Mozilla nopietni cīnīsies ar Firefox atmiņas “rijību”

Ievietoja:     Birkas:  , , ,     Pievienots:  June 11, 2011  |  6 Comments

Līdz šim katram, kas lieto Firefox pat līdz 4 versijai ieskaitot nav nekāds noslēpums, ka šī programma rij nejēgā operatīvo atmiņu. Pamēģini pastrādāt mazliet ilgāk par stundu ar interneta programmatūru, kas masīvi balstās uz JavaScript (piem Google documents) un sapratīsi, ka tur vispār ir auzas. Katru reizi Firefox jāpārstartē, lai atbrīvotos no bremzēm un milzīgās iekšējās rezervētās atmiņas (lasīt: swap) ko apēd Firefox.exe process.

Nu tad tagad šamie ir sapratuši, ka viens cilvēks to atrisināt nevar un līdzšinējā prakse – novērst atmiņas patēriņa kļūdas balstoties uz konkrētiem lietotāju iesniegumiem, nedarbojas. Līdz ar to programmētāji ir izveidojuši iniciatīvu ar nosaukumu MemShrink, kas paredz Firefox izstrādātāju regulāru savākšanos un kopēju analīzi visām pārlūka koda funkcijām un to optimizācijai ar kopēju mērķi panākt, kā jau nosaukums paredz, atmiņas “rijības” samazināšanu.

Galvenais iemesls šādam solim esot fakts, ka Firefox ir pieejams uz visdažādākajām platformām, no kurām telefoniem un planšetēm, par piemēru, ir ļoti maz operatīvās atmiņas, tamdēļ nedrīkst šamo tik cītīgi patērēt.

Toppc.lv gan uzskata, ka Mozilla ir sabijušies no Google, kas ir pamatīgu uzsvaru likuši tieši uz šo aspektu, un viņu Chrome pārlūks ir spējīgs par kompilēt un kešot JavaScript kā arī ir ļoti pieklājīgs pret iekārtas operatīvo atmiņu, līdz ar to ir jārīkojas, jo, iespējams, biežākais migrācijas iemesls no Firefox uz Chrome ir tieši Firefox negausīgais atmiņas patēriņš.

6 Comments for Mozilla nopietni cīnīsies ar Firefox atmiņas “rijību”

Nja ar jauno lapsu tā ir, 4 versija uz win7 ap 500 MB, bet vecā versija uz linux ap 100 MB 😀

Egils Zonde

500 Mb ir nejauks cipars. Daži OS tik daudz nepatērē.

Kratuve » Mozilla nopietni cīnīsies ar Firefox atmiņas “rijību” | TOP PC.Lv

[…] Mozilla nopietni cīnīsies ar Firefox atmiņas “rijību” | TOP PC.Lv. […]

Ninj

Pirms 5 gadiem pārtraucu lietot Firefox atmiņas rijīguma dēļ. Nekas nav mainījies, tikai Internet Explorer atkal kļuvis daudz labāks 🙂

Lauvilis

Nezinu cik Mozilla rij, bet jau otro nedēļu arī lietoju Explorer 8 .

Gatis Negribs

man ap 300Mb, bet ja kompim rams 2Gb tad jau pie kājas