Vimeo un HTML5 vagons

Posted by:     Tags:  , ,     Posted date:  August 19, 2010  |  No comment
Vimeo tagad ar savu Universal Player ir ielēcis HTML5 vilcienā pa nopietnam. Universālais atskaņotājs padarīs dzīvi daudz vieglāku iPhone un iPad lietotājiem, kuriem līdz šim ir bijušas problēmas ar Flash video atskaņošanu. Kaut gan Vimeo jau piedāvāja mobilajām ierīcēm draudzīgu tīmekļa vietni, kas darbojas gan iPhone un Android lietotājiem, universālais atskaņotājs ļaus mobilo telefonu īpašniekiem apskatīt video saturu, kas ar embed kodu ir ievietots arī citās mājas lapās.

Nav teikts, ka tagad Vimeo griezīs HTML5 video uz visām mobilajām ierīcēm – tas noteiks kāda veida viedtālruņa lietotājs Jūs esat un attiecīgi pēc tā, kuru formātu izmantot. Ja Jūs pārlūkosiet mājas lapu uz iPhone vai iPad, tad video būs HTML5 formātā, bet, ja jūs to pārlūkosiet no Android tālruņa, tad Vimeo video joprojām atskaņos video Flash formātā.

Papildus HTML5 atskaņotājam ir pievienota arī “Watch Later” funkcija. Šī funkcija ļaus lietotājiem izveidot grāmatzīmi, lai video noskatītos vēlāk. Tas var izrādīties ļoti noderīgi, lai video iesāktu skatīties uz telefona, bet viegli to varētu atrast, lai turpinātu skatīties uz datora vai uz citām ierīcēm, kurās ir integrēts Vimeo atskaņotājs.