Beidzot pieejams budžeta klases “čipsets” SandyBridge datoriem – H61

Posted by:     Tags:  , ,     Posted date:  March 14, 2011  |  Comment
Kopā ar vairākām izlabotām B3 stepping H67 un P67 platēm iekš LV ieradās arī jaunās H61 plates.

Rakājoties pa Intel lapu, kā arī meklējot pie entuziastiem, kā parasti ar jaunām mikroshēmu kopnēm notiek, neviens īsti nemāk paskaidrot, ar ko tad H61 atšķirsies no H67? Vismaz tehnoloģiski parādās niecīgas izmaiņas par kurām tūlīt pastāstīšu.

Patīkamā atšķirība tomēr ir tāda, ka cena ir daudz zemāka. Pažreiz pieejamās plates bez kašķa tev atdos par nepilniem 55 LVL, kas ir ļoti patīkams cipars priekš SandyBridge arhitektūras MOBO.

Atgriežoties pie tehniskām niansēm: H61 čipam ir “tikai” viens PCI-Express 16X. Čipsetā vairs nav iebūvēta atbalsta vecajam labajam PCI (tomēr plates var atbalstīt PCI izmantojot ārpus čipseta risinājumus).

Atmiņas atbalsts tiek piedāvāts līdz 1333MHz un 16GB maks. kopējo apjomu. Kas izslēdz iespēju lietot 1600 MHz atmiņas “uz pilnu klapi”, jo vecās virstaktēšanas metodes uz Sandy neiedarbojas.

Šim čipam nav SATAIII atbalsta, kas gan īpaši ātrumu nemaina, jo diez vai kāds pirks šo plati savienojumā ar dārgu SSD disku (vai vairākiem).

Verdikts: Ja esi vienkāršs lietotājs, kas vēlas standarta datoru (~ 300 LVL) mājas/darba lietojumam, un nekādas īpašas prasības attiecībā uz super-duper ātrdarbību, virstaktēšanu vai vairāku videokaršu pieslēgšanu tev nav, tad neguli!

Ņem ciet šo H61 plati, klasisko atmiņas komplektu, šo procesoru un viss būs labi.

Jaudīgu mājas datoru (~ 500 LVL) cienītājam tomēr jāmeklē P67 plate (savienojumā ar kādu no K sērijas procesoriem, vēlams)

P.S Jāatzīst, ka H61 parādīšanās zināmā mērā padara H67 čipsetu par bezjēdzīgu pirkumu, ja nu vienīgi runa varētu būt par biroja datoriem, kam nepieciešams SATAIII un/vai vairāku video karšu atbalsts.

Salut!