raksts, kā reizi, top tieši uz šāda tipa datora.

73Asus X553MA-SX257B ir klasisks piemērs tam, kādu datoru vajadzētu iegādāties, ja neesi prasīgs lietotājs un neplāno montēt video 8 stundas dienā. Jāpiebilst gan, ka esmu veiksmīgi montējis video arī uz šī aparāta.

Cena: 259 Eur, kuras ietvaros saņemsi standarta 15.6″ ekrānu ar HD izšķirtspēju, jau uzinstalētu Windows 8.1, ar “atliektiem galiem” pietiekošu 4GB operatīvo atmiņu, un tāpat raksturojamu 500 GB cieto disku.

Par procesoru Celeron N2830 varu teikt tikai to labāko, nekādu problēmu ikdienas lietojumos, ja neaizraujies turēt vaļā 15 dažādas programmas vienlaicīgi. Priecē arī komplektā esošā soma un iespaidīgā 3 gadu garantija, kas kopumā šo piedāvājumu ievieto kategorijā “100% gatavs darbam”

Labs dators foto un video montāžai

Ja dators ir labs minētājiem darbiem, tas automātiski būs labs visām citām lietām, izņemot spēļu spēlēšanu, tā būs atsevišķa kategorija šajā rakstā.

Montāžai svarīga ir ekrāna izšķirtspēja, jo instrumentu paneļi aizņem daudz vietas, kā arī patLenovo Z50-70s montējamais materiāls lielākoties ir augstā izšķirtspējā, tamdēļ šajā kategorijā jāmeklē dators ar FullHD vai augstāku izšķirtspēju, vēlams labu LCD paneļa krāsu reprodukcijas spēju (IPS, VA, Utt.), spēcīgu procesoru un sabalansētu pārējo detaļu klāstu.

Ja naudas ir tik, cik ir
Racionālākais pirkums šajā segmentā, ja naudas daudzums ir ierobežots, būtu Lenovo Z50-70. Cena ~680 Eur. Šajās naudiņās pircējs iegūst FullHD aparātu ar labu procesoru, gana apjomīgu operatīvo atmiņu, labu grafisko karti un uzinstalētu Windows. Dāvanā soma, kas ir patīkami. Šis dators nav lētākais ar kuru var veikt minētās darbības, bet, manuprāt, labākais cenas / kvalitātes balanss no lētākā gala – montāžas un citiem profesionāliem darbiem, kad naudas ir tik cik ir.

Ja naudas ir tā vairāk, bet preci, lūdzu, bez izvirtībām
y510pŠajā kategorijā nāksies tērēt ~1000 Eur, un labākais variants, šoreiz atkal Lenovo izpildījumā, ir IdeaPad Y510p, kura kontā ir Intel i7 četru kodolu procesors, iespaidīga 12GB operatīvā atmiņa, jaudīga grafiskā karte, Windows 8.1. un soma. Pateicoties savai izcilajai veiktspējai, šis dators ir piemērots arī zināma 3D datorspēļu klāsta baudīšanai. Ne visas spēles darbosies perfekti pilnā izšķirtspējā, bet izprovēt / uzspēlēt izdosies praktiski visu.

Virs šīs summas (1000 Eur) es neko no Windows aparātiem labu neatradu, tamdēļ rekomendētu domāt par šo vai līdzīgu Apple MacBook Pro, kuriem gan pie 1500 Eur ir 13.3″, bet ņemot vērā iespaidīgo izšķitspēju (2560 x 1600px) un datora izcilo kvalitāti, jebkura cita izvēle, manuprāt, būtu klasificējama kā “naudas izmešana”.

Ja nauda nav problēma, tad labākais variants ir šis Apple MacBook Pro par ~2700 Eur, tikai nāksies piepirkt ārējo HDD kur glabāt pašus montējamos darbus, jo iebūvētais SSD disks nav pārāk apjomīgs, toties super ātrs.

