Kruts kompītis zem eglītes par 600 LVL

Ievietoja:     Birkas:      Pievienots:  December 21, 2010  |  15 Comments

Lai ziemassvētku vecītis saņemtu visdetalizētāko informāciju par tavām kvēlākajām vēlmēm, laiks viņam iesniegt kārotā datora specifikāciju ar visiem linkiem. Pasākums jāsūta uz santa@vecis.com, un cc laukā jāieliek savu vecāku e-pasta adreses (katram gadījumam).

“Krutums” ir mainīga lieta. Arī šoreiz šis tas nozarē ir pamainījies, tamdēļ piedāvāsim tikai svaigāko. Galvenokārt koncentrēsimies lai strādā visas spēles, salavecis paliek finansiāli apmierināts (mazliet) un vārds “kruts” šajā jūklī nekur nepazūd.

CPU. Lai ko neteiktu visādi gudrinieki, četri kodoli pagaidām spēļu kapāšanai ir overkill. Liekam veco labo Core i3-540 CPU, kas pats sevi ir uzklokojis līdz 3.06 GHz, un papildināsim šo izvēli ar Scythe Ninja 3 CPU Cooler, lai aizklokotu šo procesoru “up where it belongs” līdz 4.00 GHz, vai vairāk.

Ninja ir patīkams ar savu milzu ventilatoru (kluss), plašo spraudņu atbalsta klāstu (savietojams) un kaudzi ar vara heatpipe trubām (efektīvs pēc velna). Atgriežoties pie CPU, vēlos piebilst, ka Core i3 vēderā bez 2 kodoliem ir vēl HyperThreading, līdz ar to operētājsistēma “redz” 4 virtuālos kodolus, kas ir labi.

RAM ir nākamā pozīcija, ko meklēsim. Ja paskatās uz cenām, tad viss skaidrs 4 GB Kit of 2 ir tas, ko vērts ņemt. No frekvences viedokļa 1600MHz ar X.M.P ir labs darījums (~40 LVL).

Mazliet pastāstīšu ko nozīmē X.M.P. Tas nozīmē, ka mātesplate (ja vien ir šīs tehnoloģijas atbalsts) pati noregulēs RAM frekvenci, taimingus un pārējo info tieši tā kā vajag, lai atmiņas strādātu ar paredzētajiem maksimālajiem parametriem. Ražotāju ziņā Kingstons sevi ir pierādījis kā stabilu, kvalitatīvu un uzticamu ražotāju, tamdēļ izvēle krīt uz Kingston 4GB, DDR3, 1600MHZ, CL9 X.M.P.

Lai būtu kur ieštepselēt procesoru, RAM un pārējo, jāiegādājas arī mātesdēlis. Šajā lauciņā ASUS un GigaByte ir laba izvēle. Šoreiz izvēlējos Asus superpopulāro P7P55D-E plati, kurai uz borta ir pāris USB3.0 un SATAIII porti. Turklāt plate ir visos vajadzīgajos punktos nodzesēta, lai atbalstītu nepieciešamos CPU Overclock režīmus, kā arī atbalsta XMP jau no dzimšanas. Tik pat labi varēju izvēlēties Giga Byte GA-P55A-UD3, kas pēc tehniskās specifikācijas un cenas ir ļoti līdzīga minētajai Asus platei. Abas plates ir izpelnījušās 3 gadu garantiju. Tamdēļ izvēle – gaumes lieta.

Grafisko akseleratoru nozarē vērojamas patīkamas pārmaiņas. Šoreiz, pēc Aivara ieteikuma, izvēlējos Radeon HD6850, 1GB, 256bit, GDDR5, jo esot visracionālākais pirkums no visiem, dēļ cenas/jaudas attiecības. Manuprāt var likt likmes uz MSI GeForce GTX460, 1GB, GDDR5, Cyclone OC, vienīgi jārēķinās ar lielāku strāvas patēriņu nekā HD6850, turklāt šī ir OC karte, kas ir mazliet nepatīkami, jo pie FPS bada nekur tālāk viņu vairs neuzdzīsi. Abas kartes nodrošinās visu pašreizējo spēļu darbību HD un lielākās izšķirtspējās ar vidēji 50 FPS. Līdz ar to var teikt, ka ar rezervi.

