Apple kļūst par lielāko zibatmiņas čipu pircēju pasaulē.

Ievietoja:     Birkas:  , , ,     Pievienots:  June 12, 2011  |  No comment

Tā nu ir sanācis, ka visi grib Apple produkciju un pērk to kā negudri. Apple pārdošanas apjomi, kad runa iet par mobilajām iekārtām, turpina pieaugt.

Apple daudzas detaļas pērk pie citiem zēniem, tostarp NAND flash, NOR flash un mikroprocesorus. 2010 gadā šamie iepirkušies par 17.3 miljadiem u$d (~9.5 miljardi latu), kas ir pieaugums par 79.6% pret 2009 gadu. Lielākā daļa budžeta tika patērēta, lai nodrošinātu iekšas iPad un iPhone ražošanai.

Attiecībā uz mikroprocesoriem situācija ir tāda, ka HP 2010 gadā bija pirmajā vietā ar 5.3 miljardiem u$d bet Apple trešajā vietā ar 2.5 miljardiem u$d pamatīgi atpaliekot no Dell, kas ieņem otro vietu ar 4.2 miljardiem u$d.

Kopsummā Apple un HP iet dažādus ceļus. HP koncentrējas uz galddatoriem, serveriem, portatīvajiem datoriem, kas velk uz biznesa klientu pusi, savukārt Apple turpina organizēt savu produktu klāstu un programmatūru mājas lietotāju virzienā fokusējoties tieši uz mobilajām iekārtām un ar tiem saistītajiem pakalpojumiem un programmatūru.