Megapikseļu sacensības turpinās

Ievietoja:     Birkas:  , , , , , , , , , , , , , , ,     Pievienots:  October 7, 2010  |  8 Comments

Agrāk, kad vēl telefonu parādījās pirmās kameras, visiem tas bija tāds “woow” efekts, visi bija priecīgi un bildēja ar tām visu, kas pagadās, tas nekas, ka kvalitāte bija maigi izsakoties “draņķīga”, un kamerai bija tikai 0,3MP(megapikseļi) un tā pati bez autofokusa.

Tad nāca 1,3MP, 2MP kameras, kas jau bija labākas, dažas jau aprīkotas ar autofokusa motoru, pat led zipspuldzes pamanījās iebūvēt telefonos, atkal visi bija priecīgi.

Tagad telefonos ir redzētas pa 8MP kameras, pat optiskā(!) tālummaiņa jau ir telefonu kamerām, par ko man liels prieks.

Šodien “Sony” koncerns paziņoja, ka ir izveidojuši maza izmēra 16,41MP kameru, kas ir pirmā pasaulē, un ir tik maza kā pārējās mobilo telefonu kameras.

Te nu Es šorīt prātoju – kam tas ir vajadzīgs? Man personīgi pietiek ar 6MP kameru, pat no spoguļkameras man vairāk neprasītos.. vairāk vajag vienīgi tad, ja taisies veidot lielformāta druku (tapeti pa sienu utt), protams, negribu nosodīt izaugsmi tehnoloģijās, bet no daudzajiem pikseļiem uz tik mazas matricas jēga būs maza, tāpat telefonam nebūs pietiekami laba optika, lai tos pikseļus varētu lietderīgi izmantot.

Lai vai kā apsveicam “Sony” koncernu ar panākumiem. 🙂

8 Comments for Megapikseļu sacensības turpinās

Tweets that mention Megapikseļu sacensības turpinās | TOP PC.Lv -- Topsy.com

[…] This post was mentioned on Twitter by Edmunds Aļohins, TOP PC.Lv. TOP PC.Lv said: Megapikseļu sacensības turpinās http://bit.ly/drGXoC #toppc […]

Argh

Tev gan nav taisnība, veicot nelielu foto apstrādi pilnā izmērā un samazinot to pēc tam uz mazāku izmēru dabūjam krietni labāku bildi (tas pats HDR filtrs, vai vnk shadow/highlite koriģēšana, lumin. trokšņa noņemšana).

Edmunds

Šai jomā Tu droši vari nemācīt mani.. zini, kā izskatās bildes, kuras bildētas ar dažādiem aparātiem, teiksim 10mp un 6mp, pie nosacījuma, ka pašas matricas izmērs ir vienāds?

KKTK

Jo vairāk pixeļu jo lielāks un izteiktāks būs kāsu troksnis, kas attiecīgi vairāk būs jāslāpē gan jau aparātā, gan pēc tam apstrādājot bildi.
6MP ir ziepītim pilnīgs maximums. Spogulene gan var atļauties vairāk, cik – to, gan nezinu un nez vai kāds ir pētījis.

Edmunds

Ja jau ziepim “pilnīgs maximums” ir 6mp, tad piekrīti tak, ka mobzim nu nafig nevajag tos padsmit pikseļus.. 😉

bacdafucup

par rakstu – daudz viedokļu, maz faktu – 2/10

biginers

Ko Tu nu tagad stāsti. Tika salīdzināti Nikon D5000 12mpix ar Sony A550 14mpix. Visādos krutajos testos rādījās, ka Nikons ir labāks trokšņu ziņā, bet reālajā dzīvē uz 22″ monitoriem izsktās, ka Sony ir labāks. Tas pats notiek ar Olympus UZ550 un UZ590, kuriem ir vienāds trokšņu rādītājs, bet atsšķirīgi megapix (attiecīgi 10 un 12). Monitorus pie lielākas res. bildes trokšņi izskatās mazāk. Nez vai tas skaidrojams ar “jo saspiestāka bilde, jo mazāk redzam trokšņus” vai ar ko citu, bet tā tas ir – jo vairāk mpix jo tīrāka bilde.

Edmunds

Tas bija domu lidojums “par tēmu”.