SSD triumfs pār HDD

Ievietoja:     Birkas:      Pievienots:  March 1, 2012  |  39 Comments

Daudzi šīs planētas iedzīvotāji vēl nav apjēguši, ka galvenais bremzētājs viņu datoros ir cietais disks. Ja PCI Express ports ir paspējis jau trīs reizes dubultot savu caurlaidības spēju līdz N-tiem gigabitiem sekundē, un tranzistoru skaits mikroprocesoros turpina divkāršoties katrus 18 mēnešus nu jau iekšā trešajā dimensijā, nerunājot par kodolu skaitu un grafiskajiem blakusprocesoriem, tad HDD pa desmit gadiem ir paspējis apaugt tikai un vienīgi ar mēmiem un vidusmēra lietotājam nekam nevajadzīgiem terabaitiem.

Ja paskatāmies HDD evolūciju, tad no kādiem 40 MB/s vecā labā IDE porta laikmetā līdz 140 MB/s mūsdienīgos, “ātros” cietos diskos, jāatzīst – ne par kādu jūtamu progresu šeit nevar būt ne runas. Šī bremze iestājusies dēļ tā, ka lielāka caurlaidība prasa dusmīgāk griezt cietā diska špindeļus. Lai arī serveru vidē tas tiek cītīgi darīts līdz pat 15 000 apgriezieniem minūtē, tas pasākums ir dikti skaļš un karsts. Tik karsts, ka jādzesē ar vēl skaļākiem par disku ventilatoriem. Turklāt ātrdarbības pieaugums ir samērā nenozīmīgs un pamatā novērojams failu meklēšanas ātruma lauciņā nevis datu caurlaidībā.

Toties SSD tā ir jau pavisam cita lieta. Ja HDD darbojas mehāniski, griežot špindeļus ar motoru un ar elektromagnētisku kāju meklē brīnumus magnētiskā laukā, tad SSD ir vienkārši kaudze ar atmiņas čipiem, kurus pavisam elektroniski vada kontroliera mikrene un viss notiek klusām un ļoti, ļoti ātri. Cik tad ātri viss notiek?

Patreiz SSD tirgū ir novērojama ļoti jauka tendence. Ja tava datora pamatplati ražotājs ir apveltījis ar SATAIII pieslēgvietu, tad rēķinies, ka jau vidusmēra SSD spēj dot ap 500 MB/s rakstīšanas/lasīšanas ātrumus un failu meklēšanas laikus tuvu nullei. Tas viss pilnīgi bez trokšņa, ar zemu elektrības patēriņu un nenozīmīgu siltuma izdali. Un ir tikai viens šķērslis, kas līdz šim šai tehnoloģijai neļāva pienācīgi izplesties – cena.

Dārgās dāmas un godātie kungi – cena beidzot ir lejā! Patreiz 120GB SSD disku ar 480 MB/s rakstīšanas ātrumu un 535 MB/s lasīšanas ātrumu, SandForce kontrolieri un SATAII/SATAIII atbalstu var iemantot par nieka 99 Ls. Varu derēt – ja nopirksi šādu disku, dators tavu acu priekšā vienkārši “lidos”!

Ja rausties no tā, ka SSD var priekšlaicīgi nobeigties, 3 gadu garantijai vajadzētu tevi nomierināt. Varu pačukstēt, ka Seagate saviem lētā un vidējā gala HDD diskiem patreiz dod tikai 1 gadu garantijas, un WD tikai 2 gadus. Tamdēļ izskatās, ka SSD zvaigžņu stunda beidzot ir klāt.

Jipīīī!

 

39 Comments for SSD triumfs pār HDD

Kaspars Lazarevičs

You got a good point here, Captain Obvious! ;D

staylez

Nu tas ir tikai sākums, es tā teiktu 

Janka

Seems legit 🙂

marss

Man kādu ~4 gadu jau kompis griežas ar Raptor disku 150GB !! un nekādu bremzi nejūtu pat 3D šūteros … Ja tagad daudziem tikai iz nākusi atklāsme ka parastais 7200rpm ir palēns, lēni nu gan jums ar to aizdedzi kungi 😉

Egils Zonde

Chill mate! Tavs velociraptors tāpat vairāk par 150 MB/s nevelk. 

