Jaunais Elder Scrolls Skyrim dzinis

Posted by:     Tags:  , , ,     Posted date:  January 20, 2011  |  Comment
bethesdaŠogad Bethesda cītīgi strādā pie ilgi gaidītā Elder Scrolls turpinājuma. Spēlei tiek veidots pilnībā jauns dzinējs, līdz ar to arī jaunas iespējas un funkcijas, kam vajadzētu padarīt spēles procesu vēl jo aizraujošaku kā iepriekš. Visupirms jācer, ka Bethesda nepieļaus tās pašas kļūdas ko ar Oblivion dzinēju. Taču pēc nelielas sarunas ar Gameinformer, Tods Hovards ir atklājis vairākus noslēpumus, par to, kā viņu jaunākais meistardarbs darbosies.

Jauno dzinēju sauks – Creation engine. Tas iekļaus, jau iepriekš izmantoto Hawok fizikas dzinēju, gravitācijas rēķināšanai.

Nevienā brīdī nemaz nemāc šaubas, ka nākamais Elder Scrolls, tā pat kā visi pārējie, būs atvērtas pasaules lomu spēle. Un jaunais dzinējs tika veidots speciāli ar šo domu prātā. Rezultātā, tīri vizuāli, dzinējs tiek veidots tā, lai tas spētu attēlot milzīgus attālumus augstā detalizācijā, un tai pat brīdī nededzinātu nost jūsu X360 un nebremzētu PC video kartes. Jaunais dzinējs, līdzīgi kā Oblivion, ļaus pārskatīt gandrīz vai visu pasauli no augstākā kalna virsotnes, un lielākā detalizācijā kā iepriekš. Atšķirībā no iepriekšējiem Elder Scrolls, šoreiz pilnībā visa pasaule saņems kārtīgas dinamiskās ēnās, arī objekti tālumā, kas gan pamatīgi varētu noslogot grafiskos procesorus. Tods Hovards apsola, ka šī jauninājuma dēļ, ainavas esot nepārspējami pievilcīgas.

Tā pat ir uzlabota daba. Ja iepriekš tika izmantotas gatavu koku bibliotēkas, tad šoreiz viedotāji paši veidoja savu dabu pilnībā no nulles, izstrādājot tieši tādus kokus un augus, kādi ir paredzēti. Tātad spēlē uzdursimies arī uz unikāla paskata dabas objektiem ne tikai lokācijām.

Par cik spēles darbība norisinās kalnainā ziemeļu apvidū, ierastā nokrišņu sistēma vairs nedarbojās atbilstoši 2010. gadam. Tāpēc ir izveidota dinamiska sistēma, kas izrēķina, cik daudz un bieži sniegam jāsnieg katrā apvidū atkarībā no teritorijas īpašībām, augstuma utt. Kā arī to cik daudz nokritušais sniegs uzglabājas uz konkrētiem objektu veidiem. Piemēram, ātrāk nokūst uz mitrām virsmām un vairāk sakrājas uz koku zariem vai plakanām virsmām.

Lai spēle nesastaptos ar tām pašam loģikas problēmām, ar kurām Oblivion, Bethesda jauno dzinēju veidoja gandrīz vai no nulles, pārdefinējot visu, kas dzinējā veidoja spēles procesu. Mākslīgais intelekts tika pamatīgi pārveidots un uzlabots, liekot tam izturēties daudz dabiskāk un dinamiskāk, tā vietā lai pilnībā paļautos uz skriptētām notikumu sekvencēm.

Iepriekš NPC tika piedēvētas aptuveni 6 darbības, ko tie veica dienas laikā nejaušā secībā. Šoreiz ir vairāk piestrādāts pie NPC personībām, kas ļauj tiem darboties daudz brīvāk un izvēlēties to darbības atkarībā no katra personāža personības. Tiek solīts, ka šoreiz vairs neredzēsiet NPC , kas bez jēgas stāv pilsētas centrā visu dienu, izbaudot savus narkotiskos ceļojumus. Katram NPC būs darbs ko darīt, pēc tā, tas automātiski izvēlēsies izklaides formu atbilstoši personībai un vakarā dosies gulēt.

