“Kruts” portatīvais par akcijas cenu!

Ievietoja:     Birkas:  , , ,     Pievienots:  February 23, 2011  |  8 Comments

Ja man tevi nekādi neizdodas pārliecināt, ka mājas vajadzībām jāpērk kārtīgs galddators, vai arī esi viens no tiem, kam ir attaisnojošs iemesls staipīt datoru visur līdzi, tad palīdzēšu tev izvēlēties portatīvo datoru tik un tā.

Pastāstīšu par dažiem piedāvājumiem, kurus dateks.lv pozicionē kā akcijas preces, sākot no lētākā.

Lai neaizrautos ar nevajadzīgiem parametru sarakstiem, atzīmēšu, ka visiem šiem datoriem ir vidusmēra ekrāns (~15 collas), akumulators 6cell, Wifi adapters, DVD rakstītājs, u.c. pašsaprotamas lietas.

259.00 LVLHewlett Packard Compaq Presario CQ56
Derēs tiem, kas ikdienā lieto Ofisu, E-pastu un internetu. Nekā īpaši laba vai slikta šī datora konfigurācijā nav. Ražotājs nodrošina garantiju iekš servicenet.lv, kas ir labi, tomēr jāņem vērā tas, ka HP nodrošina tikai vienu garantijas gadu juridiskām personām (privātajiem 2 gadus).

Windows šādas cenu kategorijas datoriem netiek dāvāts līdzi, tomēr šim, jāatzīmē, ir Suse enterprise Linux, kas ir nopakots līdz zobiem ar lietojumprogrammām un gatavs darbam. Līdz ar to, ja nevēlies, lai vecmamma noķer vīrusus, tad pērc viņai šo te un Win vari nemaz neinstalēt, viss būs labi.

299.00 LVL – Asus ASUS X52F (dāvanā dod somu)
Šamajam atšķirībā no iepriekšminētā HP ir 16″ ekrāns, kas nodrošina pilna izmēra klaviatūras palīšanu zem tā. Attiecīgi šī datora klaviatūrai ir arī ciparnīca.

Vēl viena atšķirība ir procesors un videokarte. Šim abi šie lielumi ir mazliet jaudīgāki par iepriekšējo datoru, bet ne vērā ņemami labāki. Šim datoram ir uzinstalēts DOS, kas latviešu valodā varētu tikt tulkots kā “nekas”.

Dators vidusmēra lietotājam, kam patīk spīdīgi portatīvie galddatora vietā uz kuriem skatīties filmas un sēdēt soc. portālos.

329.00 LVL – Asus X52JE (dāvanā dod somu)
Šis no X52F atšķiras tikai ar videokarti, kura šim ir ATI Radeon HD5470, līdz ar to var uzspēlēt arī kādu spēlīti. Tomēr jāņem vērā, ka nekādu COD BlackOps nepaspēlēsi. Nāksies samierināties ar WOW, Lineage vai SIMS.

Derēs tīņiem līdz 10 gadu vecumam, kā arī tiem, kam patīk uzzspēlēt stratēģiskās, vai intelektuālās spēles.

345.00 LVL – Asus A52JT
Šis no iepriekšējiem atšķiras atkal tikai ar videokarti, tomēr šoreiz tā ir cienījamas jaudas, kas ļaus spēlēt lielāko daļu spēļu.

Derēs visiem, kam patīk jēdzīgs pirkums par jēdzīgu cenu mazliet ilgākam laikam par 2 gadiem.

Asusiem garantiju nodrošina Servisa ICT, kuru par ātrāko servisu pasaulē nu nekādi nevar dēvēt. Tomēr Asus, atšķirībā no HP, nediskriminē lietotājus pēc juridiskās piederības un visiem portatīvajiem garantē 2 gadus bezmaksas remontu.

369.00 LVLAcer Aspire 5742 (dāvanā dod bezvadu peli un somu!)

Šis ir lielisks pirkums, ja apsveram iespēju iegādāties modernu, jaudīgu un lētu datoru. Atšķirībā no iepriekšējiem, šim piemīt lieliska kombinācija no kvalitātes, procesora jaudas, atmiņas apjoma un cenas apsvērumiem.

