Jauns procesors no AMD – PHENOM II X4 975 Black

Posted by:     Tags:  , ,     Posted date:  February 16, 2011  |  6 Comments
Izrādās, ka AMD arī ražo procesorus, un par pierādījumu tam atkal ir izlaiduši jaunu modeli. Šoreiz mūsu priekam piedāvā PHENOM II X4 975 BLACK EDITION kas nu ierindojies pašā priekšgalā AMD procesoru takts frekvences sacīkstēs ar 3.60 GHz bāzes frekvenci.

Priekštecis šim procesoram ir PHENOM II X4 970 BLACK EDITION ar 3.50 GHz, kas ir vienīgā atšķirība (ja neskaita cenu).

Cenas ziņā (~125.00 LVL) šamais no sava priekšteča grib par sevi 6 LVL vairāk, kas priekš tiem, kas nevēlas nodarboties ar overclock paši, ir labs piedāvājums. Tomēr tas ir BlackEdition, kas nozīmē, ka reizinātājs ir vaļā un var virstaktēt cik grib (un var).

Gan šis, gan 970 fenoms dzīvo ļoti karstos apstākļos – TDP 125W, kas par sevi paredz divas lietas: Šāda līmeņa procesors jāsprauž spēcīgā pamatplatē, kurai ir atbilstoša strāvas ķēde viņa “pacelšanai”, kā arī to, ka dzesētāju, visticamāk dēļ neizturamā trokšņa, nāksies nomainīt ar kādu no brangā gala.

Ja vēlaties šo mantu virstaktēt, silti iesaku pirkt šo pamatplati, un ne mazāk.
Ja vēlaties, lai dators ar šo CPU ieslēdzas un strādā, tad vajadzētu kā minimums šo plati.

Komentāros, droši vien, džeki plosīsies, ka tas viss strādā arī uz vājākām platēm, tā ir, tikai iespēja, ka MOSFET`i nosvils ar liesmu (paņemot sev līdzi arī māju) ir 50:50.

Dzesēšanu, savukārt, vēlams n0drošināt ar leģendārajiem Mugen, vai Ninja, kuri atkal (par laimi) ir parādījušies LV veikalos.

Atgriežoties pie Phenom II X4 975 Black,
tech specs:

Takts frekvence: 3.60 GHz
Hipertransports: 2000MHz
Kodoli: 4 gab.
Tehnoloģija: 45nm
Kešatmiņa L2: 2.0 MB
iGPU: N/A
Ligzda: AM3
TDP: 125W

Iegūt šo CPU savā īpašumā var iekš Dateks.lv

Veiksmi!