Laiks iegādāties 16GB RAM savam galddatoram!

Posted by:     Tags:  , ,     Posted date:  June 8, 2011  |  4 Comments
Vasaras karstumā sanācis ir tā, ka operatīvās atmiņas moduļu cenas ir pamatīgi pakritušās – atkal. Šoreiz jāatzīst, ka ir pavisam labi. Ieskatīsimies mazliet vēsturē, kā tad attīstījies cenu līmenis mūsu mīļajam (un kādreiz – dārgajam) Kingston 4GB Kit of 2 DDR3 1333MHz komplektam:

Tad nu lūk, dārgie! Esam aizlēkājušies līdz tādam absurdam, ka šobrīd šis komplekts maksā ~27 LVL. Savukārt, ja pamatplate atbalsta līdz 16GB RAM, tad jāpērk ir četri gabali 4GB single stick moduļi, kuri ir vēl mazliet lētāki.

Rezultātā par nieka 100 LVL iegūstam nejēgā daudz operatīvās atmiņas, kas pamatīgi izdaiļos System Properties logu iekš OS, un ļaus visu Call of Duty spēli dragāt pa taisno no RAM 🙂

Bet ja nopietni, tad reāla jēga no šāda operatīvās atmiņas daudzuma būs tikai tiem, kas strādā ar AutoCAD, Photoshop, 3D Max, video montāžas softiem, u.c. padarīšanām, kur darīšana ar lieliem failiem. Vidusmēra mājas lietotājam pašlaik pietiek ar 4GB, tomēr jāņem vērā vecā labā paruna – operatīvās atmiņas nemēdz būt par daudz!