Videokarte gan ir integrēta, līdz ar to spēlēm nederēs.

Acer garantiju nodrošina gan Servicenet.lv, gan ELKO vecrīga. Abiem servisiem ar termiņiem un kvalitāti pa lielam viss ir kārtība, turklāt var izvēlēties kurā Daugavas krastā nest uz garantiju.

Šis aparāts nav tik spīdīgs kā ASUS, tomēr izskatās labi un ir paredzēts arī samērā intensīvai staipīšanai līdzi somā, kura tiek dota dāvanā ar kopā ar bezvadu peli.

399.00 LVL – Hewlett Packard G62-a40EY (dāvanā dod bezvadu peli un somu)

Simpātisks dators ar labiem tehniskajiem raksturlielumiem. Vairāk paredzēt tiem, kas uzskata, ka HP ir labās par Asus.

Šis produkts izceļas ar pārdomātu estētisko noformējumu, kas attāli atgādina Apple MacBook pro.
Pērk tie, kam patīk HP un eleganti noformētas mantas ar sabalansētiem parametriem, jo dēļ ATI Radeon HD5650 grafiskās kartes šis der arī spēļu dzenāšanai.

449.00 LVLDell Inspiron N5010 Black un Dell Inspiron N5010 Red (dāvanā dod somu un bezvadu peli)

Šie jau varētu kvalificēties kā “premium” sērijas datori dēļ glaunā dizaina un augstākas kvalitātes materiāliem, salīdzinājumā ar visiem iepriekš minētajiem. Spriežot pēc parametriem, šie ir vispusīgi, jaudīgi un kvalitatīvi datori.

Garantiju Dell piedāvā veselu 3 gadu garumā, turklāt serviss šamajiem ir pie ATEA, kas neskatoties uz nosaukumu, izceļas ar labu kvalitāti un izpildes termiņiem. 🙂

Derēs tiem, kam 100 LVL nav būtiska summa, vai arī tiem, kas gatavi maksāt par lielisku vizuālo noformējumu racionāli pamatotu summu. Turklāt šamie pieejami gan sarkanā, gan melnā krāsā.

509.00 LVL – Dell Inspiron N5010 Black ar i5 CPU un Dell Inspiron N5010 Red ar i5 CPU (dāvanā dod somu un bezvadu peli)

Kā jau nosaukumā iešifrēju, šie ir analoģiski iepriekšējiem, ja neskaita cenu un procesora tipu/jaudu.
Pērk tie, kam +/- 150 LVL nav būtiska summa, kā arī tie, kas vēlas jaudīgāku sistēmu ilgākam lietošanas laikam.

Jāatzīst, ka lai uzrakstītu šo rakstu, no manas dzīves tika patērētas gandrīz 3 stundas.

Ja neko no uzrakstītā nesaprati, bet akli uzticies manam viedoklim, tad spied uz zemāk norādīto saiti un, tici man, viss būs ok!

Pērc tūlīt!

8 Comments for “Kruts” portatīvais par akcijas cenu!

KBI

Tāks, viens neliels labojums.
“HP nodrošina tikai vienu garantijas gadu juridiskām personām (privātajiem 2 gadus).”
HP ir vienalga, kam pieder iekārta, tai tiek dota vispārējā garantija, kas redzama uz identifikācijas uzlīmes – 1 year, 2 year vai 3 year (uz sitienu prātā nāk KA001EA#ABB). Tā kā Latvijā Patērētāju Tiesību Aizsardzības likums nosaka 2 gadu garantiju elektroprecēm, ja klients ir fiziska persona (fiziska, nevis privāta – terminoloģija šajās lietās jāievēro), tad HP ievēro reģionā pastāvošo likumdošanu, un nodrošina garantiju. Jā, arī 2. gadā garantiju nodrošina tas pats HP, tā kā nav iemesla panikai par to, ka pārdevējs var bankrotēt un garantija būs lupatās.
Šeit minētajiem produktiem tiešām ir 12 mēnešu garantija, bet nevajag to attiecināt uz HP kopumā – ir arī consumer klases NB (Presario un Pavilion), kam ir 2 vai pat 3 gadu garantija, un nerunāsim par EliteBook sēriju, kam neatminos mazāk par 24 mēnešiem redzējis.

