SSD Disks par 30 latiem!!!

Ievietoja:     Birkas:  ,     Pievienots:  November 29, 2010  |  19 Comments

Beidzot kādam no ražotājiem galvā uzplauka saprāta zieds, un viņi izdzirdēja manus, meditācijas veidā sūtītos aicinājumus nākt pie prāta un izgatavot supermazos SSD par zemu cenu.

Te nu viņi ir. Kinstons mūsu priekam un baudai piedāvā pārīti SSD, kurus var iegādāties šeit pat – Banānu Republikā.

Kinston SSD Now S100 16GB un Kingston SSD Now S100 8GB

Mazliet par tehnisko specifikāciju (ripped from kinston.com):

  • Form factor — 2.5″
  • Interface — SATA 1.5Gb/s and 3.0Gb/s
  • Sequential read throughput
  • 8GB — 90 MB/s read
  • 16GB — 230 MB/s read
  • Sequential write throughput
  • 8GB – 30 MB/s write
  • 16GB – 75 MB/s write
  • Power Specs — 2.26 W

Kā redzams no specifikācijas, jēga iegādāties 8GB versiju ir tikai tad, ja vēlies uzlabot OS boot laiku. Šis modelis var noderēt kā labs Windows ReadyBoostētājs. Tomēr kā sistēmas disks, dēļ mazā apjoma tas visdrīzāk nekam neder, jo Win7 var apēst līdz 10GB un MAC OSX kādus 6-8 GB. Nepietiks vietas pat Swap failam.

Arī ar lasīšanas un rakstīšanas ātrumiem 8GB versijai iet čābīgi. 90MB/s ne ar ko nespēj pārsist HDD ātrumu. Izskatās, ka kingstons atradis pielietojumu savām nepārdotajām 8GB CF kartiņām ieliekot tās 2.5″ kastītē ar SATA pieslēgvietu.

Ar 16GB versiju, savukārt, viss ir daudz skaistāk. Rakstīšanas ātrums 75 MB/s ir ok, lasīšanas ātrums 230MB/s ir brīnišķīgs priekš iekārtas, kas maksā  ~40 LVL. Turklāt 16GB apjoms ir pilnīgi pietiekošs jebkādam desktop OS atstājot vietu arī populārākajām lietojumprogrammām.

Mūsu verdikts ir vienkāršs, gribi lai operētājsistēma ielādējas fiksi un klusu un firefox ar VLC veras vaļā kā negudri – pērc Kinston SSD Now S100 16GB

Ja patīk iedziļināties lietas būtībā, tad produkta aprakstu atradīsi šeit.

http://www.dateks.lv/cenas/142/50336_kingston_ssd_now_s100_16gb.php
19 Comments for SSD Disks par 30 latiem!!!

KKTK

Arī 16GB lēnais “multi-level cell (MLC) flash memory” lietots ja?

Mūsu verdikts ir vienkāršs, gribi lai operētājsistēma ielādējas fiksi un klusu un firefox ar VLC veras vaļā kā negudri

Vo vo peec SSD iegaades es smejos ka lai normaali Firefox ietu vajag SSD uz parasta HDD saliidzinoshi ir bremze…

Argh

Kāpēc domajat ka PC ir vienigas iekartas? – a kur nettopi, laptopi, mediacentri… kuriem disks vajadzigs prieks OS

Priednieks

Īsti nesapratu šo jautājumu. Laptopā/nettopā/PS3 likt šo nav prātīgi, jo nav vietas diviem HDD. Turpretī PC var krāmēt cik diskus vēlies un SSD izmantot kā sistēmas disku.

kasparrs

Pastāv iespēja SSD ielikt optiskās iekārtas nišā. Būs divi datu galabātāji, vienīgi izpaliek optiskā iekārta.

Mads

Kas mūsdienās ir 16Gb ? Man pat telefonam ir vairāk 😀
Reāli tik mazu disku pielietojumu redzu tikai kās sistēmas disku galda datoram.
Portatīvajā neredzu jēgu upurēt ietilpību ātruma dēļ. Cilvēks portatīvo datoru izvēlās nevis ātruma un produktivitātes dēļ, bet portabluma dēļ. Pārējās iekārtās arī jēgas nav no tik maza diska.
Gaidam globālu SSD disku cenu kritumu. Pirmais solis anyway jāsper ražotājam samazinot cenas, tas izraisītu strauju pieprasījuma kāpumu.

ezisxl

“Kinston SSD Now S100 16GB un Kingston SSD Now S100 8GB”
tad Kinston vai KinGston 😛

Izliecies

Windows 7 aizņem 16GB.

KBI

Hm. Kas man ne pārāk patīk – ja šim ir 2.26W patēriņš, bet 2.5″ parastajam 2.0 uz read/write un 2.4W uz seeking (Toshiba MK1032GAX 5400RPM 100GB 2.5″ HDD), tad šis nedotu reālu jaudas ietaupījumu netbukam. Palabojiet, ja es kaut kur kļūdos.
Ja būtu vērā ņemama enerģijas starpība, tad jau tas būtu skaisti – pavilkt jau tā nesliktu baterijas laiku (Acer 751H ar ~1g vecu bateriju kādas 5h vēl velk) uz pavisam labu. 🙂

zumm

Iepirku OCZ Vertex2 60GB ssd (~93Ls). Uzliku Win7 x64.
Kombinācija rullē konkrēti!
Troksnis=0 un super ātrums palaižot aplikācijas.

Delfins

Kamēr tavs 5.4k disks ielādēs OS+browseri + citas figņas, tikmēr būsi visus darbus apdarījis un izslēdzis netbuku/laptopu. Tā kā SSD Access-Time ir 10x mazāks, attiecīgi CPU 10x laik (pus-)dīkstāvē patērēs enerģiju.

KBI

Hm. Jā, izklausās visnotaļ loģiski. Paldies, tātad šito tomēr paturu savā vēlmju sarakstā. 😀

krabis

SSD ir laba lieta, bet pagaidīšu lai līdz 80-120 GB būs cenā ap 50 Ls, tad obligāti nopirkšu, jo viss ko var palaist saies uz tās daļas, datiem būs cietais.

marss

2008 gadā ieliku PC pamatā raptor 150gb cietnīti uz SATA2 😉 ziniet priekš sistēmas un lieliem geimiem un progzām ir turbo ātrumi,
Šis 16gB ir stipri pa mazu manām vajadzībām 😉

marss

2008 gadā ieliku PC pamatā raptor 150gb cietnīti uz SATA2 😉 ziniet priekš sistēmas un lieliem geimiem un progzām ir turbo ātrumi,
Šis 16gB ir stipri pa mazu manām vajadzībām 😉

iKey

sakarā ar to, ka SSD iekārtām ir salīdzinoši mazs ierakstu/nolasīšanas ciklu skaits, tad es palieku pie klasiskajiem HDD

Edmunds

Par TRIM tu nav dzirdējis, ne?

alnis

nja loti mazs,razotajs garante ap 1’000’000 stundu nepartraukta rezima,tas ir apmeram 114gadi…ka tik tew nepietiek ne?psc…peec 114 gadiem dabuusi mest araa..traki ne!

alnis

nja loti mazs,razotajs garante ap 1’000’000 stundu nepartraukta rezima,tas ir apmeram 114gadi…ka tik tew nepietiek ne?psc…peec 114 gadiem dabuusi mest araa..traki ne!