Greenpeace pārmet Internetam par CO2 izmešiem.

Ievietoja:     Birkas:  , , , ,     Pievienots:  April 23, 2011  |  5 Comments

Ja skatīdamies Youtube video, kačādams torrentos HD lietas un sēžot caurām diennaktīm iekš Facebook Tu domā, ka esi zaļš kā laksts, tad varu tevi apbēdināt – nekā tamlīdzīga.

GreenPeace nav nekāds jokdaru kantoris un ir sarēķinājuši, ka datu centri (uz kuriem balstās internets) patērē 2% no vispasaules enerģijas pīrāga. Patēriņa pieaugums ir 12% gadā.

Datu centru novietojums parasti tiek plānots pēc principa – zemākā enerģijas cena, kas vairumā gadījumu atbilst ogļu TEC un atomelektroenerģijai, kas nebūt nav tās “zaļākās” iegūšanas metodes.

Lielākais pašreizējais grēkāzis šajā lauciņā ir tas pats Facebook, kam tiek pārmests par tendenci izmantot tieši “melno” enerģiju, ko šamie iemanījušies lietot 53% no visa savas enerģijas patēriņa – un ticiet man, viņi patērē daudz.

Savukārt Yahoo ir izslavējies ar savu “zaļumu” un šamiem ir tikai 18% “nepareizās” enerģijas, viss pārējais nāk no atjaunojamiem energoresursiem. Arī Google negrib atpalikt, un pamatīgi investē vēja un saules enerģijas parkos, par ko pļāpājām savā podkāstā.

Lai nedaudz radītu priekšstatu par apjomiem, mazliet statistikas:

  • Katru mēnesi Google meklētāja rezultātu atainošanas process rada 260 tonnas CO2.
  • Katra spam mēstule rada 0.3 gramus CO2, kas ir ekvivalents auto braucienam 3 collu attālumā
  • 2005 gada pētījums, ko veica WordStream parāda, ka Amerikas savienotajās valstīs uz to brīdi darbojās 10.3 miljoni datu centru.
  • Gada laikā šie paši datu centri aprija tik daudz elektroenerģijas, ka visai Lielbritānijai pietiktu 3 mēnešiem.

Līdz ar to iesakām padomāt, pirms sūtīt kādu lieku E-pasta vēstuli, vai vērt vaļā Facebook, vai labāk nebūtu iestādīt kociņu.

Jo šāda prakse, kā reiz`, rada tieši pretējo efektu – samazina CO2 daudzumu mūsu planētas (nu jau pamatīgi papostītajā) atmosfērā.

(Green) Peace!

Avots: LA Times

 

5 Comments for Greenpeace pārmet Internetam par CO2 izmešiem.

Celja

Līdz ar to iesakām padomāt, pirms sūtīt kādu lieku E-pasta vēstuli, vai vērt vaļā Facebook, vai labāk nebūtu iestādīt kociņu.

Man kauns ka es pa jums biju labākās domās. :/

Padomājiet loģiski, gandrīz jebkura cita darbība ēd vairāk enerģiju nekā sēdēšana pie datora.

Egils Zonde

Es par Tevi arī biju labākās domās:
Kā tad kondicionieris, apkure, ventilācija, elektrība, datora nolietojums, glikoze utt. Tas viss tikai lai pasēdētu pie datora.

Turklāt vēl tas sasodītais CO2 izdalošais serveru gals, kas nodrošina servisu.

Labāk pa to laiku spēlē giču, vai žonglē ar apelsīniem.
It`s green!

Celja

Giča ok, bet tie apelsīni tiek vesti no tālām zemēm, so CO2 pirdoši aparāti tev tos piegādā.

Un iedomājies, es kā kretīns, gandrīz vienmēr braucu ar auto uz veikalu, pērku entos mēslus ar skaistiem iepakojumiem(Kas dod garantijas režotajiem, ka viņi var taisīt vēl) un tad braucu mājās.
Es ticu ka sēžot pie datora es noteikti mazāk bojāju planētu.

Viss ko es gribu pateikt, ka IT ir viens no visfektīvāk izlietotajiem resursiem pasaulē. Padomājiet viņi taču apkalpo visu pasauli un kādos apjomos un vel tak tas Moora likums, domāju, mierīgi spētu izkonkurēt atīstību. Pat tagad tas saskatāms, ka interneta radio var apkalopt lielāku daļu cilvēku tērējot mazāk resursu, salīdzinot ar vienu resnu 50KW Latvijas radio raidītāju. 🙂

Un vispār, jūra un vulkāni un citas ar cilvēkiem nesaistītas dabas darbības izlaiž 70% no visa kopējā CO2, tāpēc nevaig baigi stresot pa to dabu, ja rūpnīcas gluži negāzīs indi ūdeni.

Es tev ieteiktu noskatīties George Carlin – Saving the Planet http://www.youtube.com/watch?v=eScDfYzMEEw

Tas cilvēks konkrēti izstāsta reālo situāciju. Un tas ir pilnīgi reali, ka ja jau planēta ir izturējusi visādus korozijas laikmetus, tad ko tad mēs tur esam spējīgi izdarīt pāri.

Andris Jansons

Apbrīnojami cik aprobežotas var būt cilvēku masas, ja sen jau tika pierādīts, ka globālā sasilšana ir atkarīga no saules aktivitātes nevis co2 izmešiem. Un CO2 izmeši atmosfērā ir mazākā no problēmām.

maita

man zheel to greenpeace aktiivistu smadzenju. Kaa taada religjija.