Apskats HDD vs SSD

Posted by:     Tags:  , , ,     Posted date:  December 22, 2010  |  11 Comments
Parasti es nesteidzos izmēģināt jaunās tehnoloģijas, kamēr tās nav stabilas un, godīgi sakot – vecas tehnoloģijas. Ja kaut kas strādā, nelabo to. Ieraugot šo (http://www.toppc.lv/2010/11/29/ssd-disks-par-30-latiem/) SSD, es tomēr izlēmu riskēt. Cena – patīkama, 16GB priekš XP – pietiekami, kāpēc gan nē. Ir daudz mītu par SSD performanci, un jautājumu, vai tas ir to vērts, vismaz pagaidām. Kā īsti leģendu mednieki – tiksim skaidrībā no lietotāja skatpunkta.

Testam izmantoju divus datorus: savu Acer One 751h, ar rūpnīcas XP Home apkalumu, un pašliktu pāris gadus vecu rakstāmmašīnu ar iebūvēto CPU un 512MB RAM.

Acer: SSD vs 2.5 SATA 5400RPM HDD. Pirmā instalācija uz 2.5 5400RPM HDD, pievienoju Mozilla FF (startup), Open Office (file open), Winamp (startup) un 7zip (zip/unzip), notestēju, un tad atkārtoju tieši to pašu procedūru uz 2.5 0RPM SSD. Pēc tam abi cietie izgāja Cristal Disk Mark testu no darba datora, un salīdzinājumam – tas pats benchmark tests darba datora 3.5 7200RPM – tīri salīdzinājumam.

Darba dators - darba HDD

Darba dators - darba HDD

Darba dators - SSD

Darba dators - SSD

Noname desktop: SSD vs 3.5 SATA 7200RPM HDD. Atkārtoju OS un identisku aplikāciju komplektu, tikai palielinot zipojamā faila apjomu no 40MB uz 150MB.

XP Home ar visām Acer sniegtajām fīčām, spēlītēm, AV un pārējo draziņu aizņem 10.1GB, atstājot man aptuveni 4,5GB datiem. Ja mūzikas kolekciju var apīsināt uz tikai pāris biežāk lietotajiem albūmiem, tad tai un dokumentiem pietiks.

Programmu testēšana notiek pēc idejas uzņemam laiku vienlaicīgi ar Enter uzsitienu, apturam laiku tikko parādās kursors (OO, FF), parādās logs (Winamp) vai pazūd logs (7zip). (spied uz attēla, lai palielinātu)

HDD vs SSD_netbook

HDD vs SSD_netbook

*Mazāk = labāk.

Pirmais verdikts:

Mazā Acer One 751h Bottleneck tiešām ir CPU, viens punkts Priedniekam (bija neliela diskusija). SSD tomēr dod jaudas pieaugumu, punkts man. Iespējams, ka RAM uzlabojums no 1GB uz 2GB sniegtu vēl nelielu pieaugumu, un rezultātā arī mazo netbuku var padarīt par darba kamieli, taču tas – ne šī apraksta ietvaros.

XP Pro bez visādiem vipendroniem/papildus dāvanām aizņem 1.8GB, un instalācijas laiks uz knapi jaudīgākas iekārtas samazinās trīsreiz. Instalācijas laikā – nekādu noviržu no teorijas. Programmu instalācija, hops, tests, hops.

HDD vs SSD_desktop

HDD vs SSD_desktop

*Mazāk = joprojām labāk.

Otrais verdikts:

Pieaugot datora jaudai, pieaug arī SSD noderīgums. Domājams, ka, ja būtu pieejama testa iekārta ar pietiekamu pārējo parametru jaudu, varētu novērot vēl iespaidīgākus lēcienus.

Galējais verdikts:

Pirmkārt, SSD sniedz daudzus plusus, kurus es šeit neminēju – My Computer, Properties vai Clock atvēršana, piemēram, vai trokšņu līmenis un energopatēriņš.

Otrkārt, ko izdevās novērot praktisko pārbaužu laikā – HDD spēj konkurēt ar SSD, ja vienu programmu atver un aizver atkārtoti, taču pietiek pa vidu atvērt un aizvērt ko citu, un visi laiku aiziet auzās. SSD šādas problēmas neeksistē – secībai nav nozīmes.

Treškārt. SSD netbukos – nav savas cenas vērts. Desktopos – iesaku visiem bez izņēmuma. Derēs visiem, katram kaut kas savs – mazos aparātos ar niecīgu aktīvo dzesēšanu vai bez tās tas ievērojami samazinās trokšņu līmeni; vidējos aparātos atvieglos dzīvi ar vairākām programām; jaudīgos datoros – iespējams, tieši tavā datorā HDD ir vislielākais bottleneck, kāds vien iedomājams. Pārbaudi šos te Benchmark rezultātus, un izlem.

Ceru, ka noderēs, un ceru, ka SSD izstums HDD no tirgus tikpat veikli, kā VHS vs Betamax, kā BluRay vs Floppy, un kā Batman vs Robin.

Apskatīto SSD varat iegādāties par ~42 Ls dateks.lv katalogā.