Intel “izlaiž” jaunu Atom sērijas divkodolnieku ar HyperThreading!

Ievietoja:     Birkas:  , ,     Pievienots:  March 3, 2011  |  2 Comments

Pirmajā martā Intel visu pasauli iepriecināja ar Atom procesoru sērijas papildinājumu: Atom N570.

Šis ir liels solis uz priekšu salīdzinot ar iepriekšējiem Atomiem. N570 uz klāja ir divi kodoli, kas strādā ar 1.66 GHz takts frekvenci (iepriekšējam Atomam 1.50 GHz), tomēr būtiskākā atšķirība ir apstāklī, ka šim jaunajam CPU ir HyperThreading. Līdz ar to N570 īpašnieki iekš saviem OS varēs tīksmot par 4 loģiskajiem kodoliem.

Papildus jāpiemin jau par standartu kļuvušais DDR3 atbalsts un 1MB L2 cache, kas šo CPU, ņemot vērā tehniskos raksturlielumus, liek blakus Core2 Duo agrīnajiem modeļiem (domāti mobilie CPU).

Strāvas patēriņš šamajam tiek minēts 8.5W, kas ir skaists rādītājs, lai nodrošinātu vērā ņemamu baterijas mūžu un klusu dzesēšanu.

Līdz ar to, atliek gaidīt jaunos “netbook” formāta portatīvos datorus, kuriem beidzot būs vērā ņemama jauda, lai es šādu verķi sagribētu 🙂

Jāatzīst, ka nenāktu par ļaunu arī kāds pilna ekrāna izmēra portatīvais ar šo procesoru cenu klasē ap 200 LVL. Jo pašreiz mums ir pieejami uz Celeron bāzēti datori par nepilniem 260 LVL un Netbook klases datori par nepilniem 200 LVL.

Savukārt es neatteiktos no 15.6″ portatīvā datora ar Atom CPU, 1GB RAM, Linux, kkādu 4 cell bateriju, bez DVD iekārtas (bet ar nišu kur tādu iebakstīt, ja vajag) un pat bez HDD (arī ar HDD nišu un mātenē ielodētu 16GB flash atmiņu) un cenu zem 200 LVL.

Atgriežoties pie Atom N570, preses tiek minēts, ka šamajam, tāpat kā jaunajiem Core sērijas CPU ir grafiskais kodols. Šajā gadījumā tas ir GMA 3150. Nekāds jaudīgais gan nav, bet zīmīgi, ka atrodas uz paša CPU, līdz ar to nav nepieciešams papildus grafiskais čips.

Arī serverniekiem šis procesors patīk, tamdēļ tāda kompānija kā Seamicro ir “sabāzusi” veselus 256 šādus procesorus vienā serverī, kas kopsummā dod 512 kodolus (vai 1024, ja skaita HT).

Ja tā turpienāsies, tad vienā jaukā dienā nozare atsitīsies arī pret kodolu skaita ierobežojumu iekš vienas OS, kā tas jau ir noticis ar HDD un RAM apjomiem vairākkārtīgi.

Sīkāk par proci Intel lapā
Kā jau parasti, mazliet detalizētāka informācija citos resursos.

Priekā!

2 Comments for Intel “izlaiž” jaunu Atom sērijas divkodolnieku ar HyperThreading!

Oskars

Tātad operācijās kas atkarīgas tikai no procesora, caurmērā sasniedzis Amd e-350, gan jau kādā pozīcijā arī pārspēj, toties bezjēgā atpaliek grafiskajā apstrādē.

Kaspars

Atomiem jau sen ir HT.