“Kruts kompis” priekš Black Ops kapāšanas!

Ievietoja:     Birkas:  , , ,     Pievienots:  January 27, 2011  |  24 Comments

Atkal Intel un Activision mūs ir pārsteiguši ar jauniem produktiem. T.i. Sandy Bridge procesori un Call Of Duty Black Ops spēle, ko varētu uzskatīt par šī brīža jautrāko savienojumu 🙂

Lai tu, mans mazo draudziņ, nepaliktu “lūzeru” krēslā un tavas iespējas pamērīties ar krāmiņiem, kā arī veiksmīgi reproducēties netiktu traumētas dēļ tava low-end datora, mēs – toppc.lv tev steidzamies palīgā izvēlēties tikai un vienīgi svaigākos un  “krutākos dzelžus”.

Kā jau pieminēju, CPU lauciņā ir jaunpienācēji – procesori ar arhitektūras nosaukumu Sandy Bridge. No visiem i5 sērijas variantiem izvēlamies šo te, jo lētāks variants ir tikai -5 LVL, tomēr par 0.3 GHz švakāks (ja skatāmies uz stock frekvencēm), savukārt dārgāks variants ir jau par 12 LVL augstāk un frekvences ziņā par nieka 0.2 GHz dusmīgāks.

No pročiem vēl var tēmēt uz i7 sēriju, tomēr tur jābūt entuziastam, lai par 2MB papildus kešu un pilnīgi vienaldzīgu 0.1 GHz takts pieaugumu pārmaksātu 55 LVL.

Atstāt procesoru uz stock frekvences var, bet nevajag, tamdēļ iegādājamies ļoti iespaidīgu dzesētāju, kuram jau nosaukumā ir vārds Mega, kas pats par sevi ir patīkami :). Šo dzesi izvēlamies ne tikai dēļ skaistā vārda, bet arī dēļ tā, ka viņam ir veselas 12 (izlabots) 6 siltumtrubas (heatpipes), kas nodrošina lielisku dzesi gan tiem, kas vēlas uzdzīt CPU līdz 4 GHz un vairāk, gan arī tiem, kas vienkārši vēlas klusumu.

Respektīvi izvēlamies propelleru (jo Megahalemam komplektā tāds nav), klusuma cienītājiem jāņem tāds, kam ir nelieli apgriezieni, savukārt klokotājiem jāņem ņiprāks, vai arī divi tādi.

No pamatplatēm izvēlamies tādu, kurai ir P67 čipsets (jo integrēto grafiku neizmantosim un CPU klokosim), SATAIII un USB3.0, kā arī cienījama procesora barošanas ķēde, kā arī labs OC potenciāls. Izvēlējos vienu variantu no Giga-Byte un vienu no ASUS.

Laiks izvēlēties grafisko akseleratoru. Dilemma kā parasti ir starp GeForce un Radeon kartēm. Lai ko arī neteiktu visādi eksperti, pats ņēmu un pamēģināju uzraut BlackOps uz GTX460 OC un jāatzīst, ka vietās, kur uz engine ir uzbūvētas filmas, t.i. ievados pirms katra etapa, tā padarīšana bremzē diezgan nopietni. Pēc tam jau pašā spēlē uz FullHD un pieticīgiem iestatījumiem (AA4X, trillinear filter utt.) griezās tīri baudāmi.

Līdz ar to, ņemot vērā, ka pēc testiem Radeon HD6870 iet labāk par GTX460 tieši COD jautājumā, dosim priekšroku Radeon. Dēļ fakta, ka atšķirība veiktspējā uz FullHD starp HD6870 un GTX460 nav nekāda dižā, lai viss “lidotu” būtu jāliek 2 gab. HD6870, kas ir dārgi, vai arī vienu niknu HD6950. Kuru, kā man pačukstēja forumos, pāršujot BIOS var piespiest atzīties, ka viņa patiesībā nav nekāda HD6950, bet gan cita – labāka karte 🙂

Otrs aspekts par labu šīm kartēm ir atmiņas apjoms. HD6870 un GTX460 pieejamas vienīgi 1GB variantos, kas pie FullHD vietām acīmredzami ir par maz.

Ja mēs vērojam kādi rezultāti ir pēc FPS salīdzinošiem grafikiem, tad šī starpība nav nemaz tik liela. Tomēr jāņem vērā, ka 60 FPS “zemākajā galā” ne vienmēr ir objektīvi un atkarīgi no tā, vai spēlē ļoti aktīvi kustoties, vai vienkārši skrienot cauri kartei. Tamdēļ jaudas rezerve par ļaunu nenāks. Uzsvars šajā rakstā nav likts ne uz maksimālu naudas patēriņu jaudas vārdā, ne arī uz pārmērīgi lieku taupīšanu. Galvenais, lai BlackOps var “cilvēcīgi kapāt bez lagiem”  🙂

COD ir slaveni ar saviem apjomīgajiem etapiem un kinematogrāfiju, kas kopsummā sver tonnu un lādējas nežēlīgi lēni. Līdz ar to bez SSD šeit neiztikt. No tādiem riktīgi ātriem un sakarīgiem SSD mums zināms ir tieši šis modelis. No tādiem, kam ir ekstrēms lasīšanas ātrums, bet mazliet pieklibo rakstīšanas – šis ir labs.

