Megapikseļu sacensības turpinās

Posted by:     Tags:  , , , , , , , , , , , , , , ,     Posted date:  October 7, 2010  |  8 Comments
Agrāk, kad vēl telefonu parādījās pirmās kameras, visiem tas bija tāds “woow” efekts, visi bija priecīgi un bildēja ar tām visu, kas pagadās, tas nekas, ka kvalitāte bija maigi izsakoties “draņķīga”, un kamerai bija tikai 0,3MP(megapikseļi) un tā pati bez autofokusa.

Tad nāca 1,3MP, 2MP kameras, kas jau bija labākas, dažas jau aprīkotas ar autofokusa motoru, pat led zipspuldzes pamanījās iebūvēt telefonos, atkal visi bija priecīgi.

Tagad telefonos ir redzētas pa 8MP kameras, pat optiskā(!) tālummaiņa jau ir telefonu kamerām, par ko man liels prieks.

Šodien “Sony” koncerns paziņoja, ka ir izveidojuši maza izmēra 16,41MP kameru, kas ir pirmā pasaulē, un ir tik maza kā pārējās mobilo telefonu kameras.

Te nu Es šorīt prātoju – kam tas ir vajadzīgs? Man personīgi pietiek ar 6MP kameru, pat no spoguļkameras man vairāk neprasītos.. vairāk vajag vienīgi tad, ja taisies veidot lielformāta druku (tapeti pa sienu utt), protams, negribu nosodīt izaugsmi tehnoloģijās, bet no daudzajiem pikseļiem uz tik mazas matricas jēga būs maza, tāpat telefonam nebūs pietiekami laba optika, lai tos pikseļus varētu lietderīgi izmantot.

Lai vai kā apsveicam “Sony” koncernu ar panākumiem. 🙂