Dfjgdsfsd

Ja jau tautai nepatīk jaunas tehnoloģijas, tad kapēc vispār būtu japērk (piemēram i3/i5/i7) ?
Tad jau (piemēram pentium 4 ) ir labs priekš mūsdienu standartiem.
Pilnīgi neizglītota tauta ,kas uz saviem hdd tik krāj nevajadzīgus,pirātiskus failus.

Sdsdfd

lol nejēga 

G99

 nekādu bremzi nejūtu pat 3D šūteros .

—–

Spēlēs SSD dot tikai load/save ātrāku un arī nevisās ne jau fps, jo liela daļa pat nemāk tos 150 noslogot pie load/save..nemaz nerunājot par gameplay..
 Pats SSD lietoju jau gadu un galvenais pieaugums ir OS Boot un softu palaišana un installēšana, kas protams ir ļoti patīkami.
Skaidrs ir viens ka tiem kuriem patīk daudz drazas uz PC turēt ar SSD (kā man) būs par īsu tad klāt jāņem HDD

Arnis Puskeiris

Atļaušos oponēt 🙂

pirmkārt jautājums kam ir vajadzīgs tāds rakstīšanas un lasīšanas ātrums ja uz tā diska neglabā lielus failus, un kā redzam uz ssd lieliem failiem vietas vienkaarsi nepietiks

par to ka vidusmēra lietotājam nav vajadzīgs liels disks … būsim reālistiski, programmatūras ražotāji zina ka visiem ir lieli diski un to pilnībā izmanto. Tekošās programmas visas aizņem pat 5-10 gigabaitus viena. Nemaz nerunājot par spēļu mīļotājiem kur šī gada spēles aizņem 15-25 gigabaitus viena

līdz ar to ja mēs paņemam vidusmēra skolnieku, kam ir dažas programmas un 2-3 spēles uz datora … ssd diskis jau paliek izmērā par mazu

otrs ir nobeigšanās un garantijas jautājums:
ssd diskam ir 3 gadi, protams jauki, bet ja nobeidzas ssd disks tad viņš nobeidzas momentā, bez iepriekšpazīmēm un bez iespējām atjaunot datus.

hdd diskam ir 2 gadi, protams ne tik jauki, be hdd pirms beigties nost sākt dot ar ausi dzirdamas pazīmes, kas ļauj laicīgi to nogādāt garantijas servisam, kā arī ja tas tomēr paspēj kļūt nelietojams, vēl ir pietiekami lielas iespējas paspēt nokopēt datus, vismaz daļu datu

bet jā protams ar ssd disku paatrināsies ieslēgšanas ātrums un programmu atvēršanās ātrums …. bet tas arī viss, nekāda cita ieguvuma nebūs, jo tās 20 gigabaitīgās spēles un video failus 40 gigabaitu izmērā vai flac mūzikas failus tāpat nāksies glabāt uz atsevišķa hdd diska

un starp citu ir arī cilvēki kam lieli faili nav saistīti ar pirātismu jo programmas, spēles un video tie pērk veikalos 😉

G99

Runājot par elektrības taupīšanu nav nemaz tik jautri:

http://www.tomshardware.com/reviews/ssd-hdd-battery,1955-15.html

G99

 Jā, SSD  vēl ilgi neaizvietos file storage drive funkciju, jo pagaidām izskatās piem. 500 GB (kas nav pat liels apjoms…) SSD cena būs kosmoss.

Marss

Runa gāja par ielādi, pārlādi 🙂 arī Win7 ielādi 😉
Nja un arī Autocads čubina labi ātrāk 😉
150 GB ir normāli, sistēma, pārītis šūteru (katrs ap 7GB), progzas …
Tagad kkādi brīvi 30 ir palikuši 😉
Protams ka pārējai izklaidei ir 2×1 TB 🙂 

Anonimus :)

Fufelis-reklāmraksts! Ar SSD dators lidos ja tajā ir ielādētas un specifiskas programmas, parastam lietotājam tas simts gadus nav vajadzīgs.