Papildus SSD diskam noteikti vajadzētu HDD uz kādiem 2TB, kas ļautu noglabāt no i-neta sapumpētos datus. 🙂

Ar 4GB operatīvās atmiņas pašlaik ir pilnīgi pietiekoši, jo 64bit spēles pagaidām vēl nav ļoti izplatītas, bet ar 32 bitiem, vairāk par 3.3 GB operētājsistēma tāpat “neredz”. No takts frekvencēm kā parasti ir svarīgi ņemt stabilu un ātru risinājumu, kurš pašlaik ir 1600MHz ar X.M.P atbalstu (lai nav pašam jākrāmējas ar iestatījumiem). Līdz ar to, izvēlamies šo RAM komplektu.

Ja tas vēl nav skaidrs, atmiņas jāpērk pa 2 gab. (Kit of 2), jo šādā veidā tiek panākta caurlaidības (bandwidth) palielināšana, kas mūsdienās ir ļoti svarīgi.

Bez tā visa vajadzētu kādu normālu DVD rakstekli, kuri uz visa iepriekšējā iekārtu cenu fona maksā kapeikas. Piemēram šo SATA rakstītāju ar LightScribe.

Ja paskaitīsim, cik daudz elektrības patērē visa šī kaudze ar detaļām, ko esam salasījuši, tad ir pilnīgi skaidrs, ka tas viss būs jābaro ar labu HighEnd barošanas bloku.

Lai vēlreiz neatkārtotu to, ko esmu uzrakstījis savā episkajā rakstā – kādu barošanas bloku izvēlēties, lai nenosvilinātu kompi?, visjēdzīgākais piedāvājums ir šis te.

Ja tev šķiet, ka pēc kāda neilga laika būs vajadzīgs Crossfire ar 2 Radeon kartēm, tad varu parekomendēt šo te bloku dēļ vienas niknas 12V līnijas.

Mantas, kuras izvēlējāmies, aizņem ļoti daudz vietas un pamatīgi sver, tamdēļ korpusam jābūt atbilstošam. Jau no seniem laikiem toppc.lv redakcija ir iecienījuši Chieftec produkciju.

Kopš pagājušās nedēļas esmu pats ticis pie šāda korpusa , un esmu stāvā sajūsmā. Visam, ko vien varu iztēloties tur pietiek vietas, dizains dabā izskatās ok un cena ir vairāk nekā pieņemama, ja ņem vērā metāla daudzumu, kas nonāk tavā īpašumā. Turklāt visi uzlabojumi un cita rakāšanās pa iekšām izraisa tīru baudu, pateicoties pareizi izplānotiem elementiem un to novietojumam.

Var jau būt, ka es šur tur pāršāvu pār strīpu, bet šāda varbūtība (pēc maniem aprēķiniem) ir mazāka par 0.0000001% 🙂

Līdz ar to – pērc droši nost, jo esmu pacenties, un visu priekš tevis godīgi sakrāmējis grozā.

Veiksmīgu BlackOps kapāšanu!

24 Comments for “Kruts kompis” priekš Black Ops kapāšanas!

Asaris

Megahelms kūlerim ir 6 heat pipe un Sandy bridge ne K pročus dzīt nevar.

Trololol

‘Sandy bridge ne K pročus dzīt nevar’

Var gan http://www.legitreviews.com/article/1501/7/

Izliecies

CPU nav klokojams; Sandy Bridge BCLK ir noslēgts un OCot var tikai ar reizinātāju, kas uz ne-K CPU nav iespējams. Līdz ar to, ja neOCojat, nav vajadzības arī pēc dārgā Megahalema, stock tiks galā.

Tā gan laikam ir vairāk personīga preference, bet es nesaprotu, kā var pirkt tādus neglītus Chieftec korpusus, turklāt par tādu naudu 🙂 Labāk paņemt kādu normālu Antec/Cooler Master par to pašu vai nedaudz lielāku summu.

toms

interesanti, kāpēc netika izvēlēts 2500k?

Egils Zonde

Tamdēļ, ka viņi pašlaik šeit nav nopērkami.

