Kruts kompītis zem eglītes par 600 LVL

Posted by:     Tags:      Posted date:  December 21, 2010  |  15 Comments
Lai ziemassvētku vecītis saņemtu visdetalizētāko informāciju par tavām kvēlākajām vēlmēm, laiks viņam iesniegt kārotā datora specifikāciju ar visiem linkiem. Pasākums jāsūta uz santa@vecis.com, un cc laukā jāieliek savu vecāku e-pasta adreses (katram gadījumam).

“Krutums” ir mainīga lieta. Arī šoreiz šis tas nozarē ir pamainījies, tamdēļ piedāvāsim tikai svaigāko. Galvenokārt koncentrēsimies lai strādā visas spēles, salavecis paliek finansiāli apmierināts (mazliet) un vārds “kruts” šajā jūklī nekur nepazūd.

CPU. Lai ko neteiktu visādi gudrinieki, četri kodoli pagaidām spēļu kapāšanai ir overkill. Liekam veco labo Core i3-540 CPU, kas pats sevi ir uzklokojis līdz 3.06 GHz, un papildināsim šo izvēli ar Scythe Ninja 3 CPU Cooler, lai aizklokotu šo procesoru “up where it belongs” līdz 4.00 GHz, vai vairāk.

Ninja ir patīkams ar savu milzu ventilatoru (kluss), plašo spraudņu atbalsta klāstu (savietojams) un kaudzi ar vara heatpipe trubām (efektīvs pēc velna). Atgriežoties pie CPU, vēlos piebilst, ka Core i3 vēderā bez 2 kodoliem ir vēl HyperThreading, līdz ar to operētājsistēma “redz” 4 virtuālos kodolus, kas ir labi.

RAM ir nākamā pozīcija, ko meklēsim. Ja paskatās uz cenām, tad viss skaidrs 4 GB Kit of 2 ir tas, ko vērts ņemt. No frekvences viedokļa 1600MHz ar X.M.P ir labs darījums (~40 LVL).

Mazliet pastāstīšu ko nozīmē X.M.P. Tas nozīmē, ka mātesplate (ja vien ir šīs tehnoloģijas atbalsts) pati noregulēs RAM frekvenci, taimingus un pārējo info tieši tā kā vajag, lai atmiņas strādātu ar paredzētajiem maksimālajiem parametriem. Ražotāju ziņā Kingstons sevi ir pierādījis kā stabilu, kvalitatīvu un uzticamu ražotāju, tamdēļ izvēle krīt uz Kingston 4GB, DDR3, 1600MHZ, CL9 X.M.P.

Lai būtu kur ieštepselēt procesoru, RAM un pārējo, jāiegādājas arī mātesdēlis. Šajā lauciņā ASUS un GigaByte ir laba izvēle. Šoreiz izvēlējos Asus superpopulāro P7P55D-E plati, kurai uz borta ir pāris USB3.0 un SATAIII porti. Turklāt plate ir visos vajadzīgajos punktos nodzesēta, lai atbalstītu nepieciešamos CPU Overclock režīmus, kā arī atbalsta XMP jau no dzimšanas. Tik pat labi varēju izvēlēties Giga Byte GA-P55A-UD3, kas pēc tehniskās specifikācijas un cenas ir ļoti līdzīga minētajai Asus platei. Abas plates ir izpelnījušās 3 gadu garantiju. Tamdēļ izvēle – gaumes lieta.

Grafisko akseleratoru nozarē vērojamas patīkamas pārmaiņas. Šoreiz, pēc Aivara ieteikuma, izvēlējos Radeon HD6850, 1GB, 256bit, GDDR5, jo esot visracionālākais pirkums no visiem, dēļ cenas/jaudas attiecības. Manuprāt var likt likmes uz MSI GeForce GTX460, 1GB, GDDR5, Cyclone OC, vienīgi jārēķinās ar lielāku strāvas patēriņu nekā HD6850, turklāt šī ir OC karte, kas ir mazliet nepatīkami, jo pie FPS bada nekur tālāk viņu vairs neuzdzīsi. Abas kartes nodrošinās visu pašreizējo spēļu darbību HD un lielākās izšķirtspējās ar vidēji 50 FPS. Līdz ar to var teikt, ka ar rezervi.