Vitālijs Sikuriņecs

Nu HDD ir lielāka garantija. Man īpašumā ir 2x 500GB HDD ar 5 gadu garantiju. Viens 1TB hdd ar 3 gadu garantiju. 
SSD mājas lietotājam īsti nav vajadzīgs. Nu lab, par 20 sekundēm ātrāk ielādē softu un programmas. Failu daudzums parastam lietotājam ir liels. katrs ar ziepeni mēneī safčē tuvu gigabaitam, jo īpaši vasaras mēnešos, festivālos. Ir redzēti cilvēki, kuriem foto/video kolekcijs aizņem vairākus simtus GB un vēl filmu kolekcijas… SSD vēl jauns. Bet ja nebūs entūzistu, kuri pērk, nebūs tehnoloģijas izaugsme. Pēc gadiem diviem var domāt par ssd. Pašlaik nav jēgas.

Sdsdfd

Tas kurš safočē tik dafigā GB nav parastais lietotājs.

Egils Zonde

 Runa iet par jaunu HDD. Patreiz tie garantijas termiņi parastajiem 5400 un 7200 HDD ir 1 vai 2 gadi atkarībā no tā vai tas ir Seagate vai WD. Pārējās rūpnīcas pieder šiem te abiem gigantiem.

Egils Zonde

 Bildes vajag reizēm arī šķirot, kā arī augšuplādēt iekš picasa vai flickr.  Ja bilde ir zem 2000 px jebkurā dimensijā, tad picasa dod neierobežotu vietu tavām mega kolekcijām.

Egils Zonde

 Fufelis-stulbumkomentārs. Ar SSD dators lidos – punkts!

Egils Zonde

 June 27, 2008, cmon – really? Kā var vadīties pēc tik novecojušas informācijas, es nesaprotu.

Egils Zonde

1. Kas tās par tekošajām programmām, kas aizņem 5 – 10 GB? Tikko nočekoju savu program files mapi – 4.78 GB.

2. Ja lieto open source progas – Libre Office, Gimp, InkScape, Audacity, Reaper utt. tad nafig nekādus tur desmitus gigabaitu nevajag.

3. Un spēles vajag spēlēt, nevis krāt kaudzē. Nestādos priekšā, kā var spēlēt vienlaicīgi 5 spēles, kura katra aizņem 15GB. Jābūt slimam geimerim – un tādiem protams vajag blakus SSD diskam iekrāmēt kaudzi ar 3TB HDD, lai apmierinātu savas tieksmes.

4. Par to nobeigšanos – muļķīgs arguments lai attaisnotu aizvēsturisku tehnoloģiju. Tieši tāpat runā visādi gudinieki, kas mūsdienās vēljoprojām braukā ar Žiguli, jo tas arī sāk grabēt ilgi pirms savas nosprāgšanas un ir ļoti viegli “paceļams”, jo detaļas lētas un kontrukcija primitīva, kā arī PSRS savulaik paspēja ar tiem mēsliem piespamot visu pasauli.

5. Svarīgiem failiem vajag turēt backup versijas. Nedomāju, ka vidusmēra lietotājam ir kas svarīgāks par pārdesmit .doc failiem un kaudzi ar bildēm, kuras, kā jau minēju, vajadzētu tomēr glabāt “mākonī”, piem. Wua.la vai DropBox servisos. Drīzumā arī Google piedāvās savu failu glabātuvi ar Gmail kvotu, kas man, piemēram, ir 7 GB.

6. Par to atseviško disku – taisnība. Bet tas attiecās tikai uz geimeriem un video montāžas frīkiem.

7. Nomācoši lielākā daļa lietotāju šajā valstī ir un paliks pirāti, kamēr vien eksistēs tās jēdziens un iespējas kačāt. Lai kko pirktu, vajag naudu. And we don`t have any!

Egils Zonde

 Tieši tā. Mans cilvēks 🙂

Egils Zonde

Tamdēļ runa iet par sistēmas diskiem. Lielos failus vispār jau vajadzētu turēt ārējā HDD diskā, kas arī paliks kā galvenais HDD tehnoloģijas pielietojums, jo nebūs nekādas jēgas to draņķi skrūvēt savā datorā un tērēt elektrību.

Egils Zonde

Arī mans cilvēks. Prieks par tiem, kas kko sajēdz 🙂

Egils Zonde

Beigsies tas viss ar to, ka RAM zaudēs jebkādu jēgu. SSD datu caurlaidība uzlabojas jau pa mēnešiem, kamēr sasniegs RAM rādītājus un zudīs jēga kešot datus, varēs pa taisno rukāt.

