Yahoo atlaiž savu tanti-direktori un dodas meklēt pircēju

Ievietoja:     Birkas:      Pievienots:  September 8, 2011  |  2 Comments

Beidzot Yahoo valde ir sapratuši, ka sēž nevis aizejošā vilcienā, bet gan aizgājušā vilcienā. Interneta pirmsākumos, kad vienīgā iespēja atrast informāciju bija brienot pa katalogiem, šī kompānija šķita neiznīcināms gigants. Tomēr ilgstoši nespējot sekot informācijas meklēšanas paradumu maiņai kopsummā ar nespēju jebko likt pretī Google ģeniālajam PageRank meklēšanas algoritmam, Yahoo nācies slīdēt arvien lejup sevis paša radītajā interneta meklētāju tirgū.

Kādu brīdi Microsoft piedāvāja 44 miljardus dolāru par šo kompāniju, kurus tās valde savā tumsonībā nepieņēma. Arī nesen nolīgtā skarbā tante-direktore Karola Bartza, neko sakarīgu kompānijas izaugsmes labā nav spējusi paveikt, kā rezultātā tika atlaista šodien ironiskā veidā – pa telefonu.

Karola agrāk darbojās kā Autodesk direktore un iekš Yahoo tika pieņemta, vairāk vai mazāk, lai atlaistu kaudzi ar darbiniekiem un visiem samazinātu algas. Slavena ar savu lamāšanos, šī sieviete uzdevumu paveica godam, bet nekādus izaugsmes pasākumus, konkurencei ar socportāliem un citiem mūsdienu zvēriem, piedāvāt nav spējusi. Laikam jau tas bija taktisks gājiens no Yahoo valdes, saprotot, ka tagad uz skatuves jāceļ jauns – pozitīvs glābēja tēls, kas nelamājas nemaz un kam ir kaudze ar hipsteriskām idejām Facebook, Google un Apple stilā.

Neskatoties uz šīm mirkļa vājībām, Yahoo ir ceturtā apmeklētākā interneta lapa pasaulē ar 590 milj. ikdienas klikšķinātāju. Arī ar naudiņas rādītājiem, pagaidām, viss ir kārtībā un pagājušogad Jahū nopelnīja 1.2 miljardus ASV pašu zaļāko dolāru vistīrākajā peļņā.

Pēc analītiķu domām Yahoo ir gatavi nopārdoties pirmajam gribētājam, kas spēs piedāvāt pieņemamu cenu. Manuprāt, tas ir nostaļģisks sauciens Microsoft virzienā ar lūgumu atkārtot savu piedāvājumu. 🙂

Turās!

2 Comments for Yahoo atlaiž savu tanti-direktori un dodas meklēt pircēju

SirGd

Šitā tante pacēla autocad

Egils Zonde

Arī Jahū viņa pacēla, bet laikam par maz.