Labs “kompis” spēlēm: par nieka 300 LVL

Posted by:     Tags:  , , ,     Posted date:  February 15, 2011  |  10 Comments
Kamēr Intel mocās ar savu neveiksmīgo 6 sērijas čipu maiņu, tikmēr AMD berzē rokas, jo viņu lauciņā pagaidām viss ir ok.

Tamdēļ šoreiz, man netipiskā manierē, koncentrēšos uz viņu piedāvājumu, cenšoties racionālākajā veidā sakrāmēt datoru, ja zināms, ka budžets ir 300 LVL un punkts.

Sākšu šoreiz no otra gala, ar kasti.

Lai panāktu lēta un jaudīga datora izveidi, jāizvēlas korpusu, kurā jau no dzimšanas ir iebūvēts barošanas bloks ar vidēji labu jaudu. Šādi korpusi pieejami InterTech izpildījumā, par kuru barošanas bloka kvalitāti šajā cenu kategorijā var samērā labi izteikties, jo tie ir samērā masīvi, satur 12cm dzesi un dod ~ 20A jaudu pie 12V, kas spēj noturēt manis izvēlēto videokarti.

Otra statiskā pozīcija ir HDD. Lai iekļautos cenā un tajā pašā laikā uz diska pietiktu vietas visam, (kas tiks nopumpēts), izvēlējos veco, labo šo te disku.

500GB ir pietiekami, 7200rpm ir labi, 16MB cache ir OK priekš attiecīgā līmeņa datora. Nav pārāk lielas jēgas noslīdēt uz 320 GB, jo naudas izteiksmē (pāris latu) ieguvums ir smieklīgs, savukārt nākošais solis 640GB par summu +10 LVL nav tā vērts.

Ar optiskajām iekārtām var krāmēties, var nekrāmēties, bet tomēr vieglāka dzīve ir tad, ja tāds verķis ir. Izvēlamies Optiarc, jo to ir ražojis SONY, kas apprecējies ar NEC, lai laistu pasaulē šos lieliskos mazuļus.

Ar mehāniskajām lietām viss skaidrs, ķeramies pie tīrās elektronikas (ja ignorē ventilatorus).

Operatīvo atmiņu cenu līmenis vēl ir pietiekami zems, lai daudz netaupītu, un iegūtu īpašumā lielisku pārīti ar 1600MHz moduļiem, kas kopsummā mūs aplaimos ar 4GB atmiņas ietilpību. Izvēlamies pārbaudītas vērtības.

Skatoties no CPU viedokļa, esmu mazliet mainījis savas domas, un uzskatu, ka ar 2 kodoliem nu jau ir par maz. Tomēr, lai nesaplēstu maku, nav jēgas ķerties arī pie četriem kodoliem, jo AMD mūs priecē arī ar zelta (?) vidusceļu – trīskodolniekiem!

Tamdēļ piemeklēju tādu, kam ir cienījama takts frekvence – 3.10 GHz, un sakarīga cena (~50.00 LVL). Līdz ar to, izvēle krita uz šo procesoru.

Nu, ko! Atliek izvēlēties mātes dēli un varēsim ķerties pie galvenā – grafiskā akseleratora.

Ar pamatplati šajā gadījumā nevajag pārspīlēt. Svarīgi būtu, lai tā atbalsta mūsu izvēlēto CPU un atmiņas frekvenci, kā arī, lai ražotājs būtu cienījams un godājams. Papildus mēģināju skatīties, lai čipsets būtu šī gadu tūkstoša ražojums un platei nebūtu nekā lieka.

No visiem variantiem man iepatikās GigaByte piedāvājums. Turpat blakus ar gandrīz ientiskiem parametriem kā parasti dzīvo arī Asus piedāvājums. Jāpiebilst, ka ir tāda lieta, kā USB3.0, kas ļoti strauji kļūst populāra un drīz pārņems visu pasauli. Tamdēļ, ja nevēlaties pēc tam krāmēties ar liekiem paplašināšanas portiem, labs variants ir šī Asus plate.

Redz` cik labi sanāca. Kopsummā visa šī kaudze izmaksā ap 210 LVL, kas mums dod 90 LVL, lai atvēzētos uz grafiskā akseleratora, jeb, tautā sauktas arī par videokarti, iegādi.

Jau iepriekš minēju, ka fokusēšos uz AMD piedāvājumu, līdz ar to izvēlēšos tieši AMD karti. Attiecīgi iekš 90 LVL ir pieejama spīdīga Radeon HD5770.

Piedāvājums no šī modeļa ir dikti plašs, tamdēļ atvieglošu tev dzīvi un teikšu, ņem šo te karti un liecies mierā! Šai kartei ir laba dzesēšana un Asus 3 gadu garantija. Turklāt ar šo karti varēsi droši uzspēlēt visas pašreizējās spēles vidējā kvalitātē.

Ja pavisam nepatīk Radeoni, tad pēc šo te GeForce, kura pēc jaudas ir, varētu teikt, analogs Radeon HD5770.

Lai no piepūles nesastiep peli, sakrāmēju tev gatavu grozu.

Pērc, lieto un priecājies.
Galu galā, ārā ir tik auksts, ka bez variantiem – jākapā spēles ! 🙂