Francūzis iztiesā no Lenovo atlīdzību par OEM Windows.

Posted by:     Tags:  ,     Posted date:  February 8, 2012  |  No comment
Kāds malacis francijā bija pamatīgi neapmierināts ar to, ka Lenovo atsacījās viņam kompensēt Windows Vista licences cenu pēc tam, kad viņš bija iegādājies portatīvo un konstatējis, ka tā licence viņam nafig nav vajadzīga.

Pirmajā instancē viņam nekas nesanāca, tiesa pavēstīja, ka varēja atgriezt takš visu to portatīvo. Toties Francijas likums paredz, ka nedrīkst iesmērēt vienas preces pavadā citu, kā rezultātā jau apelācijas procesā Kasācijas tiesā, šamajam izdevās palīst zem 2005 gada ES direktīvas, kas izrādījās viņa pusē. Tiesnesis lika Lenovo nolobīt 1920 eur par tiesas izdevumiem un programmatūras licenci.

Alkatīgais fancūzis sākumā prasījis lai par licenci šamajam atgriež 404.81 eur, tomēr tiesa šo prasību noraidīja dēļ fakta, ka pats portatīvais viņam izmaksājis 597 eur, dēļ kā ir maz ticams, ka lielāko daļu sastādīja OS.

Jebkurā gadījumā, šis pasākums liecina par pilnīgi jaunu tiesu praksi, kas tuvākajā nākotnē var stipri uzlabot patērētāja iespējas paņemt naudiņu par OS atpakaļ.

Jāpiebilst, ka Samsung jau tagad savu portatīvo datoru pircējiem, kam sanācis iegādāties to kopā ar Windows licenci, ļauj divu nedēļu laikā doties uz Servicenet.lv un pieprasīt to uzlīmi nokasīt no datora, pēc kā Samsung Latvija ir gatavi ieskaitīt īpašnieka kontā ap 40 eur lielu (vai mazu) atlīdzību.