Ir pienācis laiks ķerties pie disku sistēmas. Jāatzīst, ka pie pašreizējo datoru jaudas, neiegādāties SSD disku ir tas pats, kas ar Porshe braukt bez riepām. Lielākā bremze visā pasākumā ir HDD un tamdēļ, vismaz sistēmai un neizietajām spēlēm, ir jāliek SSD. Labā ziņa ir tā, ka puiši beidzot ir pacentušies un izgatavojuši SSD disku, kurā apvienotas 3 labākās īpašības – milzu ātrdarbība, lietojams apjoms un paceļama cena. Iepazīstināšu Jūs ar Corsair 60GB, Sata II, Force Series. Šim verķim piemīt 285 MB/s lasīšanas ātrums un 275 MB/s rakstīšanas ātrums. Turklāt par nepilniem 100 LVL var iegūt pilnus 60 GB.

Bez datu HDD tomēr neiztikt, tamdēļ visā šajā datordaļu kokteilī jāpiemet klāt vecais labais Samsung 1TB 7200RPM 32MB Spinpoint F3, kas turpina sevi apliecināt kā labākais disks ātrarbība/cena/uzticamība kategorijā.

Lai gotiņu pabarotu, jāpļauj zāle. Lai pabarotu šo visu High-End detaļu saimniecību, jāpārveido līkie svārstīgie 220V uz datoram saprotamāku formātu. Līdz ar to, prasības augstas, baroklim jābūt labam.

Ilgi mocījos izvēlēties, jo pēdējā laikā izskanējušas neskaitāmas spekulācijas par to, kurš PSU ir labākais utt. Pieturējos pie vecā labā standarta, ka nepieciešamas dažas, bet jaudīgas 12V līnijas. Un šim Chieftec 650W PFC 14CM 80+ EPS Cable Management tādas ir 2 gab., katra pa 25 ampēriem.

Jārēķinās ar to, ka videokartes specifikācijā ir prasība, vismaz 23A uz vienu 12V kanālu. Šis bl0ks bez tā visa ir arī ar 14cm dzesi (kluss), 80+ EPS (efektīvs) un Cable management (kārtīgs un tīrs). Turklāt cena ir diezgan pieņemama, ņemot vērā visus ieguvumus.

Laiks izvēlēties kasti. Būdams racionāls cilvēks, nekādus melnos briesmoņus, no sērijas Thermaltake, CoolerMaster utt. neizvēlējos dēļ tā, ka salavecis nav nekāds miljonārs, bet gan iluziors wishfull thinking personāžs mūsu vecāku interpretācijā. Līdz ar to savā WishListē liksim tikai tādu kasti, kas nodrošina visu dzīvei nepieciešamo, nopērkams labu cenu un atstāj labu iespaidu uz klātesošajiem.

Man zināma ir tikai viena tāda kaste: InWin EA003, Black. Veiksmīgais plānojums šim korpusam ļauj uzņemt sevī supergarās full heatsink videokartes bez problēmām. Turklāt izpildījums un cena ir lieliski sabalansēti.

Tas laikam arī viss. Ja nu vienīgi jāpieliek vēl labas kvalitātes DVD iekārta pilnai laimei: Optiarc DVD-/+RDL/RW, Sata, Black. Tiem kas tankā, varu pastāstīt, ka Optiarc ir Sony un NEC ārlaulības bērns ar ļoti labas kvalitātes produkciju, ko nodrošina fakts, ka SONY bija klāt, kad tapa CD un DVD diski. Līdz ar to šamie šo to saprot.

Tas arī viss, kas tev jāiesniedz salatētim. Lai atgādinātu kas tad tas bija, lūdzu – sarakstiņš:

Cipars sanāca tikai mazliet pāri 600 LVL.
Viss kopā skaisti salikts grozā iekš dateks.lv

Priecīgus ziemassvētkus!

15 Comments for Kruts kompītis zem eglītes par 600 LVL

lielais A

Es gadu atpakaļ nopirku kompi: CPU PhenomII x4 965 3.4GHz; Zalman CNPS7500-Cu LED CPUCooler; 4GB DDR3 RAM; 1TB HDD; GPU Radeon HD 4890 un visu piederošo – PSU, keisu, DVD RW, WiFi, TVtuner, samaksāju biki virs 500Ls, tagad pārdevu HD 4890 par 95Ls vietā iepirku HD 6870 pa 145Ls Šī brīža kompis man ir lētāks un krutāks par Dateksa kruto 600Ls kompi, nesaprotu, kur Dateks rauj tādas cenas, tā ir cilvēku mānīšana!

Egils Zonde

Tavā mizkastē nav SSD. Tā ir bāzēta uz pagājušā gadsimta AMD procesora bāzes, nekur nav pieminēts pamatplates modelis, korpuss, PSU.

Kas tie par 500 Ls – Ar PVN, bez PVN? Daļas jaunas, lietotas?

