Greenpeace pārmet Internetam par CO2 izmešiem.

Posted by:     Tags:  , , , ,     Posted date:  April 23, 2011  |  5 Comments
Ja skatīdamies Youtube video, kačādams torrentos HD lietas un sēžot caurām diennaktīm iekš Facebook Tu domā, ka esi zaļš kā laksts, tad varu tevi apbēdināt – nekā tamlīdzīga.

GreenPeace nav nekāds jokdaru kantoris un ir sarēķinājuši, ka datu centri (uz kuriem balstās internets) patērē 2% no vispasaules enerģijas pīrāga. Patēriņa pieaugums ir 12% gadā.

Datu centru novietojums parasti tiek plānots pēc principa – zemākā enerģijas cena, kas vairumā gadījumu atbilst ogļu TEC un atomelektroenerģijai, kas nebūt nav tās “zaļākās” iegūšanas metodes.

Lielākais pašreizējais grēkāzis šajā lauciņā ir tas pats Facebook, kam tiek pārmests par tendenci izmantot tieši “melno” enerģiju, ko šamie iemanījušies lietot 53% no visa savas enerģijas patēriņa – un ticiet man, viņi patērē daudz.

Savukārt Yahoo ir izslavējies ar savu “zaļumu” un šamiem ir tikai 18% “nepareizās” enerģijas, viss pārējais nāk no atjaunojamiem energoresursiem. Arī Google negrib atpalikt, un pamatīgi investē vēja un saules enerģijas parkos, par ko pļāpājām savā podkāstā.

Lai nedaudz radītu priekšstatu par apjomiem, mazliet statistikas:

Līdz ar to iesakām padomāt, pirms sūtīt kādu lieku E-pasta vēstuli, vai vērt vaļā Facebook, vai labāk nebūtu iestādīt kociņu.

Jo šāda prakse, kā reiz`, rada tieši pretējo efektu – samazina CO2 daudzumu mūsu planētas (nu jau pamatīgi papostītajā) atmosfērā.

(Green) Peace!

Avots: LA Times