Arnis Puskeiris

 1. ļoti liela daļa ne open source programmu (ņemsim vērā ka parastie lietotāji pagaidām pārsvarā sēž uz ne-opensource, un tā kā runa ir par tagadni nevis cerību nākotnē, tad diemzēl tas viss aizņem daudz, nemaz nerunājot par to cik daudz aizņem speciāli nekonfigurēts windows, un atkal apstiprinu ar to ka parastie lietotāji neko nekonfigurē bet lieto defaulto instalēšanu un viss

2. kā mēs visi zinam tad vidusmēra parastais dator lietotājs nezin nevienu no šiem nosaukumiem, un zin tikai windows, office, adobe utt 🙂

3. neiet runa par 5ām bet par 2-3, kas arī ir maksimums ko uz neliela ssd var uzlikt.

pietam ja katru reizi pirms spēles spēlēšanas to instalē no jauna, tad jautājums priekš kam 10 sekunžu ātrāka ielādēšanās ja tai klāt nāk pusstunda instalēšanas.

ps. vidusmēra skolnieks vienlaicīgi tur 5-10 spēles

vidusmēra geimeris ir neprognozējams, vai nu tur 1 spēli vai 40

4. arguments pēc definīcijas nevar būt muļķīgs, tas vai nu ir vai nu nav. savādāk sanāk no sērijas “man nepatīk ko tu saki tāpēc tā nav taisnība”

līdz ar to paliekam pie tā ka ja palido ssd, tad viņš palido pavisam un tavs dators ir nelietojams jo paiet laiks kamēr tu atrodi naudu jauna ssd iegādei, kā arī laiks servisam kas nedēļu to disku mainīs (mēs runājam par parasto lietotāju kas datoru vaļā pats never)

jā protams pie speciālas apkopes ssd disks var dzīvot ilgi un dikti, bet tam ir vajadzīgas ne parastā lietotāja zināšanas.
jā intel ssd diskiem nolietošanās tiek mērīta un lietotājs tiek brīdināts, bet intel diski maksā par treso daļu dārgāk

5. backupdisku parastam lietotājam nav, ja ir tad backups neko nedod ja kompis nedarbojas bez pamatdiska. mākoņtehnoloģijas parasts lietotājs arī nelieto (atceramies ka mēs runājam par tagadni un parastu lietotāju nevis par to kādu mēs vēlētos redzēt to lietotāju)

6) ne tikai, arī uz vienkāršu cilvēku kam ir fotokamera. kā mēs zinam tad parastie ziepjutrauki tagad vairums iet ar 6-8 mpx , un parastais lietotājs to uzstādijumu atstāj tādu kāds viņš ir, līdz ar to fotogrāfijas ir lielas un viena tusiņa laikā parasts lietotājs sataisa 30 bildes, skolnieks 100 bildes + no draugiem sakopē 1000 dziesmas

7. tā tas ir, pirāti ir, bija un būs, bet tas tikai pastiprina dzīves realitāti ka parastam lietotājam ir nepieciešams vairāk laika.

līdz ar ko rodās normāls jautājums, vai vidusmēra lietotājam kam nav naudas ir izdevīgāk 500gb parastais disks par 50 latiem, ar ko viņam peitiek visām tusiņu fotogrāfijām gadu garumā un visam pārējam

vai arī ir vajadzīgs 120 gb ssd disks par 99 latiem + 500 gb backup disks par 50 latiem, lai viņs iegūtu to ka windows ielādējas nedaudz ātrāk … vai parasts lietotājs ir gatavs piemaksāt 99 latus par 10 sekundēm ātrāku ielādi – protams nē.

protams ja pasaule būtu skaista un saulaina un visādi citādi pareiza, tad parasts lietotājs lietotu planšeti ar mobilo os kurai ielādes laiks ir vēl labāks. bet taa nav tagadne un realitaate

Arnis Puskeiris

 Rakstā nekas nebija minēts par sistēmas diskiem un viss raksts veidots radot iespaidu ka ir runa par hdd aizvietošanu nevis papildināšanu. Ko pasaka arī pats raksta nosaukums, jo triumfēt pār otru var tikai aizvietotāji nevis blakuspastāvošas lietas.

dotajā brīdi parastais lietotājs nevar aizvietot savu hdd ar ssd, jo ssd ir nepietiekama ietilpība vs cena

ssd var būt tikai kā papildinājums, fīča, iespēja “turbo” atzīme pie modeļa.

