Apple tiek piespiesti ES teritorijā dot 2 gadu garantijas termiņu

Ievietoja:     Birkas:      Pievienots:  April 2, 2012  |  3 Comments

Visiem labi zināmā kompānija Apple līdz šim ir cītīgi centusies ierobežot savu lietotāju tiesības līdz pēdējam, lai tik varētu vārīties līdz maksimumam. Šajā kategorijā ietilpst “apgraizītas” OS versijas vecākiem produktiem, neiespējamība mainīt iebūvētās atmiņas apjomu iPad un iPhone, neiespējamība mainīt bateriju, mobilo operatoru utt. utjp.

Tomēr ja uz to visu, aklas mīlestības un muļķīgas pielūgšanas vārdā, piever acis, tad uz 1 gada garantiju gan tā sāpe tāda lielāka. Ja jau Apple prasa visaugstāko cenu par saviem produktiem, kamdēļ tad nevarētu parūpēties, lai tas nosprāgušais iPhone vai iPad nebūtu pēc gada jāizmet laukā.

Šajā sakarā, uzkarsušie eiropieši vērsās atbildīgajās instancēs ar kaudzēm sūdzību un Eiropas patērētāju aizsardzības komisija piedzīna no Apple 900 000 eiro lielu sāpju naudu par patērētāju maldināšanu un mēģināšanu viņiem iesmērēt savu AppleCare plan (garantijas paplašinājumu no viena uz diviem gadiem) par maksu. Tiesa gan šis pasākums nav novedis ne pie kādiem turpmākiem Apple zaudējumiem vai izmaiņām viņu garantijas politikā, jo šamie vienkārši ielikuši savos garantijas notiekumos punktu, ka patērētājs ES valstīs var iet pie pārdevēja un piedzīt papildus garantiju, kas kopsummā dod 2 gadus.

Interesanti gan, cik ilgi tad mazumtirgotāji ies ciest zaudējumus remontējot Apple produkciju uz sava rēķina? Vai nav laiks cītīgāk ķerties pie Samsung produkcijas tirdzniecības?

3 Comments for Apple tiek piespiesti ES teritorijā dot 2 gadu garantijas termiņu

kktk

Bet kā tad sanāk, ka tam pa virsu uzliek LV likumus, ka uz firmu garantija ir tikai 1 gads?
P.S. Tieši nosprāga Macbook Pro hitači HDD – pēc 23 mēnešiem…

Egils Zonde

Ja Apple deva 1 gadu un pirki uz firmu – tad garantijas nav. Ja kā privātpersona iegādājies Eiropas savienībā, tad vēl ir iespēja piespiest pārdevēju to HDD samainīt.

Māris

Es agrāk fanoju par MAC operētājsistēmas un programmu dēļ, bet tagad es domāju, ka Apple ir vienkārši izlaidies. Cilvēki, kas nekritiski fano par “makiem” tikai veicina šo izlaidību. Apskatoties MAC “apgriezienus” (cietais disks, knapās grafiskās kartes utt.), un cenas es secināju, ka par to pašu cenu var nopirkt daudz labāku citas firmas kompi, nebūt ne sliktāku. Teišām labi rādītāji ir tikai “dārgajam galam” – kompis ap 2000 ls. Esmu vīlies šajā Amerikas kantorī un mac vairs nepirkšu.