Google failu glabāšanas serviss ir klāt

Posted by:     Tags:      Posted date:  March 6, 2012  |  10 Comments
Pirms neilga laika mūsu podraidē informējām, ka Google gatavojas palaist failu glabāšanas servisu mākoņos un to izdarīt pavisam drīz. Nezinu, kad tas īsti notikās (tagad zinu, sk. komentārus), tomēr savā Google docs kontā blakus Create new document podziņai pamanīju neuzkrītošu ikonu, uz kuras uzzīmēts HDD ar bultiņu uz augšu.

Nopiežot uz šīs ikonas tiek piedāvāta failu augšuplāde līdz pat 1GB par baltu velti. Kas ir patīkami, katrs nākamais gigabaits izmaksās tikai 0.25 centus, jeb ap 15 santīmu. Nekāds failiem.lv konkurents šis produkts īsti nav, jo neļauj publiskot piekļuvi šiem failiem. Drīzāk tā ir personīgo dokumentu glabātuve ar uzsvaru uz dokumentiem, jo augšuplāde piedāvā konvertēt dokumentus uz Google doc formātu, kur dokumentu uzglabāšanai nav apjoma ierobežojuma.

No funkcionalitātes viedokļa jāpiemin OCR fiška, kas ļauj augšuplādētus atskenētus dokumentus atpazīt no jpg un PDF formātiem uz to pašu Google Docs. Solās šamie to paveikt maksimums 30 sekundēs. Līdz ar to visi ABBY finereader fani turpmāk varēs mest savu mīļoto programmu pie malas un  lielu daļu dokumentu OCR`ot par velti izmantojot šo Google verķi.

No nepatīkamām lietām jāpiemin solītās Gmail kvotas trūkums. T.i. solīja, ka visa brīvā vieta tavā Gmail kontā nonāks šīs augšuplādes rīcībā. Bet nu jāsaprot arī tas, ka pie patreizējām HDD cenām tas būtu daudz prasīts, jo man, piemēram, tie būtu veseli 7 “haļavnie” GB. Toties arī šādi nav slikti, jo pie 10 GB var tikt samaksājot nieka 2.5 u$d, uz ko ir spējīgi pat nabadzīgākie no mums. Turklāt nekas neliecina par to, ka tā būtu gada maksa (liecina gan, sk. komentārus), vienkārši samaksā un lieto līdz Google bankrotam.

Serviss pavisam noteikti paredzēts offline lietotāju pārveidošanai par mākoņu cienītājiem, pamazām parādot, ka nav nekādas jēgas turēt dokumentus nevienā citā formātā kā vien Google documents. Un arī glabāt tos nekur citur, kā Google serveros nav jēgas.