HP pārsola Dell

Posted by:     Tags:  , , ,     Posted date:  August 23, 2010  |  Comment
Izskatās, ka 3PAR ir ļoti interesanta kompānija datordzelžu ražotājiem – pagājušajā nedēļā Dell ir piedāvājis 1,13 miljardus, lai iegādātos šo kompāniju savā īpašumā. Dell akcionāri atkal varēja berzēt rokas, lai pārmestu izpilddirektoram par naudas izšķiešanu, piesolīt 1,13 miljardus par kompāniju, kuras šī gada prognozētie ieņēmumi ir 194,3 miljoni, neizskatījās diez ko prātīgs darbs.

Šonedēļ par šo darījumu ir ko teikt HP – 1,5 miljardi, ja kompāniju pārdosiet mums. Pirmais jautājums man bija – ar ko tad tik vērtīgu nodarbojas 3PAR? 3PAR uzglabā un organizē citu korporāciju datus uz saviem serveriem, jeb tautā lēni ienākošais termins – mākoņu tehnoloģija. Acīmredzot divi lielākie grandi datoru ražošanas lauciņā saskata prāvu peļņu nākotnē, citādi nebūtu vērts piesolīt tādu ciparu. Atliek vien gaidīt kāda būs Dell atbildes reakcija, metīs plinti krūmos vai uzšaus cenu vēl augstāk.

Man kā neitrālam šī procesa novērotājam nākas secināt, ka nākotnē laikapstākļi kļūs ar vien mākoņaināki, un ar vien tuvāk nāk Egīla (audio podkasts #2) pieminētā bez HDD ēra.