Jaudīgākā Nvidia grafiskā karte GTX580

Posted by:     Tags:  , , , ,     Posted date:  November 11, 2010  |  5 Comments
Kā jau stāstīju vienā no mūsu podkāstiem, Nvidia ir nu jau oficiāli izlaidusi savu jaudīgāko videokarti – Nvidia GTX580. Pagaidām gan vēl nevaram iegādāties šīs kartes, bet lielākā daļa ražotāju jau paziņojuši par savu karšu specifikācijām un izskatu.

Līdz šim labākās Nvidia videokartes tronī lepni sēdēja GTX480, kas pavisam drīz tik pastumts malā.

[table id=5 /]

Jaunās GTX580 darbosies uz tās pašas Fermi bāzes, tikai ar jaunu GF110 kodolu iepriekšējā GF100 vietā. GF110 ir gan daļa no vecā kodola parametriem, gan arī vairāki uzlabojumi. Būs tie paši 3 miljardi tranzistori, 384 bitu atmiņas joslas platums kā arī 40 nm. Uzlabojumus jau varam redzēt tabulā, vairāk straumēšanas procesori, augstākas takts frekvences gan procesoram, gan atmiņām kā arī uzlabota tekstūru filtrācija.

Pieļauju, ka vairumam no mūsu lasītājiem visi sīkie un specifiskie parametri ir vai nu vienaldzīgi vai arī neko neizsaka, tajos nemaz neiedziļināšos. Jautājums, kas interesē lielāko daļu cilvēku – a man ies kraizis un visas jaunākās spēlīts uz max grafikām? Lūk atbilde – un kā vēl!

GTX580_battlefield

GTX580_crysis

GTX580_dirt2

Kā redzam Nvidia ar jauno GTX580 ir sasnieguši ātrākās vienkodola kartes titulu, kamēr AMD liek uzsvaru uz divkodolu kartēm.

Varu piebilst, ka temperatūras un strāvas patēriņš sakarā ar jauno GF110 kodolu ir uzlabojies. Par to varam pārliecināties grafikā zemāk.

GTX580_load_noise

GTX580_load_power

Pagaidām gan Latvijā vēl nav pieejamas jaunākās GTX580, taču pieļauju, ka ieraudzīsim tās jau pēc apmēram nedēļas vai divām. Karte noteikti derēs tiem, kuri regulāri atjaunina savu datoru tā, lai tas būtu krutākais, tomēr vai būs vērts pārmaksāt apmēram 100 latus par 10-15% veiktspējas pieaugumu no GTX480? Jautājums paliek atvērts.

Piedāvāju aplūkot grafisko karšu piedāvājumu uz 2010. gada beigām.

[table id=6 /]