HP izvēlas Linux (jeb bardaks OS tirgū)

Posted by:     Tags:  , , , , ,     Posted date:  February 13, 2011  |  3 Comments
Internetā pēdējo nedēļu burbuļo ziņas, ka HP beidzot prezentējis savu Pad tipa iekārtu – TouchPad. Par nosaukumu viņiem žetons nost, bet par operētājsistēmu žetons klāt, līdz ar to HP vs Toppc ir pa nullēm.

Kā jau zināms, HP nesen iešņauca tādu kompāniju kā Palm, kas savulaik nopūdelēja to pašu Pad biznesu viņiem vien zināmu iemeslu dēļ. Pāri no Palm palika vien WebOS, dēļ kura HP šamos nopirka.

Varētu teikt: nekas īpašs tur nav – vēl viens bezjēdzīgs OS, kurā iegrābusies kāda megakompānija no štatiem, bet nē – ir viena rozīnīte. WebOS pamatā griežas Linux kernelis, kas automātiski padara šo OS par atvērtā koda programmatūru (līdzīgi kā Android), turklāt WebOS nav nekāds sviests, bet gan kārtīgs Linux distributīvs ar skārienjūtības atbalstu.

Bez šī “sīkuma” HP paziņojis, ka to pašu WebOS grasās likt uz saviem galddatoriem un printeriem (?), kas nozīmē pamatīgu Linux OS tirgus daļas pieaugumu (pa lielam uz Microsoft Windows un man nezināma printeru OS rēķina)

Visa šī jezga liek domāt, ka cīņa mobilo, un vispār OS tirgū ir tikai sākusies. Jo bez augstāk minētā:

Bez šī saraksta atsevišķi jāpiemin Nokia vadības izgājieni:
Mazums, ka uz norieta esošā, nu jau bijušā “superbrenda” šefs tiek atlaists un vietā pieņemts onkulis no Microsoft. Šim pašam jaunajam bēdubrālim bez sirdsapziņas pārmetumiem izdevās sarunāt visādas (pēc manām domām) glupības, kas ir apskatītas pilnīgi visur.

Bez visa spārnotā paziņojuma, šis “nākamājā” rītā “apprecina” savu jauno darbavietu ar veco.

Attiecībā us MeeGo šamais arī negrasās mest plinti krūmos un lietos to HighEnd telefonos mistiskā nākotnē. (lai ko tas arī nenozīmētu)

Es jau cerēju, ka Nokia pratīsies, un dosies Android virzienā, bet to jau no bijušā Microsoft darbinieka vadītas kompānijas nesagaidīsi, jo Bila smadzeņu skalošanas mehānisms, un darbinieku turēšana pilnīgā izolācijā no konkurentu produkcijas lietošanas pat ar labākajiem no mums dara savu.

Kopsummā tas viss mums, patērētājiem, nāks tikai par labu. Jo mobilo telefonu un OS lauciņā viss likās sen iekaltis.

Kaudze ar žetoniem Apple, kuri, kā Stīvam pašam tīk teikt – we (re)invented the ……….. *
(*tukšumus aizpildīt ar attiecīgo produktu)

Salut!