HP Compaq Presario CQ56 apskats

Posted by:     Tags:  , , , ,     Posted date:  December 28, 2010  |  No comment
Kamēr nozares tautieši plēšas kurš dators ir krutāks un kāpēc tieši viņu variants ir pats labākais, es turpinu apskatīt portatīvo datoru piedāvājumu. Šajā lauciņā viss ir daudz vienkāršāk, nākas vien noteikt savas prioritātes un cik plaši esat gatavs atvērt savu maciņu. Par nākamo apskates laptopu HP Compaq Presario CQ56 var teikt – kur nu vēl lētāk? Tikai 259 lati. Jāsaka, ka dažs labs netbuks ir dārgāks. Kā jau pēc cenas noprotams, tas nekādā ziņā nekandidē uz krutāko vai visādi citādi labāko datoru, bet kā ekonomiskāko variantu gan.

Tehniskie parametri

Kā parasti sākam ar tehniskajiem parametriem. Celerons, DDR2 atmiņa – pirmais, kas ienāca prātā, nu tik būs pilnībā nelietojams agregāts, bet lēnāk pār tiltu, draugi.

Vizuālais

Te nu sākas patīkamākā sadaļa.  Tiem, kam nepatīk visādi pribambasi, mirgojošās gaismas, nez cik reljefu maiņas un viegli smērējamas virsmas, bet patīk minimālisms, ierīce neliks vilties.

Jāsāk ar to, ka šī iekārta nav  glancēta un spīdīga. Gan displeja aizmugurējais korpuss, gan korpuss ap klaviatūru ir matēts un ar taustāmu rakstu, tāpēc nosmērēt vai saskrāpēt datoru nebūs vienkārši. Vizuālais noformējums nevar nepriecēt arī ieslēdzot iekārtu – par to, ka dators ir ieslēgts, liecina tikai maza gaismiņa pie ieslēgšanas pogas, visi pārējie indikatori ir aiznesti uz malām. Teiksim, skatoties filmas vai spēlējot spēles neko labāku nevar vēlēties – nekāda lieka mirgošana nenovērš uzmanību. Skārienjutīgais panelis nav izdalīts no pārējā korpusa, tas atrodas vienā līmenī.

Lielajiem rakstītājiem problēmas varētu sagādāt klaviatūra. Pirmā kreisā kolona ir ātrās palaišanas taustiņi – internets, epasts, drukāt, utt. Man personīgi bija ļoti grūti pierast un ik pa laikam sanāca izsaukt kalkulatoru un kaut ko parēķināt. Jārēķinās, ka paies kāds laiciņš līdz pieradīsiet, bet visādi citāti kvalitatīva, klusāka nekā ASUS X52F modelim.

Veiktspēja

Īsi un konkrēti – dators performējas vienādi kā iepriekš apskatītais ASUS X52F. Neskatoties uz šajā modelī esošo Celeronu un DDR2 atmiņu. Spēles ne ar vienu, ne ar otru portatīvo nepaspēlēsiet, bet vienkāršākie ikdienas interneta darbi un HD filmas atskaņojas vienādi. Reāli vienīgais, ko šeit zaudējat ir HDMI pieslēgvieta (nepieciešamības gadījumā nāksies izmantot VGA pieslēgvietu), bet ietaupāt pārdesmit latus.

Lūk, kā sistēmu novērtē Windows 7 Ultimate:

Kopsavilkums

Ja jaunajiem HP modeļiem nebūtu īpatnējie ātrie taustiņi kreisajā pusē, tad teiktu, ka neko labāku šajā cenu kategorijā iedomāties nevaru. Ja tas netraucē, droši pērciet, kamēr ir pieejams. Ne tikai valdība domā kā konsolidēt budžetu, arī mainstream iedzīvotājs padomā uz ko varētu ietaupīt. Ja līdzekļi ir tik cik tie ir, un dators dzīvē ir kā darba un interneta izziņas instruments, tad šis būs lielisks variants.

Ja tevi šis portatīvais iekārdināja, vari to iegūt savā īpašumā par akcijas cenu dateks.lv katalogā.