Vai ķīniešu planšetnieki izēdīs Apple pīrāgu?

Posted by:     Tags:  ,     Posted date:  November 28, 2013  |  8 Comments
Esmu ļoti skops onkulis, tamdēļ planšetniekus pērku par kapeikām. Ir uznākuši vājuma mirkļi dzīvē, kad sagribējies vienu sev, atvainojos,… bērniem par prieku.

Tajā mirklī (pirms gada), tāds tīri konkurētspējīgs planšetnieks tirgū šķita Asus Nexus 7, jeb Google Nexus 7, sauc kā gribi. Tā brīža cena – 199 Ls ar PVN. Neskatoties uz tehniskajiem parametriem, kas tajā mirklī šķita ļoti ok, aparāta izpildījums lika gribēt labāku, jo USB spraudņa vieta un microUSB štekeris veidoja ļoti īsus un nestabilus dzimumsakarus, kuru dēļ aparāts bieži palika bez strāvas.

Pats to verķi palietoju stundu, un atdevu bērniem. Mazākais noprivatizēja, kādas piecas reizes nolidināja uz parketa, un ar pēdējo reizi uz flīzēm, pamatīgi iedragāja un uz pusēm pārplēsa ekrānu. Iekārta vēl kādu laiku darbojās, bet nejēdzīgais USB spraudnis, kurā vads neturējās, lika puikam tik ilgi lauzt to pasākumu, ka viņš iemanījās piebeigt USB portu uz neatgriešanos. Iekārtu iemetu skapī līdz nākamajam radioentuziasmmarasmam, kas man uznāk reizi 4 gados – pilnmēnesī, un ķīniešu planšetniekiem kādu laiku atmetu ar roku.

Pēc kāda laika bērni sāka atkal čīkstēt, ka vajag planšeti, domāju iekrāšu iPadam, bet tie mēsli kā nekrītas cenā, tā nekrītas. Un iedot uz kārtējo izšķaidīšanu 400 Ls+ iekārtu, nav man pa makam.

Te, vienā jaukā dienā, vērojot notiekošo planšetnieku tirgū, ieraudzīju neticamo – planšetnieku ar Apple high-end produkcijas parametriem par 139 Ls! Papētīju iekš Youtube apskatus, palasīju atsauksmes, itkā ņemams. Mazliet sabaidīja, ka būs jāpāršuj firmware, jo rūpnīcas variants gļuko kā nelaime, bet firmware lapele…. ķīniešu valodā. Par laimi mans pārlūks Chrome laipni uzprasījās lapu pārtulkot iekš English, un izdarīja to teicami. Tas mani nomierināja.

Sāku apdomāt pirkumu, tomēr priekš maziem bērniem 9″ monstrs, turkāt pasmags, likās kārtējais šķaidāmais asfaltnieks, tamdēļ paņēmu šīs iekārtas “mazāko brāli” Ainol Novo 8 Discover par 99 Ls!!!.

Izpakojot to verķi nācās atzīt, ka iekārta ir tik līdzīga iPad mini, ka pat grūti atšķirt, ja neskaita OS, kura šim ir Android toties iPadam – kaut kas kāda iebūvētā 😉 . Alumīnija pakaļa, balta priekša, labi nostrādāts korpuss – skaisti. Tehnisko speceni slinkums pārdrukāt, bet tā ir iespaidīga pēc suņa. Aparāts strādā labi, viss notiek. Ir savi mīnusi – lādētāja štekeris ir kkāds mazais Nokia variants, caur USB nelādējas. Un tumbele ir viena gab., līdz ar to, stereo tikai priekš austiņu īpašniekiem.

Nesen biju Alfā, un ejot garām Trodeksam, iekāpu paspaidīt Apple iPad mini, kuru tur tirgo par 440 Ls vai ko tamlīdzīgu. Atvainojiet, tas vairs nav to vērts.

Oficiāli paziņoju – ķīnieši ir uzvarējuši!