Tā ir cilvēku mānīšana.

lielais A

Ak jā pamatplate MSI 770-c45, protams, ka cenas ar PVN, bet ar saprātīgu uzcenojumu, korpuss Compucase 6C60BS-UT, PSU Antec 550w LOĢISKI, ka daļas jaunas! SSD lai windows darbotos ātrāk, tas būtu vajadzīgs tikai biroja darbiniekiem, ja vien šie visu turētu uz tā SSD, smagās proogas un spēles sēdētu uz HDD, kas jau visu bremzē un rezultātā tas pats vien sanāk! Kāda pie velna starpība jaunākā paaudze vai priekšpēdējā svarīga ir veiktspēja nevis skriešana pēc visa jaunā, vai tad visi kam ir i7CPU skries pirkt i3, i5 tikai tāpēc, ka šie prezentēti kā jauni, tas jau izklausās pēc Apple efekta – skrējiens pēc visa jaunā 😀

Ruu

Virsrakstu izlabojiet? Egīte. 😀

GaryII

lielais A -> nebremzee nekas, reekini ka OS un speelees tad iet uz atsevishkiem fiziskiem HDD un tas nav mazsvariigi.

Tiesa es SDD “sagrabinaaju” 120 Gb versijai, tad taa speeles kuras patreiz speleeju turu uz SDD un kad izeju paarvietoju uz parasto HDD ar Windows 7 symbolic links un tad var speleet no parasta HDD neko nepaarinstallejot

Nu par quad -> neoptimizetais GTA 4 noslogo 4 kodolus tiesa tapat var lagot daudzviet, pat ar jaudiigiem dzelzhiem 😉

KBI

Nodirst potenciālos klientus, nespējot tiem piedāvāt konkurētspējīgu produktu vai izskaidrot sava produkta patieso vērtību/kvalitāti, nav cilvēku mānīšana.
Tā ir vienkārši h**ņa.

Egils Zonde

Tev ir pirms gada pirkts AMD komplekts ar vidusmēra detaļām bez SSD par 500+ LVL, kuriem esi piemetis 50 LVL par VGA upgrade, kopā ~ 570 LVL.

Šo visu tu salīdzini ar pašreizējo piedāvāto Intel sistēmu ar SSD, un pavisam savādākām detaļām, kopsummā cena ir 600 LVL un sauc norādīto cenu par cilvēku mānīšanu dēļ tā, ka tev ir augstākminētais dators par tevis norādīto cenu, kuru TU uzskati par “krutāku” nekā manis piedāvātais komplekts.

Are You mad? 🙂

marss

jāsaka ka joprojām esmu Raptor fans, un jau 2 gadus mans 150gb sata2 briinums iet uz urrā 😉 kā satilpināties 60gb … nezinu var jau būt 🙂

Qued

Nu ko var d*rsties 🙂
Es šo aprakstu izlasīju ar baudu. Es neko daudz neorientējos dzelžos un PC kā tādi mani arī neinteresē, bet uzrakstīts ir ar garšu, interesanti un lasāmi. Forši, vienvārdsakot.

GaryII

Jaa, uzrakstiits ir labi, domaaju ka shada veida raksts ir jaaatjauno pa laikam, lai tie kuri peerk PC un meklee price/performance labaako variantu vareetu daudz vieglaak izveeleeties

ku-ku

Ja Egils Zonde ir pieaudzis bērns kas nekad nepieaugs!
Ko viņš ir līdz šim iemācījies ir tikai staipīt un fanot par “teļiem” un zina to ka “paļci verh”, tad esi kruts pat tad ja nav smadzeņu galvā!
Man Arī ir kompis, kruts, un tās vcenas kas te dateksā ir, tās tak nejēgā pārcenotas!

ku-ku

Skatos tā RAM’a vairs nav – links nestrādā!

Ruu

Napareizi linki laikam, jo dateks grozā skatoties ir RAM’i.

lielais A

tas ka es uzskatu to par krutāku ir fakts, visas komponentes ir ievērtējamas iekš tomshardware.com (visi taču zin šito saiti) P.S. atgriežamies gadu atpakaļ un salīdzinām cenas???

PC-TOP

Dažreiz jau šeit ir prātīgi ieteikumi, tikai nevajag uzskatīt citus par idiotiem, ar ko ta ASUS P7P55D-E plate ir tik “superpopulāra” ??? Ar USB3 vai, kurš tad kaut daudz maz jēdzīgi domājošs cilvēks tādu pirks?
😀 Ko viņš pieslēgs pie USB3, varbūt USB2 ?!! 😀