ASUS X52F apskats

Posted by:     Tags:  , , ,     Posted date:  December 15, 2010  |  Comment
Nenovēršami tuvojas Ziemassvētki, un TopPC turpinās aplūkot portatīvos datorus, kurus iesakām iegādāties kā dāvanu sev vai saviem tuvākajiem. Kā nākamais portatīvais dators redakcijā nonācis ASUS X52F. Protams, mazliet tas jāpamoka, lai noteiktu tā spējas un mērķauditoriju. Jau pašā sākumā, aplūkojot specifikāciju, var redzēt, ka šis ir citas kategorijas dators kā nesen apskatītais HP Pavilion G62-A40EY, šim ir zemākas klases procesors, integrētā HD videokarte. Uz ko tad īsti šis aparāts ir spējīgs, to noskaidrosim turpmākajās rindkopās.

Specifikācija

Vizuālie iespaidi

Datora vāks ir tik spīdīgs cik vien spīdīgs tas var būt un izdaiļots ar metālisku ASUS uzrakstu, ja esam pedanti attiecībā uz pirkstu nospiedumiem, tad nāksies mazliet pasvīst. Atveram datoru vaļā un tur sagaida patīkams pārsteigums, klaviatūras pusē nav spīdīgo detaļu, rokas droši drīkstam likt virsū neskatoties uz to, ka tikko notiesāts Ziemassvētku pīrādziņš. Pati klaviatūra izstrādāta sekojot modes tendencēm, pogas izvietotas nošķirti viena no otras, jeb klucīši. Vietu ir atradis arī ciparu bloks labajā pusē, tātad dēvējama par pilno klaviatūru.

Gaumīgi ir izstrādāts liels skārienjūtīgais panelis, tas atrodas aptuveni pusi milimetru dziļāk nekā pārējā datora virsma, bet abi ir no viena un tā paša materiāla. Labā un kreisā klikšķa poga ir viena garena desa, ja ir vēlme uzspēlēt minēšanas spēli, tad ir iespējams nospiest pa vidu un minēt, kura poga nospiedīsies, bet praksē šī problēma nav sastopama. Kastes saturs ir ar visu vitāli nepieciešamo, nekā lieka. Pie liekajām precēm es vēlētos lupatiņu ar ko pulēt spīdīgo korpusu, bet nekas, to var iegādāties atsevišķi par mazām naudām.

Šim modelim ir 3 USB porti, divi kreisajā, viens labajā pusē, kas ir pilnīgi pietiekami vidusmēra datorlietotājam. Ja ir vēlme pieslēgt datoru pie televizora vai augstākas izšķirtspējas monitora, tad tam noderēs kreisajā pusē esošais HDMI pieslēgvieta. Šim modelim ir arī karšu lasītājs.

Funkcionalitēte

Jau pašā sākumā patīkami pārsteidza komplektā nākošais draiveru instalācijas disks, atķeksējam kādus draiverus vēlamies un droši drīkstam novērsties, jo tālāk to instalēšana ir pilnībā automātiska. Nepieciešamības gadījumā dators pats restartēsies, pats turpinās instalāciju un ķeries klāt nākamajam draiverim. Skārienjutīgais paliktnis atbalsta multi-touch sniegtās priekšrocības, kā piemēram, ritināšanu ar diviem pirkstiem.

Baterijas darbības laiks bija vismaz 2 stundas pie gandrīz nepārtrauktas failu kopēšanas,  interneta pārlūkošanas un mūzikas klausīšanās. Ja runājam par skaņu, tad tā tiešām ir laba, jo X52F ir aprīkots ar Altec Lansing® SRS Premium Sound skaļruņiem. Kā mīnusu jāpiemin ērtā, bet salīdzinoši skaļā klaviatūra.

Lūk, kādu novērtējumu sistēmai dod Windows 7 Ultimate operētājsistēma:

Kā redzam vājākais posms datorā ir videokarte un tik tiešām spēles šim kumeļam nav lemts dzenāt, ja nu vienīgi WoW, Lineage II un tamlīdzīga rakstura spēles. Jaunās, ēdelīgās spēles rullēja aptuveni uz 12 papagaiļiem, kas nav pietiekami. Turpretī ar HD filmām problēmu nebija, droši slēdzam klāt pie HD televizoriem ar HDMI savienojumu vai skatāmies tāpat.

Secinājumi

Ja ir vēlme iegādāties laptopu spēļu spēlēšanai, šis nebūs īstais aparāts. Bet ja ir vajadzīgs dators,  ar kuru veikt visus fundamentālos uzdevumus, tai skaitā skatīties HD filmas, šī būs īstā izvēle.

Jāpiemin, ka kā jau dators par tik mazām naudām, tas ir bez operētājsistēmas un ja nu viena no jaunā gada apņemšanās ir nelietot Microsoft produkciju, bet pāriet uz kādu no Linux distribūcijām, tad Ubuntu 10.04LTS rindu autoram skrēja kā negudrs. Visi draiveri tiek uzinstalēti automātiski, nekādas galvas sāpes tas nesagādās (strādā arī funkciju taustiņi).

Iegādāties savā īpašumā šo poratīvo par akcijas cenu 299 Ls varat dateks.lv katalogā.