Ko darīt, kad cieto disku cenas skrien debesīs?

Ievietoja:     Birkas:  , ,     Pievienots:  October 21, 2011  |  18 Comments

Lielākā daļa no mums jau ir iemanījušies uzzināt jaunumus, ka WesternDigital Taivānas ražotne ir applūdusi un nekādu rūpnieciskās aktivitātes pazīmju tur nav un tuvākajā laikā nebūs. Rūpnīca acīm redzot nebija nekāda mazā, un šis pasākums ir atstājis milzu iespaidu uz cieto disku cenām visā pasaulē.

Arī Latvju bāliņi, vairumnieku izskatā, ir paspējuši saskrūvēt cenas jau iepriekš, lai laicīgi “novārītos” uz gaidāmā deficīta rēķina. Šo pašu izdevību izmanto arī mazumtirgotāji, un grābj visus HDD kādus vien var sadzīt rokā, cik nu kuram naudiņa atļauj.

Toties mans prāts ir mierīgs un kluss. Prasīsi – kamdēļ? Drīzumā 1TB lēnais GreenPower disks maksās pie simta! Atbildēšu tev, mans dārgais, nepacietīgais un negausīgais HelloKitty kačātāj! Tā visa rezultātā SSD diski paliks KRIETNI LĒTĀKI! Padomā pats! Ja jau tagad par 1GB riebīga, lēna un kurkstoša diska vietas jāmaksā ir ap 70 Ls, savukārt, par superātru, pilnīgi klusu un brīnišķīgu SSD ar 64GB apjomu jāmaksā … tik pat!

Neredzi loģiku? Padomā vēlreiz!

Ja ir pienācis laiks izgrābt no noliktavām atlikumus, tad ir pienācis SSD izgrābšanas laiks. Ja HDD un SSD cenas sāks tuvināties, nekāda nostaļģija pēc supermagnētiem neglābs dzelžaino pircēja loģiku. Līdz šim HDD glāba tikai un vienīgi zemā cena par gigabaitu. Savukārt SSD cena par gigabaitu krīt. Un krīt pateicoties tikai un vienīgi pieprasījuma pieaugumam dēļ acīm redzamām priekšrocībām – zems strāvas patēriņš, prātam neaptverams darbības ātrums un absolūts klusums darbībā.

Līdz ar to – toppc.lv rekomendē iegādāties tieši šo SSD Disku dēļ tā, ka tas patreiz, iespējams, ir ātrākais un labākais. Šādā veidā uzkarsējot solid state tirgu līdz baltkvēlei, kas beidzot un uz visiem laikiem varētu pielikt līdz nelabumam ieilgušajai HDD slow-motion ērai treknu punktu pateicoties pozitīvai atgriezeniskai spirālei – pērk vairāk, cena krīt. Iegūsti pasaules glābēja no HDD titulu jau šodien!

Pievienojies!

Pērc SSD!!!

Peace!

18 Comments for Ko darīt, kad cieto disku cenas skrien debesīs?

Andris Šakins

Varu vienīgi piekrist, ka sen jau ir pienācis laiks atvadīties no HDD, kas jau sen ir novecojis, bet diez vai tas notiks tevis minēto iemeslu dēļ. HDD izmirs lēnām un mierīgi, attiecīgi attīstoties SDD tehnoloģijai. Negribētu piekrist, ka pie visa vainīga ir cena. Es visticamāk arī nežēlotu samaksāt lielāku summu par SDD, bet no tā pirkšanas mani attur zemā ietilpība. Jāpagaida vēl pāris gadu un tad jau arī ietilpība pieaugs līdz pieņemamiem apmēriem.

Egils Zonde

Manuprāt vidusmēra lietotājam ar 120GB pietiek pilnīgi visām vajadzībām. Un tieši tas, ka HDD cenas aug, radīs pieprasījumu pēc SSD, kas novedīs pie cenu krišanās un apjomu pieauguma. Patreiz vienīgais iemesls SSD dārdzībai ir zemais pieprasījums.

Arnis Puskeiris

Caviar black 1TB ar 64mb buferi Aprīlī nopirku par 53 latiem .. šorīt skatos maksā jau 84 lati

man domāt ka gada laikā 80 – 120 gb ssd diski paliks ļoti lēti
savukārt hdd < 1tb būs neadekvāti dārgi un grūti atrodami

ja hdd ražošanai būs tādas problēmas tad visticamāk tuvākos pāris gadus viņi pārorientēsies ražot tikai lielos diskus 1tb-3tb par puslīdz pieņemamu cenu … kas ir datu glabāšanai kur ssd šobrīd neko nevar piedāvāt, savukārt datora darbināšanai mēs lietosim ssd diskus

pēc tiem pāris gadiem visticamāk būs jau par pieņemamām cenām dabūnamas ssd plates ar daudziem maziem ssd ar kopapjomu 1tb +

ar ko arī pienāks HDD gals

Kā tad, kā tad. Redzēsim, kā SSD cenas aizskries pakaļ HDD cenām 😉
Turklāt, piemēram, es vēl neesmu ne morāli (tomēr pārāk mazi tie apjomi) ne finansiāli gatavs SSD, man labāk patīk 4x vai 6x HDD RAID10. Ātrums, drošība un lēti (vēl nesen bija lēti 🙁 )

grrr

bļins, man kā reiz space iet uz beigām.. tieši domāju, ka jāiepērk 2TB kārtējais.. tagad skatos vairs nav pieejams ne pa kādām naudām noskatītais modelis. FAKKKKK.

