Amazon gatavo savu planšeti par 250$

Ievietoja:     Birkas:  , ,     Pievienots:  September 4, 2011  |  One Comment

Apple iemanījušies sataisīt milzu kokteili IT tirgū ar savu iPad planšetnieku. Gandrīz visi “grandi” iemēģina spēkus šajā lauciņā. Google ir parūpējušies par Android operētājsistēmu un gan jau drīzumā nāks klajā ar kādu ierīci (kamdēļ tad pirka Motorolu?). HP pamēģināja TouchPad un ātri vien saprata, ka šis bizness nav priekš viņiem, savāca mantiņas un aizlaidās atstājot aiz sevis milzu kaudzi ar nocenotām 100$ planšetēm uz kurām “griežas” bezjēdzīgs WebOS un uz kuras censoņi cītīgi mēģina uzbāzt to pašu Android, lai piešķirtu tai mantai kādu pielietojumu. ASV grāmatveikalu tīkls Barnes & Noble pamanījušies iesperties planšetnieku tirgū ar savu NookColor, par kuru prasa 249$ un pozicionē šo iekārtu kā elektronisko grāmatu.

Amazon sapratuši, ka nedrīkst atpalikt, un ar vienu vien E-ink Kindle tālu netiks. Tamdēļ zēni un meitenes sasparojās un sāka cept savu planšeti, kas aprīkota 7″ kapacitatīvo multi-touch krāsu LCD LED ekrānu un Android operētājsistēmu. Iekārtas beta versija nonākusi dažu blogeru rokās, kuri tad mums pastāsta interesantas nianses.

Amazon Kindle, kā šamie plāno saukt šo iekārtu, lai pamatīgi sajauktu visiem galvu ar esošo produkciju, savā saknē būs ļoti tāls no klasiskas Android iekārtas, kuru esam pieraduši redzēt. OS ir pilnībā pāršūts ar Amazon programmatūru un lietotāja saskarni tā, lai pēc iespējas atgādinātu E-ink kindle. Iekārta tiek gatavota bez jebkādas sadarbības ar Google, līdz ar to uz tās ir tikai Amazon aplikācijas, ja neskaita to, ka pārlūkā pēc noklusējuma ir Google meklētājs.

Grāmatu lasīšanas aplikācija ir Kindle app, mūzikas atskaņotājs – Amazon Cloud Player, video atskaņotājs – Amazon Instant Video player, un aplikācijas var iegūt izmantojot  Amazon Android Appstore.

Spriežot pēc visa Amazon ir izdarījuši “gājienu ar zirgu”, iekārta būs lēta, tajā (nosacīti) darbosies Android, un būs pieejams viss Amazon tirgotais elektroniskais saturs vienkāršā veidā, kas šo iekārtu padarīs pievilcīgu gan tiem, kas cītīgi lasa e-grāmatas, bet nevēlas ierobežot sevi ar E-ink, gan Amazon mp3 un filmu pircējiem, gan tehniski attīstītākiem lietotājiem, kas ātri vien iemanīsies pāršūt tam verķim OS uz pilnvērtīgu Android un likt ierastās aplikācijas pēc sirds patikas Šie hakeri būs tā grupa, kas uzturēs troksni internetā par iekārtas nozīmīgumu, kas ļaus arvien vairāk piesaistīt parastos lietotājus un uzsēdināt tos uz Amazon piegādātā satura adatas.

P.S HP izgāšanās gadījums skaidri parāda, ka visa sāls planšetnieku veiksmes stāstā ir aplikācijas un saturs, un šīs lietas ir pieejamas tikai lielajiem zēniem – Apple, Google un Amazon. No kuriem visi vienā vai otrā veidā spēj nodrošināt mūzikas, filmu, grāmatu, aplikāciju un interneta satura piegādi savu planšetnieku pircējiem. HP ar savu WebOS nevarēja klientiem piedāvāt neko vairāk kā skārienjūtīgu interneta pārlūku, kurš (labrīt!) nevienam nav vajadzīgs.

Comment for Amazon gatavo savu planšeti par 250$

Nav

Kā tad sanāk, tā būs planšete, uz kuras nevar uzinstalēt savus appus?