Egils Zonde

What’s this? The good news is that the rumors of Intel killing overclocking for non-K Sandy Bridge processors were slightly exaggerated! If you’ve got a CPU with Turbo Boost functionality it can be overclocked!! The bad news is that it’s pretty limited. Our Core i5 2400 is rated at 3.1GHz with a typical Turbo speed of 3.2GHz with four active cores, with an absolute maximum of 3.4GHz under a single core load. By changing the Turbo multipliers to the maximum allowed either in the BIOS or the Intel Extreme Tuning Utility and raising the power consumption limits to 135W we were able to get the Core i5 2400 to run at a solid and steady 3.6GHz with a full 4 core load. 2 and 3 core loads are allowed to run at 3.7GHz and under single core loads Turbo was allowed up to 3.8GHz. These are noticeable increases in speed and only added about 15w of additional power use. It was on default voltage as well.

Egils Zonde

Par cooleri – atvainojiet, izlabošu!

Par K, sk. zemāk.

Guncha

Man jau liekas te ir biwk pa serpu!un tu salidzinaji 6870 ar gtx 460 😀 smiekli nak…..gtx 460 ir tas pats kas 6850 nevis 6950 😀 prkam tads coolers,prkam tas ssd,

Izliecies

Nu, labi. Bet vai tam vajag Megahalemu? 🙂

Aivars

Nu ar jauno stock dzesi intel noteikti nevar lielīties 🙂 http://images.anandtech.com/reviews/cpu/intel/sandybridge/arch/newheatsink.jpg

Egils Zonde

Salīdzināju, jo tās ir premium cenu kategorijā.
Skat. Aivara atbildi, kamdēļ tāds cooleris.

SSD vajadzīgs, lai tā spēle ātri ielādētos, pats esmu spēlējis neskaitāmas reizes, bez SSD – pain in the D.

espats

No visiem dateks.lv linkiem nākas izmest ārā ‘p/1337/’, lai varētu apskatīt, kas tā īsti ir par preci, citādi aizved uz galveno lapu. Nav jau jūsu lieta, bet tomēr nesmuki.
Superīgais kūleris no lumīnija, ar lumīnija heatpipe. Scythe Mugen II lētāks.

Aivars

Kādu pārlūku lieto?

OC boyzzz

Vienozimigi gtx 560 ! Ati draiveri ir mesls ! !

espats

Opera 11.x

espats

Izskatās, ka ar vienu “pievienot” nospiešanu vienalga piemet 2x komentu. :/

espats

O, otrajā reizē izmet wp erroru – duplicate comment detected.

Egils Zonde

Paldies par info. Pētīsim un labosim.

Velnens

Man tās firmas keiss kas te maksā pa 53 Ls pirms 3 gadiem tika iepirkts par nieka 25Ls 😀
http://www.dateks.lv/cenas/28/21214_chieftec_mesh_ch_01b_black_silver.php

Aivars

nevaru noķert tādu gļuku, ar opera 11 build 1156 man viss strādā :/

vvvv

labdien, gribēju paprasīt par salikšanu. piem., iegādājot tajā pašā dateksā, vai var arī samaksāt par salikšanu?

otrs jautājums, kas ir saistīts ar pirmo: kā ir ar tām overklokošanām, biosa ‘pāršūšanām’? vai to arī var pasūtīt kā pakalpojumu? vai arī tas ir paša preces pircēja/lietotāja ziņā. bet tad kā ir ar garantijām, gan vienā gadījumā, gan otrā gadījumā?

paldies, ceru, ka kāds atbildēs. esmu jau gatavs, ka mani nosauks par čaiņiku, kas dzīvo n00ba tankā :), bet uzzināt gribēju, jo gribas nopirkt sakarīgu spēļu datoru.

toms

par virstaktēšanu, vai to dara veikali, nezinu! Bet ja Tev ir kompis ar jaunās paaudzes komponentēm , tad clokot nav nekas sarežģīts, un ar onkuļa google palīdzību visu var atrast! Pilns nets ar bildītēm un video kā to izdarīt pareizāk! Ja rokas nav līkas, un kompi nenodedzināsi pašam būs vērtīga pieredze! 😉

toms

par virstaktēšanu, vai to dara veikali, nezinu! Bet ja Tev ir kompis ar jaunās paaudzes komponentēm , tad clokot nav nekas sarežģīts, un ar onkuļa google palīdzību visu var atrast! Pilns nets ar bildītēm un video kā to izdarīt pareizāk! Ja rokas nav līkas, un kompi nenodedzināsi pašam būs vērtīga pieredze! 😉

Imants

Pērkot datora komponentes Dateksā, par salikšanu nav jāmaksā, šis pakalpojums ir ietverts cenā. Biosu arī pāršūsim bez maksas. Kas attiecas uz OC, tad varam pagrozīt tos ciparus, bet stabilu darbību garantēsim tikai pie standarta spriegumiem un reizinātājiem. OC tomēr ir pietiekoši laikietilpīgs un interesants pasākums – es ieteiktu katram pašam pamēģināt.