Google velk datorspēļu palagu uz savu pusi

Posted by:     Tags:  ,     Posted date:  August 29, 2011  |  No comment
Chrome izstrādes komanda aicina uz Google organizēto New Game konferenci, kas norisināsies iekš Sanfrancisko. Pasākums paredzēts HTML5 spēļu izstrādātāju saliedēšanai, apmaiņai ar idejām un droši vien arī kopējam kodienam. Konferenci atklās EA Games radošais direktors Riks Hillemans.

Neesmu vienīgais, kas šāda pasākuma esamību uztver kā nopietnu soli iepretīm pārlūku spēlēm kā tradicionālo spēļu aizstājējām. Šo viedokli apliecina nesenā Google+ servisa papildinājums spēļu sadaļas izskatā, kā arī Google paziņojums par drīzumā piejamo Native Client 3D apstrādes funkcionalitāti, kas ļaus pārlūku spēļu izstrādātājiem pa taisno tikt pie datora 3D dzelžiem izmantojot C/C++ kodu. Papildus pierādījums ir Chrome izstrādātāja Skota Grehema piedāvājums sākt izstrādāt spēļu kontrolieru atbalstu iekš Chrome.

Rezultātā Google radīs labvēlīgu vidi iekš pārlūka kodēt masīvas 3D sāgas, kas ir patīkams jaunums izstrādātājiem, kuriem patreizējā platformu sadrumstalotības situācija nebūt nenāk par labu. Visi priecīgi dragās spēles priekš pārlūka un Google varēs mierīgi bīdīt savu Chrome OS no Netbook segmenta uz pilnvērtīgu Desktop un konsoļu vidi. Beigu beigās var sanākt tā, ka tavā jaunajā televizorā esošais Chrome pārlūks spēs lieliski kalpot kā konsole virknei vidējas kvalitātes 3D spēļu.

Smalki!