“SSD triumfs pār HDD ” visticamāk būs tad kad ssd maksās tikai divreiz vairāk par hdd, vai arī tiesi tik pat, jo parastie cilvēki nerēķina detaļu cenu, tāpat kā viņi netīra no tiem ārā lieko informāciju

ar ko mēs nonākam pie tā ka SSD triumfs pār HDD  būs tad kad 51% lietotāju būs ssd diski, un pilnīgi vienalga vai tas ir panākts ar mārketingu vai cenām, galvenais ka tas tiek panākts. Līdz tam ir tikai cerība par triumfu.

un nē es neesmu pret ssd, skaidrs ka ssd ir tehniski labāks par hdd, bet tas pagaidām nav reāls aizvietotājs dēļ tā cenas.

Egils Zonde

Lieto, lieto. Un kā vēl lieto. Un pēc pirmās diska nobrukšanas parasti arī sāk taisīt backupus un lietot mākoņus.

Cena VS ieguvums patreiz ir par labu SSD. Ieguvums – kluss, ātrs, labāka garantija. Mīnusi – nav vietas apjomīgām failu kolekcijām. HDD plusi – ir vieta apjomīgām failu kolekcijām. Mīnusi – lēns, skaļš, karsts sprāgonis ar saīsinātu garantijas termiņu.

Zināms vietas trūkums rada nepieciešamību pārskatīt savas gigakolekcijas. Es pazīstu vairākus cilvēkus, kuriem uz HDD ir nokačāta spēle rar arhīvā, atrarota tā pati spēle, uzinstalēta un pēc tam tas viss atkārtots pāris reizes, jo slikta relīze. Protams šī “bagātība” tiek mūžīgi izdalīta torrentos, jo savādāk ratio pa galam, vai arī “iespējams, ka instalācija vēlāk noderēs”

Par to, ka dators ir aizsvēsturisks koncepts, piekrītu, tomēr cenas/jaudas/ekrāna izmēra attiecībā, patreiz vēl noderīga lieta.

Bildes jāšķiro, jo vienu un to pašu kadru piecpadsmit nedafokusētās
versijās turēt ir nevis “iespēja paskatīties uz vēsturi” bet vienkārši bezjēdzīgi. Un pēc HDD nosprāgšanas lielākā daļa lietotāju neskrien par 50 Ls glābt savas bildes, bet gan samierinās ar tām, kas ir sabāztas draugos vai feisbukā, jo visas labās bildes tāpat tiek kopīgotas uz nebēdu un glabājas socos foreva.

Egils Zonde

500 GB 7200 HDD – 60 Ls
60 GB SSD – 60 Ls
120 GB SSD – 99 Ls

Padomā, padomā. Es sev, radiniekiem un kaudzei klientu esmu sakrāmējis PC ar 60 GB SSD, iepriekš paskatoties, kā izskatās viņu HDD free space/used space attiecība. Pagaidām statistika ir man par labu.

Praktiski visi mani kolēģi sēž ar tiem pašiem SSD un nesūdzas. Tieši otrādi!

Vitālijs Sikuriņecs

Man jau liekas ka mazās meitenītes ir tās fočētājas. Pilni soc portāli. 
Bildes glab’t vienā vietā ir idiotisms. Es pērku pa 2,5ls gadā mākoņa maliņu, kur glabāt bildes, bet tās stāv vēl uz mana datora hdd un viena cita hdd. Mākonis jebkurā brīdī bez garantijas var tikt slēgts, hdd nomirt utt.
SSD vēl vismaz gadu nespēs piedāvāt tādus datu masīvu glabāšanas risinājumus. SSD der tikai entūzistiem, kuri grib pastaipīt krānus un tiem, kuri saprot, ka iegaumējot uz katru darbīu ap 5-20 sekundēm, dienā var savāk 10-30 minūtes, kuru laikā var paveikt ko vairāk, vai vienkārši atpūsties.

