Ziemassvētku datorkomplektu gids #1

Ievietoja:     Birkas:  , ,     Pievienots:  December 21, 2010  |  One Comment

Kā ik gadu Ziemassvētku laiks ir dāvanu laiks. Citi cer uz onkuli ar garo bārdu no Lapzemes, citi domā savus risinājumus. Līdz ar to gadās, ka vecāki piesolījuši savām atvasēm vis dažādākas lietas, tai skaitā arī datorus, ja būs labi sapelnītas atzīmes. Par cik pēdējā laikā neesam rakstījuši rakstus no sērijas “Kruts kompis” šoreiz piedāvājam detalizētāku rakstu par to, kādu tad īsti datoru izvēlēties, lai tas kalpotu pietiekami ilgi un nenovecotu jau pēc gada. Toppc redakcija piedāvās jums 3 komplektācijas dažādās cenu grupās.

Lūk tad arī mana!

Komplektācija #1 – Budžeta kaste

Pilna komplektācija Dateks.lv

Procesors, mātesplate un operatīvā atmiņa

  • AMD ATHLON II X3 445
  • Asus M4A88TD-M/USB3
  • Kingston 4GB, DDR3, 1333MHz, CL9, Kit Of 2

Trīs galvenās sastāvdaļas, no kurām jāizvēlas maksimāli labākā cenas/veiktspējas attiecība.

Vienkāršākā izvēle ir operatīvai atmiņai: 4GB nu jau ir kļuvis par standartu jebkuram mūsdienīgam datoram. Ņemot vērā, ka vairumam mātesplašu ir 4 atmiņas sloti, izvēlēsimies 2×2 GB atmiņas komplektu un pataupīsim brīvos RAM slotus nākotnes uzlabojumiem. Par cik šī ir budžeta kastes, neaizrausimies ar overclock atmiņām un liksim JEDEC standartu – 1333Mhz, CL-9, 1.5V. Cena atmiņām pēdējā laikā ir kļuvusi ļoti pieejama, izvēlamies pārbaudītas vērtības ar 3 gadu garantiju – Kingston.

Pie mātesplates izvēles jau parādījās vairāki varianti. Lētākais risinājums būtu kāda no vecajām AMD 760G čipseta platēm. Ja neplānojat spēlēt spēles, varat lietot  iebūvēto un iztikt bez atsevišķas 3D kartes. Vēl var skatīties uz 770 čipseta platēm, kuras cenā krasi neatšķirās un piedāvā CrossfireX atbalstu. Taču mēs skatāmies vairāk uz nākotni uz izvēlamies AMD 880G čipsetu, jo augstāk pieminētie visticamāk pēc gada jau būs aizgājuši nebūtībā. 880G piedāvā SB850 dienvidtiltu kurš jau standartā atbalsta Sata 6Gbps. Klāt vēl piemetām USB 3.0, kas 2011. gadā noteikti kļūs aktuāls. Tā nu visu atsijājot palikām pie 2 platēm, AMD870 čipseta plati Asus M4A87TD/USB3, kurai nav iebūvēta grafiskā karti, taču, ņemot vērā, ka cenas knapi atšķiras, kāpēc gan nogriezt sev rezerves variantu, ja nu kas notiek ar ārējo videokarti.

Asus ir pierādījis sevi, kā viens no labākajiem mātesplašu ražotājiem, līdz ar to izvēlamies to. Protams, arī Asus’am ir savi brāķi utt., tomēr 3 gadu garantija noderēs. Par pašu plati M4A88TD-M/USB3 – microATX formfaktors ļaus to ievietot arī mazāka izmēra korpusos, viens PCI-e 2.0 x16 slots, divi PCI-e 2.0 x1 sloti kā arī vecais labais PCI. Papildus tam tiksiet pie 6 Sata2 portiem, 4 USB2.0 un 2 USB3.0.