Ir pienācis laiks ķerties pie disku sistēmas. Jāatzīst, ka pie pašreizējo datoru jaudas, neiegādāties SSD disku ir tas pats, kas ar Porshe braukt bez riepām. Lielākā bremze visā pasākumā ir HDD un tamdēļ, vismaz sistēmai un neizietajām spēlēm, ir jāliek SSD. Labā ziņa ir tā, ka puiši beidzot ir pacentušies un izgatavojuši SSD disku, kurā apvienotas 3 labākās īpašības – milzu ātrdarbība, lietojams apjoms un paceļama cena. Iepazīstināšu Jūs ar Corsair 60GB, Sata II, Force Series. Šim verķim piemīt 285 MB/s lasīšanas ātrums un 275 MB/s rakstīšanas ātrums. Turklāt par nepilniem 100 LVL var iegūt pilnus 60 GB.

Bez datu HDD tomēr neiztikt, tamdēļ visā šajā datordaļu kokteilī jāpiemet klāt vecais labais Samsung 1TB 7200RPM 32MB Spinpoint F3, kas turpina sevi apliecināt kā labākais disks ātrarbība/cena/uzticamība kategorijā.

Lai gotiņu pabarotu, jāpļauj zāle. Lai pabarotu šo visu High-End detaļu saimniecību, jāpārveido līkie svārstīgie 220V uz datoram saprotamāku formātu. Līdz ar to, prasības augstas, baroklim jābūt labam.

Ilgi mocījos izvēlēties, jo pēdējā laikā izskanējušas neskaitāmas spekulācijas par to, kurš PSU ir labākais utt. Pieturējos pie vecā labā standarta, ka nepieciešamas dažas, bet jaudīgas 12V līnijas. Un šim Chieftec 650W PFC 14CM 80+ EPS Cable Management tādas ir 2 gab., katra pa 25 ampēriem.

Jārēķinās ar to, ka videokartes specifikācijā ir prasība, vismaz 23A uz vienu 12V kanālu. Šis bl0ks bez tā visa ir arī ar 14cm dzesi (kluss), 80+ EPS (efektīvs) un Cable management (kārtīgs un tīrs). Turklāt cena ir diezgan pieņemama, ņemot vērā visus ieguvumus.

Laiks izvēlēties kasti. Būdams racionāls cilvēks, nekādus melnos briesmoņus, no sērijas Thermaltake, CoolerMaster utt. neizvēlējos dēļ tā, ka salavecis nav nekāds miljonārs, bet gan iluziors wishfull thinking personāžs mūsu vecāku interpretācijā. Līdz ar to savā WishListē liksim tikai tādu kasti, kas nodrošina visu dzīvei nepieciešamo, nopērkams labu cenu un atstāj labu iespaidu uz klātesošajiem.

Man zināma ir tikai viena tāda kaste: InWin EA003, Black. Veiksmīgais plānojums šim korpusam ļauj uzņemt sevī supergarās full heatsink videokartes bez problēmām. Turklāt izpildījums un cena ir lieliski sabalansēti.

Tas laikam arī viss. Ja nu vienīgi jāpieliek vēl labas kvalitātes DVD iekārta pilnai laimei: Optiarc DVD-/+RDL/RW, Sata, Black. Tiem kas tankā, varu pastāstīt, ka Optiarc ir Sony un NEC ārlaulības bērns ar ļoti labas kvalitātes produkciju, ko nodrošina fakts, ka SONY bija klāt, kad tapa CD un DVD diski. Līdz ar to šamie šo to saprot.

Tas arī viss, kas tev jāiesniedz salatētim. Lai atgādinātu kas tad tas bija, lūdzu – sarakstiņš:

Cipars sanāca tikai mazliet pāri 600 LVL.
Viss kopā skaisti salikts grozā iekš dateks.lv

Priecīgus ziemassvētkus!