AMD apstiprina Bulldozer CPU

Ievietoja:     Birkas:  , , ,     Pievienots:  August 24, 2010  |  9 Comments

Ja es teiktu, ka mironis ir pakustējies, tas būtu par skarbu, bet uz to pusi vien ir – AMD ir prezentējis jaunu 8 kodolu procesoru (32nm). AMD apgalvo, ka tās nākamās paaudzes Buldozera procesoru (Bulldozer CPU) kodoliem būs unikāla pieeja skaitļošanas veikšanā, kas pārsniegs Intel Hyper-Threading un piedāvās fenomenālu jaudu.

Jāsāk ar to, ka jaunās AMD paaudzes procesorā ir izmainīts princips kā mūsdienās daudzkodola procesori tiek konstruēti pašā pamatā. Mūsdienās daudzkodola procesori balstīti uz to, ka atsevišķi kodoli ir salikti „blakus” viens otram un tie var dalīties ar L2 un L3 kešatmiņu, taču būtība nemainās – tie ir atdalīti viena no otra, katrs dara savu darbu. Sākoties Buldozera ērai procesoros kodoli būs pa pāriem, jeb dupleksais princips – kodoli sadalīti moduļos pa divi. Attēlā varat iepazīties ar ko kodoli dalīsies moduļa līmenī un ar ko procesora čipa līmenī.

Intel Hyper-Theading tika prezentēts 2002. gadā, kur individuāls kodols dalījās ar saviem resursiem izveidojot virtuālo kodolu. Pentium 4 dienās HT procesora jaudu palielināja par 10-15%, bet Core i7 čipos jauda var palielināties 20-25% procentu robežās atkarībā no aplikācijas. Servera gala Buldozers varētu sasniegt 50% caurlaidības palielināšanos izmantojot tādu pašu voltāžu kā 12 kodolu Magny-Cours Opteron čipam.

Vienkāršā valodā skaidrojot – divi draugi, divas karotes, viens šķīvis ar zupu, kopā apēdīsiet ātrāk, nekādi virtuālie draugi zupu apēst palīdzēt nevar. AMD uzskata, ka pašreizējā brutālā atsevišķu kodolu salikšana uz viena čipa ir resursu izniekošana, tādēļ tie ir strādājuši pie jauna pamatprincipa izstrādes. Jāatdzīst, ka šis ir pēdējo desmit gadu laikā inovatīvākais izgājiens no AMD puses, redzēsim kā tas būs praksē. Jaunie procesori gaidāmi nākamgad.

9 Comments for AMD apstiprina Bulldozer CPU

Edmunds

AMD atkal pownos.. ja nu vienīgi intel’s atkal neieliks kloķi pakaļā..

Oscar123

Intels ar cenu ieliks 😀

Priednieks

Rakstā nepieminēju, ka AMD prezentēs AM3+ soketus, jo jaunie proči nebūs saderīgi ar pašreizējām platēm (izņemot hi-end serveri var neuztraukties).

infekto

AMD malači!!! Tā tik turpināt

KBI

Tas vienalga k-kā izskatās pēc tradicionālā FSB arhitektūras CPU. Spēks ir Point-to-Point. 🙂

Oshuksosuks

Sūds

Gudrs cilvēks

tiešām sūds

ingus

Piekrītu oshukam un gudrajam