Arnis Puskeiris

Garantija ir lielāka, ātrums ir lielāks.

savukārt skaļums – ne gluži, jo parastajiem lietotājiem lielākoties tiek iebaroti green diski, kas ir nedzirdami ja vien nav atvērts korpuss (WD tas tā ir noteikti, citi iespējams ir skaļāki, nezinu)

kā arī karstums – kā parastais lietotājs var izjust to karstumu, nelienot iekšā datora kastē ?
pietam ws green sērijai karstums ir 6 grādi virs apkārtējās temperatūras pie pilnas noslodzes.

bet nu jā ir skaidrs ka mēs te ne pie kā nenonāksim, jo tas viss ir relatīvs jautājums, es personīgi ssd disku pirktu tikai tad ja man būtu daudz brīvas naudas un gribētos peeksperimentēt, jo tās 5-10 sekundes patiešām man neko neizmainīs, jo datoru ieslēdzu vienreiz dienā un pārējo laiku tas darbojas bez slēdzelēšanas, kā arī lietojamās programmas parasti tiek ieslēgtas vienu reizi dienā.

tātad kopumā es iegūtu aptuveni 45 sekundes dienā, un par to es nemaksātu papildus 99 latus.

mans skats uz to ir tāds:

ja dzīvot uz hdd ir kā braukt ar žiguli, kopār ar mantām un pasažieriem
tad dzīvot ar ssd ir kā braukt ar jaunāko f1 formulu un aizmugurē vest ar ķēdēm pieķēdētu psrs laika piekabi ar mantām un pasažieriem

man kā praktiskam cilvēkām nesimpatizē variants katreiz kāpt ārā no formulas un iet uz piekabi paņemt katru mantu, kā arī draugus sēdināt piekabē. es tad labāk izvēlos žiguli, protams cits labāk izvēles formulu ar piekabi

jebšu mūžīgais jautājums – stils vs praktiskums, laka kurpes vs krosenes, smokings vs džinsi, formula vs žigulis

Janis Upenieks

Savādi cilvēki tomēr vēl ir. Tavs skats ir interesants, bet aizspriedumains. 
Tavs variants varētu būt labs portatīvajiem datoriem, ja Tev ir svarīgs datu nesējs daudz datiem. Uz stacionārajiem datoriem tas izklausās diez gan nepārliecinoši. 🙂

Arnis Puskeiris

 Tas bija vairāk kā pretarguments jo tika izteikts ka datiem ir jālieto ārējie diski.

tomēr princips paliek tas pats arī ar ssd + iekšējo hdd

ātruma ieguvuma nebūs ja visi tie faili glabāsies uz hdd, tātad ātruma ieguvums paliek tikai uz os un programmām ielādes laiku.

kas manā gadījumā būtu 45 sekundes dienā, un pienemu ka daudziem parastajiem lietotājiem kas aprobezojas ar windows + office + internet ecxplorer vienreiz dienā tas ieguvums sanāk vēl mazāks.

protams vienmēr ir izņēmumi, un iespējams pirms diskutēt kas pār ko ir triumfējis būtu jānovienojas kas tad īsti skaitās “parastais lietotājs” jebšu lielākā lietotāju masa.

rezumējot es palikšu pie viedokļa ka ssd vēl nav stabīli triumfējis pār hdd priekš lielākās lietotāju masas, un katram ir pamatīgi jāizvērtē vai viņa gadījumā tas ielādes laiks ir nozīmīgs un kopsumā ievērojams ieguvums pirms truli piemaksāt jo “hdd ir vecs, nesmuks, karsts un vienkārši nav vairs stilīgi”.

