Google+ priekšrocības un trūkumi pret Facebook

Posted by:     Tags:  ,     Posted date:  July 12, 2011  |  4 Comments
Esmu jau otro dienu kā iekļuvis “slepenajā” Google+ pasaulē un mēģinu savilkt savus personīgos galus par to, ar ko un kā šis produkts ir vai nav labāks par Facebook.

Jāatzīst, ka pirmais iespaids ir labs – mājasdarbs zem vārda Circles (kuras es gan sauktu par grupām) ir padarīts, un man pilnīgi nav skaidrs kamdēļ Facebook nevarējo šo te mantu normāli (lasīt – ērti lietojami) noprogrammēt jau sen. Tā ir iespēja draugus un paziņas grupēt, un attiecīgi ērti filrēt ko šamie raksta un ko tu raksti viņiem. Burvīgi!

Bez tā visa ir patīkami, ka turpat pa rokai ir Google Tērzēšana (Talk), kas ļauj čatot ar visiem, kuri ielogojušies iekš Gmail, Google+, Docs vai Android ar savu Google kontu. Arī picasa ir turpat pie albūmiem, kura jau tā ir integrēta ar Android. Īsta paradīze tiem, kas grib fiksi no telefona šārēt savus foto-piedzīvojumus. Pēc augšuplādēšanas šīs bildes parādās tavā lokā esošo draugu galerijās, kur šamie var apskatīties jaunākos.

Vēl tur ir tāda lieta kā Hangout, jeb iespēja veikt video tusiņu līdz pat 10 cilvēkiem reizē, bet tā kā man nebija pa rokai web-kamera: bez komentāriem.

Straume (iekš Facebook – Wall): liekam bildītes, linkus utt. Jaunā fiška ir “pievienot savu atrašanās vietu”. Ja esi pie datora, šamais mēģina pēc IP sadzenāt tavu adresi (manējo vēljoprojām dzenā 🙂 ).  Labā ziņa, kā jau minēju, kopīgojot (share) informāciju ir iespēja norādīt lokus (circles) kuriem vēlies šo info rādīt. Arī episkā +1 poga ir pie katra ieraksta Straumē.

Pats fakts, ka esi autorizējies iekš Google dod iespēju likt to +1 Google.com meklētāja rezultātos, kas pēc tam atsauksies uz rezultātu kvalitāti.  Tas, ka iekrāmē kādam linkam iekš Google.com meklētāja to plus viens, neparādās tavā Straumē, (atšķirībā no Facebook LIKE). Šeit koncepts ir tāds, ka liec visam, kas patīk plusiņus, ieklikā pie profila to, ka vēlies ar šo info dalīties, un pēc tam tavi čomi, meklējot info iekš Google.com meklētāja, redzēs to, ka esi ieteicis šo saiti savos rezultātos.

Līdz ar to trūkst:

Rezumējot to visu – Google produkts ir daudz draudzīgāks, mazāk uzbāzīgs un vienkāršāks sociālais portāls nekā Facebook, kas nākotnē (noprogrammējot trūkstošo) mierīgi varētu aizstāt Facebook dēļ sava elegantuma un integrācijas ar Google servisiem.

Tajā pašā laikā,  gribi ātri un ērti (no lapām, kurās ir LIKE poga) ietiekt info no interneta draugiem, uztaisīt savai iestādei vai grupa PAGE, vai uzspēlēt sociālās WOT (waiste of time) spēlītes, Facebook, pagaidām, ir labāka izvēle. Arī lietotāju skaits tur ir lielāks 🙂

Pagaidām!