Google+ (kārtējais eksperiments no sērijas: Google sociālais portāls)

Posted by:     Tags:  ,     Posted date:  June 30, 2011  |  5 Comments
Šis ir jau ir Googles trešais mēģinājums ielīst “socportālu” jomā. Kādas tad bija(ir) tās problēmas ar iepriekšējiem diviem Wave un Orkut?  Wave lietotāja saskarne un pati ideja bija tik nenormāla, ka pat es, speciāli piepūloties, “iebraukt” tajā visā pilnīgi neko nesapratu. Tur varēja krāmēt citiem virsū bildes un komentēt un vēl šo to, un atkal komentēt un vēl krāmēt viskautko. Nu nejēdzība! Līdzīgi kā MS Groove – sviests.

Orkuts ir vienkārši Myspace kopija no kuras nav nekādas jēgas. Es tur nesen iereģistrējos un neko labu nesaskatīju. Visas rip-off pazīmes, nekā īsti unikāla, vienīgais kas iepriecēja – visas Google fiškas pie rokas, Talk, kontakti ar bildītēm, viss sinhronizējas ar Android lietām un Gmail, bet citādi – nekādas jēgas.

Tagad būs Google+, kura koncepcija sastāv no tādiem dīvaniem radījumiem kā Circles, Hangouts, Sparks un Huddle. Circles vienkārši ir cilvēku grupas. Hangouts ir no sērijas  – Facebook events. Huddle ir grupu čats, kas velk uz Wave pusi, bet patiesībā ir vienkārši tas pats, kas Facebook komentārs jebkuram postam. Un Sparks ir meklētājs, kas sameklē tev iespēju saņemt spamu par tevi interesējošām tēmām – Facebook like pogas atvasinājums, šķiet.

Pasākums ir izstrādes stadijā. Apskatīties prezentāciju var šeit!