Arnis Puskeiris

500 GB 7200 HDD – 60 Ls
Lasīšanas/rakstīšanas ātrums – 126 MB/s
(paskaļš, pakarsts, elektrību ēdošs)
Rakst: 0.47ls/MB   Lasīš: 0.47ls/MB

500 GB green HDD – 65 Ls
Lasīšanas/rakstīšanas ātrums – 110 MB/s
(nedzirdams, nekarsts, elektrību neēdošs)
Rakst: 0.59ls/MB   Lasīš: 0.59ls/MB

2x 500 GB green HDD RAID – 110 Ls
Rakstīšanas ātrums – 110 MB/s
Lasīšanas ātrums – 220 MB/s
(nedzirdams, nekarsts, elektrību neēdošs)
Rakst: 1ls/MB   Lasīš: 0.50ls/MB

500 GB SSD – 656 Ls
Rakstīšanas ātrums (Seq. Write): 170 MB/sLasīšanas ātrums (Seq. Read): 535 MB/s
(nedzirdams, nekarsts, eletrību needošs)
Rakst: 3.85ls/MB   Lasīš: 1.22ls/MB

hhd+ssd

Ja visu laiku kešo ssd tad disks nosprāgsts ātri. un vēl ir tas ka garantija ir viena lieta bet tas ka ssd jūk gan ir fakts. esmu runājis ar servisiem, tur teica ka ssd ness bieži. Pazīstamais nopirka 120gb ssd, jau otro reizi servisā 1gada laikā. čakars ar pārinstalāciju utt.
ja ir SSD kā sistēmas disks tas ir forši(ātri viss ielādējas un ir forši), bet tikai uz ssd nevajadzīgs čakars, neviens parastais disks nav nosprādzis tā, ka neko nevar nokopēt, ar SSD paziņam cita pieredze. 
un 100gb bildes glabāt mākonī nemaz nesanāk tik lēti.
visam ar 60gb ir baigais čakars visu laiku visu dzēst ārā.
120gb vēl var sākt domāt.100ls
bet labāk 60gb sistēmai un 500gb datiem.110ls (un datu disks pēc 10min dīkstāves izslēdzas un būs klusums un ekonomija)
un elektrības patēriņš ir smieklīgi, visi rūteri, tv stendabjā, tubbiņas stedbajā pats kompis stendbajā tērē vairāk. 3w ko vairāk paterē parasts disks ir smieklīgi pret 10w ko tērē no kontakta neizrautas 2.1 skaņas sistēmas un pats dators neizrauts no kontakta tērē ~5w, taka ir ko darīt pirms parastā diska amputēšanas.
papildus troksnis. ar neiztur kritiku, jo disks ir nedzirdams pret barošanas bloka veņķiku, kurš ir gana skāļs, ja nav baroklis ~100ls, vismaz kaut kādi 60ls barolļi ir skaļāki par disku.

hhd+ssd

Vai kolēģi kuriem ir SSD nav gadījumā arī kāds parasts disks datiem? 🙂

Linards Goldšteins

Man liekas, ka vajadzētu uztaisīt normālu aptauju par šo topiku, tad vismaz skaidri iezīmētos publikas attieksme un cik mēs visi esam gatavi SSD.

Gatis Negribs

 Man HDD nekad nav bijis lielāks par 80Gb vienīgi periodiski ir bijis klāt vēlviens 80Gb
Nesaprotu kam jums tie terabaiti vajadzīgi, jums varbut internets vel ir ar iezvanpieeju un tapec žēl dzēst nost jelko kas ir nokačāts?
Ar SSD gan vel nesteigšos jo ir attīstības stadijā, viņīem jākļūst vēl lētākiem un stabilākiem. Nav arī forši tas ka viņi paliek jūtami lēnāki kad sāk piepildīties

O23

Diez paši “mākoņi” izmanto slavinātos SSD? Diez vai. SSD vēl ir tikai attistībā, par SSD pārsvaru pār HDD varēs runāt tad, kad SSD cenas ziņā neatškirsies no HDD(Ls par GB), un ietilpība bus tāda pati vai pat pārāka nekā HDD. Pagaidām tā ir tikai savā ziņā extra, uz kuras uzinstalēt Os un pieglabāt pāris failus. Lasot rakstu liekās ka autors ir sagrabinājis kapeikas un nopircis lētā gala SSD un tagad jūsmo. Nesaku neko sliktu par SSD diskiem, bet tie pagaidām ir attīstibā.

G99

 Laiks ir nauda – tad SSD darbā reāli ietaupa laiku.
Protams var diskutēt cik piem. Skypa un neta useram SSD ir aktuāli, bet cilvēki ātri pierod pie ātruma un piesežot pie datora sevišķi portotīvā ar 5400 rpm disku nesaprot ko viss atkal bremzē 😉