Procesora izvēle bija vis grūtāka. Intel Core i3 procesori, piemēram, i3-540, ir iespaidīgi divkodolnieki par savu cenu. i3 piedāvā labus strāvas patēriņus, standarta frekvences kā arī ievērojamu overclocku kombinācijā ar P55. Pēc veiktspējas tie ir apmēram vienā līmeni un dažviet pat labāki par Athlon II X3 440 vai ATHLON II X4 640, izņemot pie programmām, kas spēj noslogot daudz kodolus. Šeit ir diezgan grūta izvēle starp Intel un AMD platformām, tāpēc iesaku aplūkot veikstpējas testus un izvēlēties savām vajadzībām piemērotāku. Pagaidām paliekam pie AMD un Intel pietaupam nākamai komplektācijai.

Video

  • Sapphire Radeon HD 5770 1GB DDR5

Radeon HD5770 ir uzskatāma par labu budžeta kastes izvēli. Ja meklējat alternatīvas varat skatīties uz Nvidia GeForce GTS450, kura veikstpējas ziņā sacenšas ar Radeonu. Šī sāncensība ir novedusi pie abu karšu cenu pazeminājuma un veikstpējas pieauguma. Galu galā viss nonāk pie cenas un strāvas patēriņa, kā to secināja AnandTech.

Galus savelkot varu teikt, ka, ja šī kastes būs tendēta uz spēļu dzenāšanu, labākais ko varat atrast par šo cenu ir HD5770. Ja gribat ko labāku būs jāskatās uz GeForce GTX460 pusi.

Mūsu izvēlētajai kartei ir pa vienam HDMI un DisplayPort kā arī divi DVI.

Skaņa un komunikācijas

  • Atsevišķa tīkla karte: nav (ir iebūvēa mātesplatē)
  • Atsevišķa skaņas karte: nav (ir iebūvēta mātesplatē)

Iebūvētā skaņa un gigabit tīkls būs pietiekami priekš vairuma budžeta kastes lietotājiem.

Cietais disks un optiskā iekārta

  • Samsung 1TB 7200RPM 32MB Spinpoint F3
  • Samsung SH-S223C DVD-RW/ 22x

Tēmēt uz SSD disku budžeta kastē diemžēl ir pārāk dārgi. Lai arī cik ātri nebūtu SSD, prātīgāk šo naudu ir ieguldīt vai nu videokartē vai procesorā.

Skarbā realitāte pašreiz ir tāda, ka vairums datorlietotāji tās izmanto tikai Windows un draiveru ieinstalēšanai. Bet, ņemot vērā to, ka cenas ir ļoti pretimnākošas, ņemam pašu vienkāršāko ar standarta funkcijām – lasīt/rakstīt gan CD, gan DVD.

Korpuss un barošanas bloks

  • Hedy A1010, ATX Midi Tower, Black
  • Chieftec 500W 12CM 80+ EPS, Active PFC

Iztērēt lieku naudu par korpusu ar spīdīgiem ventilatoriem vai caurspīdīgu sāna vāku nav īsti saprātīgi budžeta kastē, tāpēc pieturamies pie standarta korpusu, kuru paši esam arī pārbaudījuši un par lietojamu atzinuši. Galvenais, lai tajā salien visas izvēlētās komponentes un paliek vieta vēl nākotnes uzlabojumiem. Vairāk uzmanības jāpievērš barošanas blokiem. Chieftec ir sevi pierādījies kā nopietns barošanas bloku ražotājs par pieejamām cenām. 500W ar divām 20A 12V līnijām pietiks un vēl pāri paliks esošajai sistēmai, kā arī ļaus ar laiku veikt dažādus uzlabojumus.

Ja patika apraksts un izdomāji, ka tev vajag tieši tādu, tad aicinām to iegādāties pasūtot dateks.lv.

Comment for Ziemassvētku datorkomplektu gids #1

Jeņķis

Nah uz AMD bāzēts? tas ir vnk stulbi..