“Kruts kompis” spēlēm – par nieka 222 Ls!

Posted by:     Tags:      Posted date:  February 10, 2012  |  15 Comments
Mūsdienās, pateicoties tehnoloģiju progresam un patērētāju nepiesātināmai kārei pirkt visu pēc kārtas un daudz, datoru cenas arī ir izmainījušās. Turklāt uz stipri labo pusi. Šoreiz pastāstīšu, kā vidusmēra iedzīvotājs, kam neko vairāk, kā normālu datoru ikdienas lietošanai un vidusmēra 3D šūteru paspēlēšanai, nevajag.

Sāksim ar plati. Izvēlamies Intel platformu, jo tur ir viss kārtībā ar veiktspēju, ņemam priekšā visas plates, kādas vien var nopirkt, un izdarām secinājumus, ka mums neko vairāk par lētāko H61 čipseta plati nemaz nevajag. Kamdēļ? Tamdēļ, ka USB3.o mums nekam tuvākajos gados nenoderēs, bez SATAIII mierīgi iztiksim, virstaktēt mums Intel lētos pročus neļauj, un 7.1 skaņa ir muļķu izsapņots sapnis, kas realitātē neko nevienam nedod. Tamdēļ izvēlamies klasiku.

Laiks ieštepselēt operatīvo atmiņu. Šis pasākums nav dārgs, tomēr jāiekļaujas solītajā ciparā, tamdēļ liekam iekšā pārbaudītas vērtības, šo 4GB DDRIII1333 moduli un vietas pietiks visam. Ja ne, tad kādreiz dzīvē vēl tik pat piespraudīsim, bet pagaidām būs gana.

Laiks padomāt par smadzenēm. Intel procesori, it īpaši jaunie SandyBridge, ir izdevušies tik lieliski, ka vidusmēra keksam visā nopietnībā pietiek ar lētāko Celeronu, kurš patreiz ir jau divkodolu 2.4GHz monstrs ar 2MB kešatmiņu. Nesmejies un nebrīnies, es pats patreiz lietoju tieši šo procesoru, un esmu priecīgāks kā jebkad.

Grafisko paātrinātāju nekādu mēmi kruto neņemsim, lai netērētu naudu elektrībai, un līdz ar to arī barošanas blokam. Aprobežosimies ar kasti, kurā jau ir jēdzīgs 400W baroklis, ar kuru pietiks mūsu izvirtībām.

Cietais disks. Aizmirsti! Štrunta 500GB maksā ap 60 Ls, kas ir galīgi garām. Tas dēļ tā, ka Taivanā vēljoprojām nav atguvušās applūdušās disku rūpnīcas, un kamēr viņi tur cīnās, mēs par to pašu naudu nopirksim spīdīgu un mega-ātru SSD!! Tieši tā! Pat šis – lētais modelis būs subjektīvi vismaz 10 X ātrāks par jebkuru super-duper cieto disku. Vietas gan pamaz, tamdēļ vairāk par vienu divām spēlēm turēt stokā nesanāks. Bet kuram gan vajag vienlaicīgi vairākas spēles? Ja arī vajag, tad pagaidi disku cenu kritumu līdz vecajiem, saprātīgajiem 30 Ls par terabaitu, un tad krāj failus cik uziet.

Optisko iekārtu nafig nevajag, pilnīgi pietiks, ja no čoma paņemsi Windowz instalāciju uz USB fleškas, vai arī aizņemsies no kāda disknieku uz Win instalācijas brīdi. Pēc tam – visu ņemsim no mākoņiem!

Atlicis izvēlēties videokarti. Ko nu tur daudz. Ir pārbaudīta budžeta klases vērtība, kas spēj pavilkt praktiski jebkuru spēli uz vidējiem iestatījumiem vidējā izšķirtspējā. Un tā ir šī karte. Kas attiecās uz tiem, kam patīk rijīgie Battlefield`i un CODi, nebēdā. Arī tie uz šī datora šancēs, pieņemamā līmenī!

Jebkurā gadījumā, esmu sakrāmējis to visu priekš tevis grozā, lai vari ar vieglu rokas kustību nopirkt.

Priekā!