Duke Nukem Forever – vilšanās, kuru beidzot sagaidījām.

Posted by:     Tags:  ,     Posted date:  June 24, 2011  |  11 Comments
Savulaik bija tāda spēle kā Duke nukem 3D, kas aizrāva mūs fantastiskā visatļautības pasaulē ar vulgāru, bet gaumīgu humoriņu un pilnīgi maģisku 3D pasauli. Šai spēlei bija savdabīga aura, kas ievilināja spēlētāju un lika noticēt tai videi un savam tēlam – Djūkam, “paņemot” spēlētāju uz neskaitāmām stundām.

Pēc spēles episkā uzvaras gājiena tās izstrādātājs 3D realms pasaulei paziņoja par to, ka būs turpinājums ar nosaukumu Duke Nukem Forever. Spēli šamie taisīja gadu gadiem un beigās tas viss pēc neskaitāmas atlikšanas nomira dabīgā nāvē. Tomēr to visu saimniecību nopirka tādi entuziasti kā Gearbox Software, un tikko spēli pabeidza un beidzot izlaida.

Uzliku, paspēlēju un pamatīgi vīlos. Dzinējs ir bremze – uz manas GTS450 Crysis 2 ar FullHD iet normāli, COD4 arī, bet šis te mēsls bremzē. Vizuāli viss atgādina Doom 3, tekstūras, mantas, telpas utt. Sižetiskā līnija ir neinteresants savārstījums, bieži nākas daudz skraidīt meklējot kādu action. Šaušana pa ienaidniekiem ir garlaicīga, vienveidīga un haotiska. Pretinieku mākslīgais intelekts nav pieejams, stāv kā mieti, vai paniski skraida, īsāk sakot, uzvedās neadekvāti.

Pats Djūks ir samērā interesants, jociņi ir ok, attieksme pret dzīvi arī, emocijas velk uz pozitīvo, bet tomēr noslīkst pārējā “njedadjelkā” ātri vien. Ja runājam par grafiku, tad te viss ir pagājušā gadsima, līdz ar to man nav skaidrs, nafig tas viss bremzē, ja vizuāli knapi pārspēj spēles, kuras var “uzraut” uz integrētajām kartēm.

Kopsummā – nerekomendēju! Ja vēlaties uzspēlēt kaut ko patiešām skaistu, tad labāk pamēģiniet Battlefield: Bad Company 2, tur var redzēt, kā jāizskatās mūsdienu grafikai 3D action šaujamgabalā.