Uldis

Feins paarskats! Man patik datori!

Nav

KBI!

Tu drusku kļūdies par garantijas lietām! Tā kā pēc patērētāju aizsardzības likuma garantiju jānodrošina gala pārdevējam, tad HP (un arī servicenetam) ir dziļi nospļauties par šo EU normu.
Tā kā likums prasa, pārdevējs tā arī raksta – privātajiem 2 gadi garantija. Pirmajā gadā labos HP caur servicenetu, (Par šo kantori nav iznācis dzirdēt NEVIENU labu atsauksmi…..) Ja kaut kas notiek ar laptopu otrajā garantijas gadā teorētiski preci nākas labot pārdevējam par savu naudu. Ir sanācis sadarboties ar pāris pārdevējiem (pērku datortehniku uzņēmumiem) un godīgākie atklāti pasaka – peļņa no pārdotā laptopa ir pārāk maza lai varētu atļauties to par savu naudu labot. Tāpēc otrajā gadā tiek meklēts (un arī gandrīz vienmēr atrasts!) kāpēc garantijas remontu atteikt. Populārākiem iemesli – ir bijis trieciens, nav veikta apkope – putekļu tīrīšana, iekļuvis mitrums, utt, utjp. Tā kā ja nav vēlmes otrajā gadā cīnīties ar pārdevēju tad vai nu jāpērk laptops kam 2 (vai vairāk) gadu garantiju nodrošina ražotājs vai jāsamierinās ka reāli būs tikai 1 gada garantija.

Guest

Nekā tamlīdzīga!
Patērētāju tiesību aizsardzības likums paredz sekojošo 33 punkta apakšpunktos:

(2) Pārdevējam vai pakalpojuma sniedzējam, kas atlīdzinājis patērētājam nodarīto zaudējumu vai atmaksājis par preci vai pakalpojumu samaksāto naudas summu, ir regresa prasījuma tiesības pret personu, no kuras iegādāta prece vai materiāli.

(4) Ja preces vai pakalpojuma neatbilstība līguma noteikumiem radusies ražotāja, pārdevēja, izplatītāja vai citas personas darbības vai bezdarbības dēļ, pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs ir tiesīgs vērsties ar regresa prasību pret attiecīgajām personām.

Līdz ar to HP tāpat ir tas, kas beigās dabon pa mizu, jo viņiem Latvijā ir pārstāvniecība, kura tad beigās ir tā, kas visu kompensē tos 2 gadus.

Abu divu gadu laikā datoru remontē serviecenet.lv, pārdevējam nekas tur nav jāmaksā – tā ir informācija no oficiālajiem distributoriem.

KBI

Drusku kļūdos? Drīzāk gan otrādi, tu esi sapratis nepareizi visu, ko vien var saprast.
Ja iekārta ir pirkta Latvijā, un ja lietotājam ir derīgs pirkuma dokuments, ražotājs veic garantijas remontu. HP Pavilion ir sava forma, kā to pieprasīt, HP biznesa klases produktiem – sava. FSC ir cita sistēma un cita metodika, par pārējiem, diemžēl, nezinu.
Ir izņēmumi – tā sauktie “pelēkie” datori. Ja iekārta ir paredzēta, teiksim, ASV tirgum (preces kodā – #ABA), un kāds veikls tirgonis to ieved un notirgo Latvijā, tad var gadīties, ka ražotājs atsaka garantiju pēc rūpnīcas garantijas termiņa beigām. Tad jā, maksā šis te gudrinieks tirgonis.
Par to atteikšanu… Putekļu dēļ atteikts nekas netiek. Ja ir bijis trieciens vai iekārta ir salieta, mēs to fiksējam un jebkurā brīdī pēc klienta pieprasījuma uzrādam pēdas – vai kafija zem klaviatūras, vai plaisas pa visu matricu. Padomā ar galvu:
Ja es veicu garantijas remontu, man par to samaksā ražotājs. Ja es veicu maksas remontu, man ir jāvaicā klientam, vai viņš maksās, un jādiskutē par to, kāpēc viņam jāmaksā, un kāpēc tik daudz, un jāgaida samaksa, utt., utjp. Tipo, čakars. Tātad, no servisa skatpunkta – ja ir iespējams kaut ko izdarīt pa garantiju, tas tiks izdarīts.
Par to, ka par Servicenet LV nav dzirdētas labas atsauksmes – tu savādās aprindās apgrozies.

