Izstrādā Android aplikācijas neizejot no Android.

Posted by:     Tags:  ,     Posted date:  December 9, 2012  |  No comment
Jau sen vēlējos situāciju, kad aiz garlaicības varētu programmēt savā mobilajā telefonā. Nu šis mirklis ir pienācis, tamdēļ iepazīstināšu jūs ar AIDE, jeb Android IDE. Šis produkts ir bez maksas pieejams Google play portālā.

Pati aplikācija ir ļoti draudzīga. Uzreiz sagatavo manifestu, iemet pāris atsauces uz svarīgākajām bibliotēkām, uzģenerē “Hello world” skatu (view) un vari sākt eksperimentēt. Aplikācijas saskarne sastāv no koda rakstīšanas/labošanas loga, kas spēj smuki sakrāsot kodu, kā arī pabļaustīties par kļūdām sintaksē. Apakšējā logdaļā ir failu pārlūks, kas dod iespēju radīt, pārsaukt, dzēst failus (vienīgi pārvietot, pagaidām, neļauj), kā arī ir pieejama pilnekrāna podziņa, kas ļauj strādāt ar kodu, kā jau uzminēji…. pilna ekrāna režīmā.

Gala rezultāts ir pārbaudāms vienārši nospiežot Run, kas automātiski izraisīs kompilēšanos un pavaicās tev, vai vēlies instalēt savu jauno gara darbu (90% gadījumos – “Hello World” 🙂 ) Lai AIDĒ izstrādātos produktus būtu iespējams uzinstalēt, nāksies ieķeksēt “atļaut aplikācijas, kas uzradušās ne no Google Play portāla” Rezultāts – tavs brīnums ierastajā ikonu kaudzē ar noklusējuma bildīti – ver vaļā un priecājies!

Nekādus ūber-garadarbus aplikāciju izskatā gan jau šeit nesarakstīsi, jo kārtīgam programmētājam vajag kārtīgu un ātru copy/paste vidi. Žonglēt starp koda paraugiem internetā un šo aplikāciju droši vien pavisam negribēsies, ja nu vienīgi ar labas kvalitātes planšetnieku. Tomēr skumjos ziemas vakaros, kad mugura sāp un esi spiests gulšņāt nedēļu no vietas (kā manā gadījumā), AIDE ir lieliska iespēja izmēģināt dažādas Andorid bibliotēkas, klases, GUI elementus utt. Īsāk sakot – eksperimentēt un mācīties programmēt vidē, kura pēc dažiem gadiem būs jāpārzinā jau bērnudārzā.

Rekomendēju!