Latvija ieņem septīto vietu pasaulē pēc interneta ātruma

Ievietoja:     Birkas:  , ,     Pievienots:  July 28, 2011  |  9 Comments

Pirms sākam, ja vēl neesat dzirdējuši par tādu organizāciju kā Akamai, tad nu lūk – tā ir cilvēku grupa, kuriem patīk ņemties ar cipariem, statistikām, trendiem u.c šņagu saistībā ar internetu. Principā viņi uzskaita jebko, kam var piešķirt puslīdz saprotamu metriku, un piedāvā aplūkot rezultātus smukās tabuliņās. Šoreiz piedāvāju aplūkot svaigāko pieejamo statistiku par 2011. gada pirmo ceturksni. Pats ziņojums ir izklāstīts uz veselām 30 lapām, kuras intereses dzīts varat aplūkot paši piereģistrējoties viņu mājaslapā.

Lūk svarīgākie fakti:

Kopš 2008. gada internets ir audzis, audzis un vēlreiz audzis. IPv4 adrešu pieaugums par 80%, kas mūs noved pie 584 miljoniem adrešu uz doto brīdi. Lielāko daļu no tām apēd ASV ar 142 miljoniem (katram trešajam cilvēkam sava IP) otrajā vietā atstājot Ķīnu ar 73 miljoniem (šiem gan pašvaki ar to internetu laikam, ņemot vērā 1.3 miljardu apdzīvotību) . Godpilnā trešā vieta Japāņiem ar 41 miljonu.

akaimai

IP adrešu statistika

Dienvidkoreja savukārt spiež un kvalitāti nevis kvantitāti un ieņem pirmo vietu pēc vidējā datu pārraide ātruma ar 14.4 Mb/s, Ķīnai otrā vieta ar 9.2Mb/s un Japānai trešā ar 9.2 Mb/s.

Šajā sadaļā arī mūsu dzimtene var paspīdēt, jo ieņem septīto vietu whopping 6.3 Mb/s. Acīmredzot letiņi nav vakarējie un ātri vien savas iezvanpieejas pārslēdz uz full fledged optiku.

akamai

Vidējais datu pārraides ātrums

 

Lai padarītu šo jau tā ļoti aizraujošo rakstu vēl mazliet interesantāku, ierosinu jums papildināt šo rakstu komentāros ar savu interneta ātruma mērījumu.

Dodamies uz speedtest.net un notestējam savu ātrumu ar kādu no Latvijas serveriem. Pēc tam komentāros iekopējam sava rezultāta linku. Piemēram ielikšu savējo. With that being said – kuram garāks? 😀

9 Comments for Latvija ieņem septīto vietu pasaulē pēc interneta ātruma

Aigars

Viss jau ir baigi super kamēr esam Rīgā, aizbrauc uz laukiem un nets nekāds! LMT, vai Triatel, bet āruni nekadi!! pie paša torņa vēl ok. bet tālak knapi mājaslapas ver atvērt!

Aigars

Viss jau ir baigi super kamēr esam Rīgā, aizbrauc uz laukiem un nets nekāds! LMT, vai Triatel, bet āruni nekadi!! pie paša torņa vēl ok. bet tālak knapi mājaslapas ver atvērt!

Dzīvžuburs

OMG!!!

Egils Zonde

Labs pings 🙂

Kristaps Stikuts

http://www.speedtest.net/result/1411706706.png
Lauki rullē, tā pat kā DSL…