Otrās paaudzes Core procesori ir klāt!

Posted by:     Tags:  , , ,     Posted date:  January 3, 2011  |  2 Comments
Klāt ir jaunais 2011. gads un līdz ar to ir nākusi klajā informācija par šī gada aktuālajiem Intel procesoriem, jeb otrās paaudzes Intel Core procesoriem. Pagaidām saliekot kopā visu pieejamo informāciju no bukletiem sanāk, ka kopā ir 29 jauni procesori, kā arī jauni integrēto video risinājumi un 10 jauni čipseti.

Uzreiz ķeramies pie atšķirībām ar esošo paaudzi, kura nemaz tā īsti nav paspējusi novecot. Pirmais vērā ņemamais fakts ir tas, ka visi jaunie procesori būs 32nm tehnoloģijā un būs pirmie, kas apvienos uz tā procesoru, atmiņas kontrolieri un grafisko čipu.

Ja runājam par grafiku, tad tā būs „jaudīgākā kā nekad”. Dzīvos redzēs, bet Intel apgalvo, ka viss rikšos 2x labāk kā pašreiz. Kā tad savādāk, ja nepieminētu arī uzlabotos Turbo Boost un Hyper-threading, kas atsevišķiem četru kodolu portatīvo datoru procesoriem jaudu palielina pat par 60 procentiem.

Jaunie čipseti ļaus arī taupīt enerģiju pilnībā atslēdzot idle režīmē esošu optisko iekārtu. Tātad mūsu liekie DVD rōmi vairs neēdis elektrību un varbūt gada ietvaros uz elektrības ietaupījuma varēsim iegādāties papildus tējas iepakojumus.

Ne tikai vecā funkcionalitāte ir uzlabota, bet pievienotas jaunas, un pārsvarā tās ir tēmētas uz attēlapstrādi, vadu un bezvadu video attēlošanas uzlabošanu. Patiesībā, vien retajam tas sasildīs sirdi.

Visticamāk datorus ar jaunajiem procesoriem prezentēs CES 2011, kas norisināsies no 6.-9. janvārim. Bet nu jau tā saucamās – vecās paaudzes procesorus var iegādāties šeit.