Šajā datorā ir viss, ko sirds spēj kārot. Galvu reibinoša ekrāna izšķirspējaMacBookPro (2880 x 1800 px), jaudīgs 4 kodolu hyper threading enabled i7 procesors, 16GB operatīvās atmiņas, unibody alumīnija korpuss, 512GB SSD un tā tālāk. No mīnusiem jāpiemin ražotāja garantija tikai 1 gads, tamdēļ pērkot “uz firmu” tas var nelāgi atspēlēties.

Vēl jāsaprot, ka operētājsistēma ir OSX nevis Windows, bet arī to var dabūt blakus OSX sistēmai izmantojot iebūvēto BootCamp vairāku operētājsistēmu ielādes programmatūru.

Neiešu melot un liekuļot, visi pārējie “premium” klases portatīvie datori ir vājas kopijas no šīs iekārtas, un sagādās vienu vienīgu vilšanos.

Ja datorspēles ir svarīgākais

Portatīvais dators kā suga vēl patreiz (dēļ videokaršu prasībām pret pamatīgu termoregulāciju jeb dzesi) vēl nav īsti piemērots datorspēlēm, tamdēļ jārēķinās, ka jaudīgs galddators par to pašu cenu būs ievērojami labāks visādā ziņā.

Ja tomēr dēl ierobežotas vietas, līdzekļiem vai kā citādi, portatīvais dators būtu tā izvēle, tad varu ieteikt 17.3 collu iekārtu par ~1200 Eur Acer Aspire VN7-791G, kas izceļas ar AntiGlare FullHD ekrānu, GeForce 960M grafisko karti, pietiekamu atmiņas apjomu (8GB) un uzinstalētu Windows 8.1

AsusN550Mazliet lētāks variants, tikai bez operētājsistēmas licences, ir Asus N550JK-CN338D, kura GTX850M grafiskā karte , 15.6″ IPS matricas ekrāns un iespaidīgs pārējo parametru klāsts padara šo datoru par universālu spēļu / darba datoru visās kategorijās.

Arī dizains un korpusa izpildījums šim datoram ir labā līmenī.

Vienīgais mīnuss, ja vēlies dzīvot legālu un mierīgu dzīvi, jāpiepērk Windows, ko iegādājoties kopā ar jaunu datoru vienā čekā / pavadzīmē var iegūt par ~120 Eur

 Ja neliels izmērs ir svarīgākais

Dāmītēm, bērniem un citiem ar mazām somiņām aprīkotiem personāžiem notiekti būtu svarīgi arī padomi kompaktās klases datoru iegādē. Par kompaktiem uzskatāmi 11.6 collu līdz 13.3 cDellSmallNotebookollu datoriem, no kuriem lētākais variants ar labiem parametriem būtu Acer Aspire E3-112 par ~220 Eur un Acer Aspire ES1-311 par ~290 Eur attiecīgās izmēru kategorijās.

Vidējais variants Dell Inspiron 11 par ~630 Eur ar iebūvētu skārienjūtību (touch)  un HP ProBook 430 par ~570 Eur attiecīgi 11 un 13 collas. Abiem variantiem ir, priekš nelielā izmēra, jaudīgi procesori un laba līmeņa pārējie tehniskie parametri. HP savam modelim pat iemanījušies ievietot SSD disku, kas pie šīs cenas ir labs sasniegums.

Ja naudiņas ir tā vairāk
Tad nevajag sevi mānīt un apdalīt, labākie varianti ir atkal no Apple.

Šajā gadījumā tā ir MacBook Air sērija kurā par ~930 Eur var tikt pie iespaidīga 11″ datora, un par ~1350 Eur pie jaunākā modeļa 13″ iekārtas.

MacAir

Abi šie datori ir izcili plāni un viegli, kā arī, ja patīk zīmēties, labi kotējas sabiedrības acīs.

Noslēguma runa

Kā ierasts, ja kādi jautājumi, ierosinājumi, kritika utt., laipni lūgti izliet teksta formātā komentāros šī raksta apakšā. Cenšos atbildēt ne retāk kā reizi nedēļā, bet parasti pāris dienās.

Par mani: ~15 gadus strādāju ar un par datoriem saistītos lauciņos, tamdēļ šo un to par šo visu lietu zinu, bet kā vēsta lieliska krievu paruna: “doverjaj no proverjaj.”

Veiksmīgu iepirkšanos!