“Kruts kompis” par 400 LVL!!!

Ievietoja:     Birkas:  , , , , ,     Pievienots:  September 17, 2010  |  18 Comments

Iedomājies, ka tev ir 400.00 LVL un tev vajag kompi. Pēdējais ir ticamāks par pirmo, tomēr, ja nu dzīvē paveicas 🙂 Ko darīt šādā neviennozīmīgā situācijā? Neslēpšu, ka toppc.lv ir radīts tieši šim mērķim – palīdzēt TEV pareizi izvēlēties!

Kruts kompis mūsu uztverē ir tāds, uz kura var uzraut visus geimus ciešamā/labā, vai super kvalitātē (atkarībā no budžeta). Par to, ko var sakrāmēt par 300 LVL un 500 LVL mēs esam jau uzrakstījuši, un to, ko var sakrāmēt par 200.00 LVL, mēs tikai vēl rakstīsim.

Ok, pietiek muldēt, jāķeras pie lietas.
Veids, kādā izvēlējos daļas, ir pamatots ar dateks.lv atlaidēm, kuras var dabūt RAMam, HDD un CPU, ja piepērk pie dēļa, tamdēļ sākšu ar to.

Lai dators būtu kruts, tam jāsatur jēdzīgs CPU, kāds, man šķiet, ir i3-530, līdz ar to plate jāņem ar P55 čipu. Ņemam lētāko: ECS P55H-A2

Attiecīgi šai platei pie saistītajām precēm piekabinām Kingston 4GB DDRIII1333 RAMu, procesoru to pašu Intel Core i3-530 un HDD – mūsu iemīļoto Samsung Spinpoint F3 1TB, lai tiktu pie kārotajiem 10% off un ierakstītos 400 LVL budžetā.

Ar MB, CPU, RAM un HDD viss skaidrs, laiks ķerties pie pārējiem ragiem. Ar optiku – bez izvirtībām, liekam lētāko/jēdzīgāko: Optiarc AD-5260S. Kasti meklējam kā vienmēr – ar iespēju iestutēt lielas un nopietnas videokartes, kā arī, lai izskatās labi, strādā klusi un cena ir pieņemama: InWin EAR002.

PSU pagrābsim tādu, kas atbalsta esošos dzelžus plus spēcīgu videokarti, kā arī atstāj vismazāko spiedienu uz budžetu: Technoware 550W 14cm

Pēdējā lieta, ko man nācās izvēlēties, ir videokarte. Formula vienkārša: 400 LVL mīnus visu izvēlēto dzelžu cenu kopsumma, kas mums dod ~122 LVL budžetu kartei, līdz ar to izvēlējos: GigaByte Radeon HD5770 1GB Super OC.

Savu izvēli varu pamatot tikai ar to, ka nosaukumā rakstīts Super OC! 🙂

Zinu, zinu… tev būs daudz ko iebilst par komponenšu izvēli, manu pareizrakstību un pārējām nebūtiskām niansēm, tomēr neskatoties uz visiem dzīves sīkumiem, piekrīti! Kompis sanāca Kruts, kas arī bija jāpierāda. Toppc.lv recommended uzlīmīte garantēta.

P.S. Ak, slinkais lasītāj, kad reiz iemācīsies patstāvīgi sakrāmēt grozā visu, ko tev kā uz paplātes pasniedzu? Bet kamēr apgūsti, še tev mana groza versija, un pērc tūlīt, jo krutu kompi par šo ciparu tev pēc 10% off akcijas perioda beigām (30.09.2010) neredzēt kā savas ausis!

18 Comments for “Kruts kompis” par 400 LVL!!!

Ainars

Es tomēr izvēlētos AMD Athlon II X4 640 procesoru, kas maksā apmēram to pašu, bet pēc jaudas ir kā i5. Pārējam +/- var arī piekrist…
[salīdzināšanai labi noder http://www.cpubenchmark.net/%5D

eds

Saki, ko gribi, bet man sanāca normāls komplekts, bez nekādiem Technoware vai ECS un labāku video par to pašu summu http://bit.ly/cXfiBM

Jānis

Tev jau ir mazāks hdd, mūsdienās tā kā 1TB būtu minimums. Otrkārt esi aizmirsis DVD-RW. Bet par video piekrītu, GTX460 būtu tā kā labāk un modernāk.

Clock

Kāds vēl HDD var būt minimums??? Ja es lietoju HDD tikai orogām, man 80GB ir pietiekoši! 4GB RAM tas gan pavisam drīz būs minimums!

KBI

Couldn’t agree more. Ar mūsdienu internetu veidot lokālo storage nav īsti jēgas. SSD mājas jūzerim ir risinājums.
Šobrīd dzīties pēc TB ir tāpat, kā turpināt CPU meklēt tikai pēc frekvencēm. 🙂

Jānis

Par to apjomu jau nu gan nav taisnība. 80GB ir knapi 2 HD filmas. Tas ir tas pats, kas nopirkt jaunu BMW ar vismazāko motoru, jo “es tak nekur ātri nebraucu” – bet visi tāpat tevi uzskatīs par lūzeri. Un optika arī visiem nav pieejama.

marss

man sistēmā storage griežas 2×640 WD blacki, un tā tik pietiek … + 150gB raptors sys un 1TB externals

bbb

mja… taadu tuftu autors sarakstiijis ka maz neliekas… un tas viss veel webaa “TOPpc” 😀

psc… kruts kompis… njemam leetaako, ka tik ir un tad seetaa (cen$ored by admin) garaaku pastiepsim citu priekshaa 😀

par komentaariem vispaar pakluseeshu… daunju bars 😀

Smic

Kruts kompis par 400 latiem? Lietots Macbook/iMac no ss.lv protams.

Eco

Eu puiši. Nu nemāniet cilvēkus. ECS un AsRock taču ir vēl trakāk nekā auto virsbūve no Ķīnas. T.i. ja negribi nosisties, tad jāpērk kaut kas nopietnāks. Cik nav redzēti bēdīgi cilvēki ar sadegušiem šo brendu dzelžiem … A jūs viedāvājat 400 latus iztērēt un uz šitādas mātes uzlikt … Pārējais izskatās OK.

Egils Zonde

Piemet čiriku un ņem citu brendu, ja gribi, mēs to naudu labāk ieliekam videokartē.

Turklāt – Mums nekas pret ECS un Asrock nav. Mums nav tādu datu, ka šo brendu plates sprāgst biežāk par pārējiem, ja tev ir pamatoti RMA analīzes dati – neturi padusē, dod šurp!

Egils Zonde

Lietots Macbook ir priekš tiem, kas neprot uzlikt hackintosh uz jauna Asus ar 2X niknākiem parametriem par to overpriced foxconn alumīnija gabalu.

Egils Zonde

Pagaidām redzu tikai vienu dauņa komentāru, and that happens to be Yours!

DFUFGY

Nekad neesmu dalījis diskus, par pašreizējām cenām labāk ņemt 1 disku progām un otro datu uzglabāšanai.

r_s

jā, pilnai laimei vēl excelstor cietais pietrūkst 😀

HZZ

Par procesoru. Ja ielikt procesoru Intel® Core™ i3-560 http://ark.intel.com/Product.aspx?id=50177 , datora veiktspēja strauji paaugstināsies, …. jā būs mazliet dārgāk, bet ieguldītā nauda sevi atražos !!!

VISZINIS

tagad afigeķ, var dabūt GTX 460 768mb, par min 110 – 125 lvl. Tās noteikti ir labākas par HD 5770 SUPER DUPER OC, cuz you know, jāskatās nākotnē.

kampis

+1 par excelstor 😀