karlis1

Man cieto disku deficīts ir licis pārvērtēt gadiem neizmantoto failu  uzglabāšanas lietderīgumu. Kā arī tagad vairāk izmantoju mākoņservisus un virtuālās failu uzglabāšanas vietnes. Tajā pašā inbox.lv var mierīgi 10 Gb labā ātrumā salādēt iekšā.

Egils Zonde

Control+A ->  Shift+Delete var palīdzet.

Egils Zonde

Tur jau tā lieta. Un sistēma jāglabā uz SSD, lai ātri viss virinās.

Pēteris Caune

Ar 120GB varbūt pietiek, ja mājās nav interneta 😉
SSD silti iesaku, ir naudas vērts. Pirms ņemt ciet rakstā ieteikto modeli, iesaku paskatīt vēl, salīdzināt LV cenas, un tad izvēlēties: http://www.tomshardware.com/reviews/ssd-nand-reliability,3021.html

Gatis Negribs

man nekad vairāk par saviem 80+20Gb nav prasījies.
Par cik nets ir ātrs nav vajadzibas kko glabāt pie sevis jo tā ir kā jau minēja – maza lietderība no laika gaitā savāktās glabātās drazas

Juris Zeltins

Un kā ar datu drošību, ka pēkšņi pazūd dati vai SSD vairs nav lietojams?
HDD vismaz šajā ziņā ir pārbaudīta vērtība.

Par mākoņdatu glabāšanu – 1TB bildēm un dokumentiem – pārāk dārgi vēl.

Janis

Sveiki, paldies par rakstu. 🙂
SSD ir nākotne un ganjau pamazām būs tās cenas zemākas pret 1GB kā jebkad. 

Tomēr respektēsim vecos, jo īstā spēle sākās, kad vajadzīgie dati ir ielādēti ramā un tad ar to spēlējas gan procis, gan videokarte. Kā saka neviens neprasa ātrumu, tikai spēju daudz atcerēties, pārējo izdarīs rams. Tāpēc jau noteikti ir šis lēnais dzelzis ir palicis lēns tos daudzos gadus.

Es neatabalstu jebkādu reakciju uz to cenu sadardzināšanos. Viss notiksies dabiski, pirks mazāk un iespējams nopirks to līdzvērtīgo ssd. 
Tā vai tā, arī man pietiek arī ar tiem pašiem 100 GB, bet nekad nav slikti ka es zinu ka man tīklā piejams kāds pāris TB NAS, no kura es varu paņemt kādu vecu filmu vai spēli ar super lielu ātrumu. Tomēr, ja būtu man tas super ātrais internets es varbūt varētu iztikt ar mazāku “lokālo biblioteku”.

Egils Zonde

Datu drošība esot labāka nekā HDD, tomēr ar datu atjaunošanu pēc SSD nosprāgšanas varētu būt problēmas.

Attiecībā par svarīgiem datiem, lielie apjomi parasti ir fočenēm, un tās (ja lādē mazākas par 2000px) var sagrūst iekš picasa.com neierobežotā daudzumā par baltu velti

Ja gadījumā vajag saglabāt video, tad atgādināšu par tādu lietu kā Youtube.com

Dokumenti daudz neaizņem, var likt uz wua.la, kur 2GB ir par velti, tomēr es praktizēju docs.google.com, šai pieejai ir daudz plusu.

Ja jāsaglabā kreisie mp3 un AVI, tad nevaru palīdzēt – pirātismu neatbalstu.

Janis

Toč pikasai nav limita?
Man te bija blogspota blogs, kas glabā bildes pie pikasiešiem un pie 1GB, viņi sak prasiit samaksu, sķiet bija 5$ gadā par 20GB

Arnis Puskeiris

1TB lēnais GreenPower disks jau 90 lati 😀

Gravity99

Gribetu redzēt vai raksta autors liktu SSD disku kastē kuras vertība ir ap 40LVL kopā, un nekas vairāk par  interneta lietošanu  un foto vai kāda video glabāšnu netiek  uz tas darīts.

Egils Zonde

Tāpat SSD, jo 500GB HDD cena == 64GB SSD cena, ko tur vēl spriedelēt?