Jauni, “superjaudīgi” SSD diski no Intel

Posted by:     Tags:  ,     Posted date:  February 10, 2011  |  2 Comments
Intel paziņojuši, ka februāra beigās tiks izlaisti jaunie 510 sērijas SSD diski. Kopsummā, kā parasti, uzlabojusies ir ātrdarbība, stabilitāte utt. utt.

Jāpiebilst, ka līdz šim, ja vērtē Intel veco labo X25-m sēriju, tad jāatzīst, ja jau labu laiku tirgū ir pieejami diski, kas, salīdzinājumā ar Intel pašreizējo piedāvājumu, ir ar augstākiem lasīšanas/rakstīšanas ātrumiem.

Runājot par stabilitāti, Intel vienmēr izcēlušies ar labākajiem rādītājiem, tomēr “brutālas jaudas” ziņā viņu diski no konkurences puses tika apsteigti.

Daži no šiem konkurentiem:
Exceleram Mangusta, 60 GB MLC, Retail
Crucial RealSSD C300, 128GB, 2.5″, Sata III
Corsair 120GB, Sata II, Force
Kingston SSD Now V+100, 128GB, Sata II, MLC

Tamdēļ Intel ir saņēmis sevi rokās un šoreiz visiem “ielicis kloķi” ar jaunajiem 510 sērijas diskiem sasniedzot 450MB/s!!! lasīšanas ātrumu un 300MB/s!!! rakstīšanas ātrumu. (kas gan vēl ir jāpierāda)

Jāatzīst, ka šie būs pirmie diski mājas lietotāju segmentā, kas “aizdambēs” SATAII pieslēgumu, līdz ar to šo disku darbināšanai ir nepieciešams SATAIII, (kurš līdz šim bija bezjēdzīgs, ja neskaita gadījumu ar Intel brāķi 🙂 )

Gaidīsim jaunos diskus (un konkurentu atbildes uz šiem) ar nepacietību. Paralēli krāsim naudu, jo 120 GB versija štatos solās izmaksāt ap 280$, kas pie mums parasti pārvēršas latos.

Salut!