Jaunā AI sistēma arī vairāk reaģē uz spēlētāja iejaukšanos. NPC tēlos jūtas attiecībā pret spēlētāju, atkarībā no tā ko tu dari. Tie vairs neuzrunās jūs pārlieku laipni pēc tam kad būsiet izvandijis viņa mājokli. Ja esat iedraudzējies ar NPC un ielaužaties tā mājā, šoreiz, visticamāk viņš jums piedāvās iedzert tā vietā, lai triektu jūs prom.

Bethesda izmanto jauno Havok attieksmju sistēmu, kas ļauj personāžu animācijas padarīt dabiskākas un piemērotas videi, kurā tas atrodas. Tās solās būt plūstošas, ne vairs saraustītas un saskaldītas pa darībām, kā iepriekš. Visnozīmīgākais jauninājums pateicoties šai sistēmai, ir sarunas, kurām vairs nav jāiepauzē spēle un jāpievelk personāža galva tuvumā. Turpmāk tās būs dabiskas reālajā laikā, un ļaus sarunu biedriem turpināt darīt ierastās lietas, kamēr saruna turpinās. Piemēram bārmenis turpinās tīrīt glāzes, kamēr runājaties ar viņu.

Spēle piedāvās ģenerētas misijas, balstoties uz jūsu darbībām pagātnē. Piemēram slepkavošanas blakus misijas tiks dotas atbilstoši no vides kurā atrodaties, un cilvēkiem kurus esat satikuši. Šī sistēma palīdz arī ģenerēt dažādus iznākumus neparedzētām lietotāja darbībām. Ir grūti paredzēt, ko lietotājs darīs, ja tam priekšā noliks atvērtu pasauli. Šoreiz būs iespēja nogalināt praktiski jebkuru NPC. Arī tādus, kas dotu uzdevumus. Taču lai neliegtu pieeju šiem uzdevumiem, kāds cits NPC var pārņemt kvestu devēja lomu. Piemēram nogalinot veikala īpašnieku, viņa vietu veikala vadīšanā un uzdevumu došanā var pārņemt kāds cits ģimenes loceklis.

Tā pat sistēma seko līdz vietām kurās esat bijis. Piemēram, ja jums jāatrod nolaupīta persona, vainīgie ķīlnieku noslēps kādā vietā, kur spēlētājs vēl nav bijis. Šī sistēma veidota tā, lai spēlētājam nebūtu obligāti jāatgriežas vietās, kur tas jau ir bijis, un būtu interesantāk atklāt arvien jaunas vietas.

Sadraudzējoties ar NPC jums būs iespēja vēlāk tikt pie papildus uzdevumiem no šiem personāžiem, kā arī iespēja paņemt tos līdz kā kompanjonus dažu uzdevumu izpildei. Bez tā visa, spēles pasaulē nemitīgi tiks ģenerēti nejauši uzdevumi līdzīgi kā Red Dead Redemption. Jājot cauri ‘Skandināvijas’ mežiem ik pa laikam kādam netālu var savaidzēties jūsu palīdzību. Piemēram mācītājs, kam uzbrūk laupītāji, vai Mamutam, kas cīnās ar vilku baru. Ko pēc tam varēs iesākt ar izglābto mamutu, par to gan vēl veidotāji klusē.

Katrā ziņā Bethesda pasaules dzīvīgumu, šoreiz uztver ļoti nopietni. Kā arī cenšas parūpēties, lai Skyrim pasaulē vienmēr būtu ko darīt arī tad, ja galīgi nav interese pildīt galvenos uzdevumus sižeta līnijai. Protams daudz jaunas iespējas nāk kopā ar cerībām uz jauniem muļķīgiem gļukiem. Un it sevišķi veidojot milzīgas atvērtas pasaules tie ir gandrīz nenovēršami. Tāpēc cerēsim uz kvalitatīvu testa sesiju un ātri izdotiem pačiem pēc spēles izdošanas 11. novembrī.

P.S. Saldajam ēdienam, Bethesda ir nodevuši publikai vienu ekrānšāviņu. ..pagaidām.

Elder Scrolls screenshot