Vai ir vajadzīga Chrome OS?

Ievietoja:     Birkas:  , , ,     Pievienots:  May 30, 2011  |  2 Comments

Google tic, ka viņu jaunā operētājsistēma Chrome OS tiks plaši lietota visā pasaulē. Loģiski, ka tic, citādi nevirzītu savu produktu tirgū. Ja nu gadījumā Google paši neticētu saviem vārdiem, publiski tāpat nevienam neatklātu. Galvenais ticības iemesls – Chrome interneta pārlūka veiksmes stāsts.

Atgādināšu, ka gada sākumā Googles CEO pameta Ēriks Šmits un viņa vietā nāca viens no kompānijas līdzdibinātājiem Lerijs Peidž. Ēriks joprojām ir Google valdē un strādā pie stratēģiskajiem aspektiem, lūk ko viņam ir teikt par jauno OS:

Galvenais faktors Chrome OS panākumiem būs tāds, ka Chrome pārlūks jau ir piesaistījis 160 miljonus lietotājus visā pasaulē un to skaits joprojām pieaug. Kaut arī Chrome OS nav tādas funkcijas kā Windows, tā ir daudz lētāka, ātrāka, ar to ir vieglāk strādāt un nodrošina labāku informācijas drošību. Šāds piedāvājums uzrunā biznesa lietotājus.

Diezgan dzelžaina loģika – mūsu operētājsistēmai klāsies labi, jo mūsu pārlūkam klājas labi. Jā, Chrome interneta pārlūka tirgus daļa kopš 2008. gada septembra ir izaugusi līdz 12%, bet tas nebūt nenozīmē, ka pārlūku ir jānosauc par OS.

Es arī esmu Chrome pārlūka lietotājs, trīs galvenie iemesli kādēļ:

  • ātrums
  • minimālisms dizainā
  • ir vajadzīga operētājsistēma (Windows, Mac, Linux), lai to lietotu

Noslēgumā varu pateikt – ja uzņēmums gribēs kvalitāti, tas būs Windows vai Mac, ja uzņēmums gribēs bezmaksas risinājumu, tas būs kāds no Linux distributīviem. Ja restorāns saviem viesmīļiem pierakstu blociņu vietā katram piešķirs planšeti, tas būs Android (piemēram, ar aplikāciju restorāna ēdienkartei un centralizētai pasūtījumu veikšanai). Veids kā Chrome OS var kļūt par ikdienu joprojām ir miglā tīts.

  • Iedvesma augstāk esošajām rindām radās no rakstiem šeit un šeit.
  • Chromium OS virtualizācija šeit.
  • Instrukcijas kā uzstādīt šeit.
2 Comments for Vai ir vajadzīga Chrome OS?

KBI

Iemesls, kādēļ to lietoju: “ir vajadzīga operētājsistēma (Windows, Mac, Linux), lai to lietotu.” A kas, lai lietotu IE nav vajadzīga OS? FF griežas uz asamblera un Operu var šķilt no BIOS? 😀 Visiem brauzeriem ir nepieciešami OS, pat konsolīgajiem vajag konsoli un kerneli, no kā piešķilties.

Rolands Priednieks

Ar to es domāju, ka Chrome OS “pārlūku” es neizmantošu, jo tā pati par sevi ir operētājsistēma.