SSD Disks par 30 latiem!!!

Posted by:     Tags:  ,     Posted date:  November 29, 2010  |  19 Comments
Beidzot kādam no ražotājiem galvā uzplauka saprāta zieds, un viņi izdzirdēja manus, meditācijas veidā sūtītos aicinājumus nākt pie prāta un izgatavot supermazos SSD par zemu cenu.

Te nu viņi ir. Kinstons mūsu priekam un baudai piedāvā pārīti SSD, kurus var iegādāties šeit pat – Banānu Republikā.

Kinston SSD Now S100 16GB un Kingston SSD Now S100 8GB

Mazliet par tehnisko specifikāciju (ripped from kinston.com):

Kā redzams no specifikācijas, jēga iegādāties 8GB versiju ir tikai tad, ja vēlies uzlabot OS boot laiku. Šis modelis var noderēt kā labs Windows ReadyBoostētājs. Tomēr kā sistēmas disks, dēļ mazā apjoma tas visdrīzāk nekam neder, jo Win7 var apēst līdz 10GB un MAC OSX kādus 6-8 GB. Nepietiks vietas pat Swap failam.

Arī ar lasīšanas un rakstīšanas ātrumiem 8GB versijai iet čābīgi. 90MB/s ne ar ko nespēj pārsist HDD ātrumu. Izskatās, ka kingstons atradis pielietojumu savām nepārdotajām 8GB CF kartiņām ieliekot tās 2.5″ kastītē ar SATA pieslēgvietu.

Ar 16GB versiju, savukārt, viss ir daudz skaistāk. Rakstīšanas ātrums 75 MB/s ir ok, lasīšanas ātrums 230MB/s ir brīnišķīgs priekš iekārtas, kas maksā  ~40 LVL. Turklāt 16GB apjoms ir pilnīgi pietiekošs jebkādam desktop OS atstājot vietu arī populārākajām lietojumprogrammām.

Mūsu verdikts ir vienkāršs, gribi lai operētājsistēma ielādējas fiksi un klusu un firefox ar VLC veras vaļā kā negudri – pērc Kinston SSD Now S100 16GB

Ja patīk iedziļināties lietas būtībā, tad produkta aprakstu atradīsi šeit.

http://www.dateks.lv/cenas/142/50336_kingston_ssd_now_s100_16gb.php