“Kruts kompis” par 400 LVL!!!

Posted by:     Tags:  , , , , ,     Posted date:  September 17, 2010  |  18 Comments
Iedomājies, ka tev ir 400.00 LVL un tev vajag kompi. Pēdējais ir ticamāks par pirmo, tomēr, ja nu dzīvē paveicas 🙂 Ko darīt šādā neviennozīmīgā situācijā? Neslēpšu, ka toppc.lv ir radīts tieši šim mērķim – palīdzēt TEV pareizi izvēlēties!

Kruts kompis mūsu uztverē ir tāds, uz kura var uzraut visus geimus ciešamā/labā, vai super kvalitātē (atkarībā no budžeta). Par to, ko var sakrāmēt par 300 LVL un 500 LVL mēs esam jau uzrakstījuši, un to, ko var sakrāmēt par 200.00 LVL, mēs tikai vēl rakstīsim.

Ok, pietiek muldēt, jāķeras pie lietas.
Veids, kādā izvēlējos daļas, ir pamatots ar dateks.lv atlaidēm, kuras var dabūt RAMam, HDD un CPU, ja piepērk pie dēļa, tamdēļ sākšu ar to.

Lai dators būtu kruts, tam jāsatur jēdzīgs CPU, kāds, man šķiet, ir i3-530, līdz ar to plate jāņem ar P55 čipu. Ņemam lētāko: ECS P55H-A2

Attiecīgi šai platei pie saistītajām precēm piekabinām Kingston 4GB DDRIII1333 RAMu, procesoru to pašu Intel Core i3-530 un HDD – mūsu iemīļoto Samsung Spinpoint F3 1TB, lai tiktu pie kārotajiem 10% off un ierakstītos 400 LVL budžetā.

Ar MB, CPU, RAM un HDD viss skaidrs, laiks ķerties pie pārējiem ragiem. Ar optiku – bez izvirtībām, liekam lētāko/jēdzīgāko: Optiarc AD-5260S. Kasti meklējam kā vienmēr – ar iespēju iestutēt lielas un nopietnas videokartes, kā arī, lai izskatās labi, strādā klusi un cena ir pieņemama: InWin EAR002.

PSU pagrābsim tādu, kas atbalsta esošos dzelžus plus spēcīgu videokarti, kā arī atstāj vismazāko spiedienu uz budžetu: Technoware 550W 14cm

Pēdējā lieta, ko man nācās izvēlēties, ir videokarte. Formula vienkārša: 400 LVL mīnus visu izvēlēto dzelžu cenu kopsumma, kas mums dod ~122 LVL budžetu kartei, līdz ar to izvēlējos: GigaByte Radeon HD5770 1GB Super OC.

Savu izvēli varu pamatot tikai ar to, ka nosaukumā rakstīts Super OC! 🙂

Zinu, zinu… tev būs daudz ko iebilst par komponenšu izvēli, manu pareizrakstību un pārējām nebūtiskām niansēm, tomēr neskatoties uz visiem dzīves sīkumiem, piekrīti! Kompis sanāca Kruts, kas arī bija jāpierāda. Toppc.lv recommended uzlīmīte garantēta.

P.S. Ak, slinkais lasītāj, kad reiz iemācīsies patstāvīgi sakrāmēt grozā visu, ko tev kā uz paplātes pasniedzu? Bet kamēr apgūsti, še tev mana groza versija, un pērc tūlīt, jo krutu kompi par šo ciparu tev pēc 10% off akcijas perioda beigām (30.09.2010) neredzēt kā savas ausis!