Ja ir vēl kādi jautājumi par laptopu garantijām, uzraksti – karlis.bergmanis@servicenet.lv
K.Bergmanis, Servicenet LV, portatīvo datoru servisa inženieris.

Arturs Beitiks

es labāk to 259 Ls vietā pirktu pa 266 Ls šo:
http://tehnoshop.lv/lv/prod/216/395/308677

NOSAUKUMS LEN B560 P6200/2/500/15.6HD/MB/6C/DOS
RAŽOTĀJS LENOVO
PROCESORS Intel Pentium Processor P6200 (Dual Core)
TAKTS FREKVENCE 2.13 GHz
PRIEKŠĒJĀ KOPNE 2.5 GT/s
CACHE 3 MB
CHIPSET Intel HM55
GALVENĀ ATMIŅA 2048 MB
ATMIŅAS KOPNE DDR3-1066
CIETAIS DISKS (GB) 500 GB
CIETĀ DISKA KONTROLIERIS SATA2 (3Gb/s)
DISPLĒJS TFT WXGA
EKRĀNA TIPS 15.6″ High-definition LED, 1366×768 pixels, 16:9 widescreen, 220 nit
VIDEO KARTE Intel HD Graphics with dynamic frequency, external analog monitor support via VGA DB-15 connector
VIDEO KARTES ATMIŅA (MAX) 1.70 GB
BATERIJA LITHIUM–ION 6-CELL
BATERIJAS KAPACITĀTE 4h
WLAN YES b/g/n

Mdm03

Par to viena gada garantiju juridiskajiem klientiem un HP datoriem runājot – šeit ir viena štelle, kas nav zināma ļoti daudziem, bet ko izmanto, piemēram, manā darba vietā kur tiek izmantota tikai HP datortehnika. tipa, korporatīvais princips vai kā tamlīdzīgi! Tātad, HP ir pieejamu garantijas paplašinājumi – pa mazām naudām var nopirkt savai iekārtai klāt garantiju gan termiņā, piemēram, līdz 3, 4 vai pat 5 gadiem. Var arī līdzās termiņam, paaugstināt servisa līmeni – nu piemēram, saņemt garantēto remonta (!!!) laiku līdz 6 stundām, garantiju, kad iekārta tiek remontēta pie tehnikas īpašnieka uz vietas – tas brīžiem arī ir svarīgi. Nu un vēl daudz visādas nianses un opcijas – atbilstošo var izvēlēties pēc katra biznesa vajadzībām un prioritātēm!
Visa tehnika lūzt. Un ir svarīgi, lai tad, ja tehnika ir salūzusi, serviss būtu tieši tādsm kāds ir piemērotākais īpašniekam. Domāju, ka nedēļām ievilkts serviss jau nu noteikti nebūtu OK nevienam. Ne pirmajā, ne otrajā gadā!

Mdm03

Es remontēju iekārtu servicenetā. Man ir Pavilion dekstops. Nekādas problēmas ar otro gadu nebija, pie pārdevēja jāiet nebija, tikai pirkuma dokumenta kopiju palūdza. Uz iekārtas virsū arī ir 1 year Warranty uzlīme. Saremontēja, visu pa smuko iztīrīja un notīrīja. Informēts tiku visu laiku – gan kad diagnostiku bija beiguši, gan kad bija termiņš detaļas piegādei zināms, gan arī tad kad remonts bija pabeigts. Viss notika vienas nedēļas ietvaros: otrdien ienesu kompi servisā un piektdien no rīta savācu, jo ceturtdien vakarā nevarēju pagūt. 🙂