Zalman sāk ražot SSD diskus

Ievietoja:     Birkas:  ,     Pievienots:  November 5, 2010  |  3 Comments

Ik pa laikam var noprast, ka SSD disku biznesā savu roku var izmēģināt katrs, kas vēlas. Iepērkam čipus, salodējam smukā RAIDā, saliekam kastītē ar savu logo un aiziet.
Arī ķēniņš Zalman nav nekāds izņēmums un šamais “uzražojis” vairākus modeļus:

Tirgoti šie brīnumi tiek S un N sērijas modeļos, kas (kā jau pareizi padomājāt par S) ir sū…, t.i. value sēries, un saturēs sevī JMicron kontrolieri, kas nodrošinās līdz 260 MB/s lasīšanu un 60 MB/s rakstīšanu. Būs pieejami 32 GB, 64 GB un 128GB modeļi. Cenās no ~100.00 – 230.00 LVL attiecīgi.

N sērijas iekārtās atrodams SandForce kontrolieris ar 280 MB/s lasīšanu un 270 MB/s rakstīšanas ātrumu. Šos varēs iepirkt 64 GB un 128 GB variantos par ~150 un ~300 LVL attiecīgi.

Šī (N) sērija ir ietiecamais variants, tamdēļ, ka ar 70 MB/s rakstīšanas ātrumu palielīties meitenēm nesanāks, un paliksi bez kārtējās iespējas reproducēt savu DNS.

Nopirkt ieks LV pašreiz šos te nevar, bet gan jau drīz varēs, kas patīkami papildinās jau tā nesaprotamo kaudzi ar pašreiz piedāvātajiem diskiem.

Lai ieviestu mazliet skaidrības, kas no pašreizējā piedāvājuma ir pirkšanas vērts, toppc kolektīvs uzcepa sarakstiņu:
Intel X25-M SATA SSD 160GB 2.5″ MLC
Intel X25-M SATA2 SSD 80GB 2.5″ MLC
Intel X25-M, Sata II, SSD, 40GB, 2.5″, MLC 34nm
OCZ 30GB Vertex Series SATA II, 2.5″
OCZ 60GB Vertex Series SATA II 2.5″ SSD

Katrā ziņā pamēģināt dzīvē SSD diskus vajag, un drīz šis formāts kļūs par De-Facto mājokli tavam OS. Tomēr HDD nekur nepazudīs, jo dēļ pašreizējiem tehnoloģiskiem ierobežojumiem turpinās kalpot kā datu glabātuve tavai mūžīgi augošajai “Adult content” kolekcijai 🙂

3 Comments for Zalman sāk ražot SSD diskus

KKTK

Tad 60 MB/s vai 70 MB/s ir tas rakstīšanas ātrums, vai tu pac tā īsti nezini?

Egils Zonde

1. 60 MBs
2. Nav svarīgi, thats slow.

g

Kā reiz pasūtīju ‘OCZ Vertex 2’ 60GB ssd. Nākamnedēļ būs klāt. yay. Ceru, ka būs OK.. Palasot forumos jau visādas atsauksmes par ssd kopumā, sākot no “i will never go back to hdd after setup up ssd as sys drive” un beidzot ar “nekāds ātruma pieaugums nav manāms”..

IMHO jābūt ok, ja pārējās detaļas kompī ir līmenī.. un protams, jāpērk normāli ssd nevis kuakādi value lēnie verķi.